Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Jean Valjean se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech, v roce 1812, jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neuvěřitelná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež. O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta městečka Vigau. Naneštěstí je novým velitelem místní policie jmenován inspektor Javert, který zná Valjeana z galejí. Starostovi se daří skrývat svou pravou totožnost, ale podezíravý policista vymyslí rafinovaný plán jak z něj vynutit doznání. Mezitím se bývalý trestanec, nyní vážený muž s velkým srdcem, ujímá nemocné ženy Fantiny a na smrtelné posteli jí slíbuje, že se postará o její dcerku Cosette, která otročí v hostinci mazaného lotříka Thernadiera. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi nepodařilo na poslední chvíli uprchnout. S malou Cosette pak nachází úkryt s pařížském klášteře. Osudy Javerta a Valjeana se ale ještě jednou osudově protnou během krvavé pařížské revoluce roku 1832 (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (244)

laepus 

všechny recenze uživatele

Mám rád tohle zpracování. Je srozumitelné široké vrstvě diváctva a klasiku představuje ve stravitelné podobě. Scénář odsýpá, postavy se chovají pochopitelně, divák je schopen se s nimi ztotožnit a rozumět jejich motivace a buď jim fandit, nebo je nesnášet. Fandíme samozřejmě Valjeanovi, nesnášíme Javerta - ale oba jsou tak skvěle zahraní, že je to o to lepší. Nejvíc mě vždycky dostanou dvě scény - scéna od soudu, kde se Valjean zachová jako pravý chlap, nenechá za sebe trpět ty chudáky a přizná se k tomu, kdo je zač; a scéna závěrečná mezi Valjeanem a Javertem, ve které... ne, to se neříká samozřejmě. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Bídníky jsem měl možnost vidět již ve 3 předchozích provedeních. Moje hodnocení se tedy bude odvíjet zejména dle pocitů, které ve mne jednotlivé verze vzbudily. Právě tato verze byla bezkonkurenčně nejhorší. Příběh byl samozřejmě super. Na tom se nedá zkurvit lautr nic, pokud se nerozhodnete zasahovat do předlohy. Liam Neesona heterosexuálně miluji, ale do role Jean Valjeana mi absolutně nesedl. Nějaké velké sympatie si u mě nezískal ani nikdo další. Pokud jste s Bídníky zatím neměli tu čest, tak doporučuji filmovou verzi z roku 1958, nebo muzikál z roku 2010. To je jiné kafíčko. Těžko spekulovat, jak bych hodnotil, kdybych neměl s čím srovnávat. Takhle to ovšem vidím maximálně na 3 kousky. ()

Reklama

maverick10 

všechny recenze uživatele

Velice silny, poutavy a realisticko-romanticky pribeh o nespravedlnosti francouzske burzoazie v 19.st. Film ktery vznikl podle dila francouzskeho spisovatele V.Huga se opira o velice silne vykony hl. predstavitelu L.Neeson, G.Rush nebo U.Thurman. To jsou pilire ktery vyzdvyhuji tento snimek nad ostatni. Jen mi tady chybi jeste jeden pilir (pro me dost dulezity)a tim je hudba. Kdyby jen slozil hudbu Claude-Michel Schönberg, ktery vynikajicim zpusobem slozil hudbu k muzikalu LesMiserables, tak by tento film urcite ode mne dostal hvezdicek 5. ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Nejlepší BÍDNÍCI jsou z. roku 1958 v hlavní roli s Jeanem GABINEM. A to jsem viděla všechny filmy s názvem "Bídníci". Do této role dnes těžko najdete představitele, který by charismatickému Gabinovi konkuroval. Dosud se ještě nenarodil. Tím neříkám, že ostatní filmy jsou špatné....jsou jenom jiné a té době špatně konvenují. ()

Itar 

všechny recenze uživatele

S touhle látkou a herci by si v případě neúspěchu měl režisér nechat setnout hlavu... To se naštěstí neděje a mně jakožto divákovi nepolíbenému ostatními adaptacemi vzali Augustovi bídníci dech. Především potom bezkonkurenční Geoffrey Rush, jehož Javert je velice blízko slůvku dokonalý. Režie nechává většinu práce na hercích a občas to všechno podbarví klasicky znějící Poledourisovy tóny. Jediná škoda je zkratkovitosti děje v první půlce filmu. Natáhnout stopáž klidně ještě o jednu hodinu a jednalo by se o monumentální snímek. Takhle jde "jen" o v rámci mezí citlivě natočený film podle vynikající předlohy s neméně dobrými herci. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (11)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Victora Huga. (Terva)
  • Při natáčení v Žatci došlo k omylu při přípravě scény s výbuchem. Nečekaně velká detonace rozbila všechna okna v ulici. (jenik71)
  • Povstání ve filmu na pohřbu velitele Lamarque, kterého se účastnil Marius Pontmercy (Hans Matheson), Cossettin (Claire Danes) milý, se skutečně stalo. V historických pramenech ho najdeme jako Červnové povstání nebo Pařížské povstání 1832, které bylo vládou potlačeno. (Nick321)

Reklama

Reklama