Jean Valjean se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech, v roce 1812, jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neuvěřitelná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež. O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta městečka Vigau. Naneštěstí je novým velitelem místní policie jmenován inspektor Javert, který zná Valjeana z galejí. Starostovi se daří skrývat svou pravou totožnost, ale podezíravý policista vymyslí rafinovaný plán jak z něj vynutit doznání. Mezitím se bývalý trestanec, nyní vážený muž s velkým srdcem, ujímá nemocné ženy Fantiny a na smrtelné posteli jí slíbuje, že se postará o její dcerku Cosette, která otročí v hostinci mazaného lotříka Thernadiera. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi nepodařilo na poslední chvíli uprchnout. S malou Cosette pak nachází úkryt s pařížském klášteře. Osudy Javerta a Valjeana se ale ještě jednou osudově protnou během krvavé pařížské revoluce roku 1832 (oficiální text distributora)

slavikzbojni

Na Jeana Gabina tento film nemá. Ani spojená nemecko US-ácka spolupráca nedokázala svojou ponurosťou prekonať Gabinov film. Liam Neeson je dobrý herec- ale nerozumie zámeru V. Huga v románe. Takže naharadili tento nedostatok spracovaním a ponurým chrakterom filmu.... ()

Strogov

Moji nejoblbenější Bídníci. Verze s Gabinem je přeci jen bližší knižní předloze a jako film je už klasika, mě se však tohle podání prostě líbí víc. Exceluje zde především Neeson, jeho Valjean je extratřída, další koncert rozehrává Geofrey Rush z jehož Javerta jde skutečně strach, dokonale vystihuje roli posedlého a nelítostného policisty jehož nezajímá nic jiného než paragrafy. V této verzi je kladen důraz spíše na první část knihy a ta je podána skvěle - film zde nemá hluchých míst, zběsié tempo nenechá vydechnout. Druhá část - odehrávající se v Paříži je tedy nutně zkrácena, řekl bych na minimum, konec je skutečně velmi nepodobný knize a jakoby useknut. Pokud by druhá půle byla stejně strhující jako první, bylo by to na jasných 5*, takto bohužel "jen" 4*. Ale opakuji, pro mě nejlepší verze. ()

demorens

Nechápu, proč si někteří scénaristé/režiséři stále myslí, že je potřeba upravit původní příběh (jakéhokoliv románu, ne jen Bídníků). Proč musely být takové změny oproti originálu? A nemohl jsem se zbavit dojmu, že scénář byl upraven tak, aby na scéně mohla být co nejdéle Fantima (Uma Thurman). Dvě hvězdičky jen za Claire Danes, a to jen, že se mi líbí (avšak ke konci, kdy se koněčně objevila na scéně, jsem už neměl chuť tuto adaptaci sledovat). Celkově si myslím, že je to špatná adaptace. Ano, herecké výkony mohou být skvělé, ale film nejsou jen herecké výkony. (25/100) (25/06/06) ()

VDude

Standard. Přesto jaksi nedůvěryhodné, plné rozporů. Odfláknuté pražské exteriéry. Lamarckův pohřeb na hradčanském naměstí má zprvu vyretušovanou svatovítskou katedrálu, pak se tam zničhonic objeví. Kampovský oblouk s kolorovanou Notre Damme, přeumělkovaná scéna Javertovy sebevraždy s pádem do bazénově čisté Seiny, ani jediná krysa v kanálu - civilnost? Námět sám je však natolik silný, že dokáže tyhle drobnosti přebít: zmrzlé nevěstky na ulici, výkup Cosetty. Herecké výkony, takový trojkový standard, nic oslnivého. Snad jen inspektor Javert, ale tuhle roli by si s gustem určitě zahrál kterýkoli nadprůměrný herec patřičného typu, koneckonců jako Valjeana. Co tak Tříska nebo Čepek jako Javert a (božský) Marlon B. jako polepšený galejník!!!! Hmmmm!!! Z těch reálných provedení vrčitě volím spíše Venturu (syrovost) nebo Gabina (decentnost). ()

Papida

Podle mě nejlepší filmová adaptace Bídníků. Myslím, že nejlépe vystihuje hlavní myšlenku celého filmu. Hlavně úloha Geoffrey Rushe je velmi skvěle zvládnutá, ač se jedná o náročnou postavu, plnou rozporů a kontrastů. ()

JIRKKA

Jean Gabin, pak Lino Ventura a teď Liam Neeson. A zase dobře, škoda jen, že to bylo dost osekané, ale dostat do dvou hodin knižní předlohu, holt nejde. Říkal jsem si, jestli ta budova soudu, kam jde Jean Valjean, není Trojský zámek v Praze, tak jsem tam hned druhý den naklusal a taky, že jo. Měli ho pořádně dát do záběru, prakticky z něj není skoro nic vidět. ()

PekoK2

To boli ozaj kruté časy a nespravodlivosť, hlavne ak ste už v minulosti boli trestancom, tak už len málokto by vám javil rešpekt a pochopenie. Prekrásny príbeh že človek sa môže a aj sa zmení pokiaľ naozaj chce a tiež môže pomáhať ďalším ľuďom v ich snoch o šťastnom živote. Vtedy hodnota života očividne znamenala niečo iné ako v iných vrstvách spoločnosti, lebo vaše postavenie v spoločnosti malo najväčšiu váhu vtedy keď ste niečo znamenali. Milosrdnosť, krutosť a beznádej sú hlavnými charakteristikami ľudí, ktorý účinkujú v príbehu podľa známeho knižného diela. Nedokážem si predstaviť že by som žil v takejto dobe, kde nespravodlivosť je všade prepletená krutosťou. ()

Grandimir

No, film jsem viděl ve škole v rámci českého jazyka a musím říct, že jsem byl velmi příjemně překvapen. Jak mě většinou takovéhle filmy na motivy dávných knih atd. nebaví, tady jsem se bavil. Bylo to natočeno vše ve strhujícím tempu a film pro mě měl vlastně tři časti. 3x se mi totiž stalo, že jsem si myslel, že tady už to končí a ono se zase dále něco dělo. Herci byli fajn a dokonce se mi to tak líbilo, že i tu knížku jsem se rozhodl si přečíst. ()

silverfuck

Skvělý film. Excelentní výkony ve všech rolích, perfektní převedení knižní předlohy na scénář a citlivá režie. Nemám co dodat, lépe to asi dopadnout nemohlo. ()

kika

Nádherný film aj keď pochmúrne spracovaný, skvelé herecké obsadenie a z toho vyplývajúce výborné výkony. Tento film Vás drží v deji od začiatku až po koniec i napriek tomu, že presne viete ako to skončí. ()

lapaix

Popravdě nějak nechápu zdejší nadšení z tohoto snímku. Nejsem žádný znalec filmových verzí Bídníků (kromě této jsem měla možnost vidět pouze tu s Jeanem Gabinem a muzikálovou verzi z roku 2012), ale tohle mi přišlo hodně průměrné. Žádný herec vyloženě nezářil, chvílemi jsem se i nudila a po skončení jsem z filmu neměla prakticky žádný zážitek. 50% ()

Mia_Xs

Pro mě osobně nejoblíbenější filmová verze. Kniha je zde poměrně slušně osekaná a film plyne hezky jedním dechem. Navíc Geoffry Rush zde předvádí naprosto skvělý herecký výkon, který musí prostě zaujmout každého. ()

PORTER44

L.Neeson jako uprchlý trestanec a G.Rush posedlý touhou ho za každou cenu dostat do vězení ,historické drama kde bývalý trestanec se napravil pomáhá chudým a proti němu krutý policejní komisař který ho i po dlouhé době nepřestal pronásledovat.Skvělé herecké výkony dvou hlavních představitelů. ()