Malá upovídaná rybka Oscar je sice obyčejným čističem jazyků v myčce velryb, ale touží po slávě a exkluzivním bydlení na špičce útesu. Proto hodně sází, ale bohužel jen prohrává a dluží nerudnému šéfu Sykesovi už pět tisíc škeblí. Ten je potřebuje, aby mohl zaplatit výpalné gangu mafiánských žraloků, vedených Donem Linem. Naštěstí je tu Oscarova vyvolená Angie, pracující v myčce jako recepční. Maskuje jeho pozdní příchody do práce a pomůže mu zaplatit dluh velkou růžovou perlou po babičce. On je však nepoučitelný a místo splacení dluhu vsadí na dostizích mořských koníků. Samozřejmě prohraje a je za trest svržen do hlubin. Tady ho překvapí synové Dona Lina, žraloci Frankie a Lenny. Lenny je dobrák a navíc vegetarián, ale Frankie nehodlá nechat rybku uniknout. Při honičce ho náhodou zabije padající kotva a z Oscara se stává slavná hvězda. Lenny, který se před ostatními žraloky schovává, protože má výčitky z bratrovy smrti, najde úkryt u Oskara. Ten vymyslí plán, který by jim oběma mohl pomoci. Zinscenují souboj v ulicích, při němž Oscar Lennyho jako zabije. Posílí si tím postavení hrdiny, Lenny bude moci zmizet. Angie však jejich plán odhalí a s Oscarem se rozejde. Jenže chobotnice ve službách mafiánského bosse Angie unesou. Pokud ji chce Oscar zachránit, musí se tentokrát postavit samotnému Donu Linovi a jeho gangu. (TV Nova)

Lumpus

Přehnáné udělané tak aby se to líbilo a to očividně . Zaměřeno primárně na mladší publikum prostě průměr se vším všudy 50% ()

LuNaj

V porovnání s konkurenčním podvodním animákem Hledá se Nemo odchází Příběh žraloka z tohoto duelu jednoznačně jako poražený. A ten soundtrack byl pro mě vysloveně otřesný. ()

Cortesz

Tolik zvučných jmen a přitom jeden z těch horších animáků. Příběhově jde sice o celkem slušnou zápletku, žralok=vegetarián to je docela originální co si budem povídat, žraločí mafie taktéž, ale chtělo to více vtipnějších dialogů a i vtipnějších situaci, protože je jich zatraceně málo. Jediné co na tomto animáku je skvělé je samozřejmě animace, která na to, že se vyskytuje pod vodou tak je hodně barevná a to herecké obsazení je vážně zvučné co se týče jmen. Ale to nemění nic na tom, že jde jen o průměr a je mnoho lepších animáků, než tento. ()

Baki

Normální animák, který nezaujme a neurazí. Pro sobotní odpoledne, nebo nenáročný večer ideální. ()

Mykhaluu

Říkám si, proč ten filmeček má tak špatné hodnocení, neboť se mi docela dost líbil? Pravděpodobnou odpověď nacházím u pana / paní ZPUTNIKA... Mimochodem jako u většiny ostatních animáků se dá přežít i český dabbing... a konečně... obdivuji se, kolika odborníky na filmovou animaci oplývají nám ty luhy české, moravské i slovenské, anžto já stydím se, neb rozdílů těch zjevných a patrných, svými necvičenými zřítelnicemi často neseznávám a jakož i u jiných "horších" animáků rozdílu nevidím... holt se mi ty obrázky a postavičky líbí a nebo nelíbí... svatá prostota... :) ()

Tuniak DF

Toto je aj na animované rozprávky príliš slabé... Will Smith tu nie je vtipný (ani jeho ryba), ani Jack Black (a jeho žralok), a ostatné je typická rozprávka, na ktorú som už asi moc veľký... ()

yaqwsx

Kuk sem, kuk tam. Nikde nic. Celý film je takový nijaký, takový prázdný. Navíc si z něj nepamatuju jediné hlášky... ()

Peter-1307

Tak túto rozprávku som videl nejaký ten rok po premiére. Nejako ma neoslovovala. O to bolo moje väčšie prekvapenie po zhliadnutí. Zaujímavý príbeh, pekne vykreslené postavičky z vodnej ríše, skoro všetky dobre prepožičané hlasy, ale akosi to pre mňa bolo to v konečnom dôsledku len opakovanie animáku "Finding Nemo". A toto bolo o niečo horšie hľadanie obľúbenia si filmu, teda mňa ako diváka. I keď v konečnom dôsledku sa jej to podarilo. ()

eFOXsize

Přijde mi, že vzali prostředí americké střední školy, na to aplikovali vodní svět a pustili do toho našeho... Dialogy jsou otravné, prititivní a místy trapné. Hlavní hrdina mi brnkal na nervy od začátku do konce. Po vizuální stránce to nebylo špatné, ale nic oslnivého. Nejsem zrovna nadšená z toho, co se touhle "pohádkou" dětem podstrčuje za "životní styl" (vlastně, američanům je to asi jedno, většina z nich takto žije tak jako tak). Jako rodinný film nic moc, jako komedie to u mě selhalo (humor na úrovni bezduchých komedií, fuj). Dobrodružné to asi je (pro děti) a animovaný - to jediné to zcela splnilo :-) Za hvězdné "hlasy" rybiček dávám o hvězdu víc. ()

darthvader77

Oproti svým kultovnějším příbuzným působí Příběh žraloka nudně, prakticky žádné hlasky, ktere by člověk mohl citovat a ani děti si nepřijdou na své, což je pro každou pohádku největší prohra. ()

helrohir

Niektoré prvky v podmorskom svete prispôsobenom nášmu životu sú fakt zábavné (sushi bar), páči sa mi aj väčšina postáv a v podstate aj príbeh má niečo do seba, avšak nemôžem povedať, že by som sa nejak brutálne zabával. To "Hľadá sa Nemo" tento súboj podmorských animákov vyhráva na celej čiare, a to aj v rámci príbehu, ale hlavne čo sa týka zábavnosti filmu. Je to len priemerný animovaný film, akých v posledných rokoch vznikajú tucty. Potešujúci je aspoň (pri animákoch) vždy vydarený slovenský dabing. 55%. ()

Brano

Neoslnilo, no ani nesklamalo. Oproti Nemovi to hodnotím lepšie. Bolo to miestami zábavné, obsadene príjemnými postavami a dejovo to bolo hlavne pozerateľné. Po druhom vzhliadnutí už tomu ale neviem prísť na chuť, tak ako keď som to videl prvýkrát. ()

adamix

Podarený animák s množstvom skvelých frkov, pri ktorom pobaví aj žraločie mafiánske osadenstvo. Jeden z tých lepších o podmorskom prostredí. Za mňa 85%. ()

pOne

V této oblasti existuje poslední dobou poměrně silná konkurence a tak se člověk neubrání srovnávání s ostatními konkurenty. A právě toto srovnání nevyznívá pro Příběh žraloka nejlépe. Nedokážu si snímek představit s dabingem a ani se o to nesnažím. Nejsem příznivcem hudby, která ve filmu zazněla. Styl Willa Smithe mi od začátku lezl krkem, ale některé jeho výstupy byly dobré (nutno přiznat). Například scéna před ostatními žraloky. Nicméně mi přijde celý film dost prázdný, jakoby narychlo spíchnutý, možná jako reakce na Nema. ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)