Malá upovídaná rybka Oscar je sice obyčejným čističem jazyků v myčce velryb, ale touží po slávě a exkluzivním bydlení na špičce útesu. Proto hodně sází, ale bohužel jen prohrává a dluží nerudnému šéfu Sykesovi už pět tisíc škeblí. Ten je potřebuje, aby mohl zaplatit výpalné gangu mafiánských žraloků, vedených Donem Linem. Naštěstí je tu Oscarova vyvolená Angie, pracující v myčce jako recepční. Maskuje jeho pozdní příchody do práce a pomůže mu zaplatit dluh velkou růžovou perlou po babičce. On je však nepoučitelný a místo splacení dluhu vsadí na dostizích mořských koníků. Samozřejmě prohraje a je za trest svržen do hlubin. Tady ho překvapí synové Dona Lina, žraloci Frankie a Lenny. Lenny je dobrák a navíc vegetarián, ale Frankie nehodlá nechat rybku uniknout. Při honičce ho náhodou zabije padající kotva a z Oscara se stává slavná hvězda. Lenny, který se před ostatními žraloky schovává, protože má výčitky z bratrovy smrti, najde úkryt u Oskara. Ten vymyslí plán, který by jim oběma mohl pomoci. Zinscenují souboj v ulicích, při němž Oscar Lennyho jako zabije. Posílí si tím postavení hrdiny, Lenny bude moci zmizet. Angie však jejich plán odhalí a s Oscarem se rozejde. Jenže chobotnice ve službách mafiánského bosse Angie unesou. Pokud ji chce Oscar zachránit, musí se tentokrát postavit samotnému Donu Linovi a jeho gangu. (TV Nova)

wosho

Kdykoliv jím konzervu sardinek, doufám, že mězi těma prckama je i Oscar. Takový sráče, co dokáže nasrat i papeže, se nevidí každý den a doufám, že tu jeho černorybí hubu dlouho neuvidím. Snad až v té konzervě. ()

Paity

Takový nějaký pokus o Nema jinak. Vyšel z toho ale spíše polohudební animovaný rodinný guláš, který ani příliš nepobaví. ()

Hanys_

Do jisté míry celkem originální, ale kdysi se mi to líbilo přece jenom trochu víc. Ale ten originální dabing musí být luxusní. ()

Sayko

Na hodnocení, na které zde koukám, se mi to zdá nějak divné.. Mě se ten film strašně líbil. Byl to takovej Nemo s tím, že měl větší swag a připadal jsem si jako v normálním městě, jen tam byli místo lidí ryby všech druhů. Smál jsem se, byl jsem napjatý, bavilo mě to, no prostě taková srdcovka.. ()

Petr.Kocfeld

Tenhle animak neni spatny.Je vcelku komicky.Hlavne Will Smith zde zari.Zde jako suvereni ryba Oskar si nevede spatne.Podmorsky svet je zde pekny...Prumer! ()

Filip.S

Shark Tale je fakt krásna rozprávka, rozhodne sa oplatí vidieť, aj keď českému dabingu je lepšie sa vyhnúť (síce celkovo nedopadol až tak katastrofálne ako mohol, ale predabovanie Willa Smitha do Češtiny, používajúc rôzne rádoby slangové výrazy a na to ešte aj predabovaný rap, to je fakt hrôza) ()

abysser

Pěkná, příjemná grafika, ale na můj vkus až příliš moralistické - ale je to vzhledem k žánrovému zařazení pochopitelné. ()

Radim

Další do rodiny digi animovaných filmů. V tomto případě se až tak nepovedl jako jeho slavnější bratři. Přes vtipný příběh, skvělé detaily a hvězdné hlasy film až tak nevtáhne; podle mě na tom má vinu hlavně značná nesympatičnost "herců". ()

unagi

Ničím zvláštna, alebo zaujimáva rozprávka...ale možno práve kôli NEMOVI (Hľadá sa Nemo) som pozeral na túto rozprávku iným pocitom. Nápady vizualizácií sú perfektné! ()

Prochy38

Pro mě jasně jeden z nejslabších animáků poslední doby. Tuna keců, nepěkná animace, moc ne zrovna poslouchatelných písniček... Ne. R. De Niro se dobře poslouchá, ale film neutáhne. Ne, ne, ne a ne! Pro mě stejné jako Madagaskar! Blbě namalované, nevtipné a plné keců, keců a keců.... Snad nikomu nepokazím chuť, ale ne, pro mě to fakt není. ()

Hanes88

Docela zajímavý animák. Zajímavý děj, ale celkově to nemá úroveň těch kvalitnějších filmů tohoto druhu. 60%. ()

PetkaW.

Když porovnám Příběh žraloka s ostatními animáky té doby, tak jde o velmi slabý film. A i bez toho porovnání je to nic moc. Nevím, nějak jsem nebyla schopná se donutit děj pořádně sledovat. Nedokázal mě zaujmout a pobavit. ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 47 604 606 $ (4016 kin) Tržby v ČR za první víkend: 3 326 493 Kč (19 kin) Diváci v ČR za první víkend: 29 278 diváků Náklady na výrobu: 75 mil. $ Ocenění: Oscar '04 - nominace: animovaný film BAFTA Children's Award - film ()

filipvrbik

Není to tak hrozné, párkrát jsem se zasmál - ale Nemovi to nesahá ani po kotníky. Problém je, že některé pasáže a postavy jsou super, některé zase vyloženě trapné. Hlavní, co je vidět hned, je, že ryby mají lidské obličeje a to ten film strašně sráží a animace vypadá divně, na druhou stranu je to dostatečně krátké ani se to neohrálo...50% ()

GREGOIRE

Bohužel, víc tomu nedám. Slušné, ale pouze průměr. Je to „jen“ skládanka vtípků a převlečení současnosti do podvodní říše. Proč to není tak boží jako Nemo nebo Sherk2? Chybí tomu příběh, která by člověka vtáhnul a oslovil. Oskar mě prostě nijak nedojímá, byť mele, šklebí se a skáče sebevíc. Ani tradiční lovestory tu příliš nefunguje. Všechno je tak příšerně průhledné, zajímavé zvraty děje aby člověk pohledal. U Shreka2 jsem litoval, že je krátký. Tady je 90 minut až, až ... ()

efko

Príbeh žraloka je vizuálne podareným, no dejovo odfláknutým animákom, ktorého cieľovú divácku kategóriu možno len ťažko identifikovať a len ťažko možno hovoriť o filme pre celú rodinu. Kým pre detského diváka môže byť dej príliš nezrozumiteľný a dospelácky, pre odrastenejšie publikum pôsobí príliš otrepane, až hlúpo. Parodovanie ľudského sveta, fyzická podoba rybiek s dabérmi či niekoľko vydarených vtipov pobaví, ale len na veľmi krátku dobu. Zvyšok filmu divák už len sleduje, ako všetko smeruje k neodvratnému presladenému happyendingu. ()

Senfi

Tohle pro mě bylo maličko zklámání, ale opravdu jen maličko. Nevím přesně co mi na tom filmu vadilo, asi to jen nebylo tak skvěle napsané a postavičky nebyli tak propracované(myslím spíš v myšlení, protože vizuálně byly moc pěkné a hrozně se mi líbilo jak byly podobné těm, kteří je namlouvali), ale i tak to celkově působí docela dobře. ()

Alf

škoda toho nadbíhání teenagerovské omladině, škoda "vitpné" podobnosti Oskara a jeho mluviče, ale i tak jsem se pobavil, zapomněl usínat a moje oko mělo stále na co se koukat.... ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)