Jana a Anna jsou setry, které se akorát dozvěděly, že jim zemřel otec. Na jeho pohřbu zjistí, že otec měl ještě dalšího potomka, syna Vladimíra. Anna a Jana o svém nevlastním bratrovi doteď neměly ani tušení. Jana ale musí řešit daleko horší problémy. Zjistila, že jí její manžel Jan podvádí. Tvrdí, že je na služební cestě v Brně, ale místo toho si ve Francii užívá s milenkou. Když dorazí domů, tak si ani nevzpomene, že slaví pětileté výročí. Jana mu řekne, že o jeho nevěře ví, ale Jan vše popírá. Pohádají se a Jan manželku nakonec několikrát udeří páskem. I nadále se ale stýká s milenkou Karin, manželkou jeho kamaráda Františka a Janinou nejlepší kamarádkou. Anna zase nemůže vystát přítele své matky. Není na ní zrovna milý a neustále si jí dobírá, že má nadváhu. Kvůli tomu se hádá i s matkou, která se přítele neustále zastává. Navíc by si chtěla najít svou první lásku. Jana se nakonec rozhodne, že si nechá udělat umělá prsa. Myslí si, že se to bude Janovi líbit, ale jeho to příliš nezajímá. František dělá pro Karin vše, co má na srdci. Ona se ale k němu ani tak nechová příliš hezky. František tak pomalu začíná mít podezření, že je mu manželka nevěrná. Svěří se o tom i Janovi, když jdou společně s Janou a Karin jeden večer do klubu. V klubu je i Vladimír, který ale odejde brzy, aby k sobě vzal na přespání opuštěnou Rusku Jelenu s dítětem. Při cestě domů se v tramvaji napíchne na použitou jehlu, kterou někdo nechal na sedadle. Ráno pak Vladimír zjistí, že mu Jelena ukradla peníze a i se synem utekla. Anna se mezitím začíná sbližovat s novým spolužákem Davidem. Jana a Jan se opět pohádají, stejně tak jako František s Karin. František další den zjistí, že Karin vyměnila zámky a on se už nedostane do bytu. Jan se odstěhuje a Jana oznámí matce, že se s ním rozvede. Karin následně řekne Janovi, že je těhotná... (TV Prima)

záplata

Nehorázně nevtipná "komedie", černé vtípky skutečně vtipné nejsou: Vilma Cibulková je perfektní herečka, která dokáže téměř vždy vykonat pořádný herecký výkon tak tenhle hnus je jeden z mála, které se jí nepovedly a moc se v nich nepředvedla. V velice zdlouhavých 99 minutách s ukazuje pokles české kinematografie. ()

Jeržik odpad!

Příšerný film jehož špatnost vychází z děsného scénáře, užvatlaných herců, televizního vzledu a režisérské impotence. Tenhle snímek dokonale vystihuje jeho nejlepší scéna- prvá soulož na panelákovém schodišti;) Druhý díl bude jistě pecka! ()

Ollie235

Zbytečně komplikované. Různých vztahů a zvratů je tolik, že je celkem obtížné stíhat kdo je kdo a kdo s kým co, a to mi dost vadilo. Co se týče humoru, spíše mě minul - párkrát jsem se zasmál, ale většinu filmu jsem spíše strádal nudou. Škoda, čekal jsem víc. ()

bobstock

Filmů o vztahových propletencích a hledání štěstí a vzrušení za jakoukoliv cenu, je habaděj. Duše jako kaviár, mě ale od samého začátku přesvědčoval o skutečné předloze. Milan Cieslar to potvrdil v závěrečných titulcích, inspirace lidmi, které zná, samozřejmě s omluvou. Parádní výkon Tatiany Vilhelmové. 70% ()

mira007

Trochu rozpačitý protikladný dojem z této "vztahové" komedie drama mám, protože: 1) v druhé polovině jsem párkrát šel smíchy do kolen, ale celkový dojem je deprese, zmar, bezvýchodnost 2) exkluzivní herecké obsazení a jako perlička cameo Neužil v jedné z prvních rolí ale herecký potenciál promrhaný po Troškobsku - přehrávané hysterické scény, agrese, zloba 3) Vilhelmová, Bendová, Bernášková, Viktoria Flídr, Daňková plus skoro Cibulková, Kaiserová, Jungmanová - celkem rekordní počet hereček, které režisér svlékl i do naha a přesto ten film na mne působí tak asexuálně. ()

Tomyš

Česká kinematografie je zvyklá na kvalitnější scénáře než je ten u filmu Duše jako kaviár. Příliš účelově a kostrbatě příběh směřuje k nepřekvapivé a nijak kulminující pointě. Cesta k této pointě však není zcela nudná, místy je i vtipná či věrně reflektující vztahy mezi lidmi v českých poměrech. Pokud se povznesete nad určitou těžkopádnost dialogů a scén, můžete peněz za lístek nelitovat. ()

Greg25

Celkem dobrý film o životě. Za všechny herecké výkony jmenuji alespoň Vilmu Cibulkovou, která předvádí nejlepší herecký výkon filmu. Jinak souhrně řečeno - film, který doporučuji vidět, sice vás ničím nepřekvapí, ale ani ničím neurazí. ()

cupito

Ukázka toho, jak se může situace obrátit. Sem by se úžasně hodilo přísloví: "Chovej se k druhým tak, jak chceš, aby se i oni chovali k tobě" nebo "Boží mlýny melou pomalu, ale jistě." ()

gusman

Jsem asi ovlivněn osobními nedávnými událostmi (stalo se mi něco lehce podobného, o čem pojednává film), ale nemohu hodnotit jinak. Tenhle film mě zase po delší době "odvařil". Přátelé, moc do smíchu mi při sledování nebylo. Takové to věci se totiž skutečně (bohužel) dějí. Od domácího násilí, přes každé druhé manželství v ČR, které se "úspěšně" rozvede, až po otřesnou determinaci dětí. Naprosto dokonale zachycena většina naší společnosti, téměř dokumentárním :) rozměrem se špičkovými hereckými výkony, alias první film, kde se mi Budař líbíl:). Zároveň ukázka naší brilantní kinematografie, hlavně v posledních letech se objevují nové, mladé, dynamické snímky, zachycující především svět "mladých". S trochou nadsázky by se to dalo brát i jako upozornění na alarmující stav naší společnosti. Horší technické zpracování na filmu vůbec nic neubírá.... ()

#47

Tak jsem se zase jednou nechal nachytat na slavná jména - Vetchý, Cibulková, Rašilov, Budař...a hlavně režisér skvělého Lebensbornu a neméně dobré Krve Zmizelého Milan Cieslar. No nepotěšili mě, ani já je nepotěším...scénář je prakticky nulový...nezajímavý, bez jakéhokoli nápadu či vtipu (když už si někdo troufnul to nazvat komedií)...nechápu roli Budaře, který je na začátku představen jako nevlastní bratr jedné z hlavních hrdinek...ale celý se zbytek filmu už se nepotkají. Film se 99 minut plácá od ničeho k ničemu a ani nahá (jak jinak) Alice Bendová to nezachrání. ()

fisikk

I PŘES rádoby dobry konec, ve mě tento film vyvolává depresi!!! Mam pocit, že nic nemá cenu, všichni jsou nešťastný a všude je to stejné!!! ()

Solly

Třetí hvězdička je ale pouze za pokus natocit nějaký současný film. Jinak to všechno vyznvá strašně do ztracena a příběh na mě působli křečovitou snahou scénáře svázat protagonisty děje do co největšího klubka vztahů a náhodných setkání. ()