Jana a Anna jsou setry, které se akorát dozvěděly, že jim zemřel otec. Na jeho pohřbu zjistí, že otec měl ještě dalšího potomka, syna Vladimíra. Anna a Jana o svém nevlastním bratrovi doteď neměly ani tušení. Jana ale musí řešit daleko horší problémy. Zjistila, že jí její manžel Jan podvádí. Tvrdí, že je na služební cestě v Brně, ale místo toho si ve Francii užívá s milenkou. Když dorazí domů, tak si ani nevzpomene, že slaví pětileté výročí. Jana mu řekne, že o jeho nevěře ví, ale Jan vše popírá. Pohádají se a Jan manželku nakonec několikrát udeří páskem. I nadále se ale stýká s milenkou Karin, manželkou jeho kamaráda Františka a Janinou nejlepší kamarádkou. Anna zase nemůže vystát přítele své matky. Není na ní zrovna milý a neustále si jí dobírá, že má nadváhu. Kvůli tomu se hádá i s matkou, která se přítele neustále zastává. Navíc by si chtěla najít svou první lásku. Jana se nakonec rozhodne, že si nechá udělat umělá prsa. Myslí si, že se to bude Janovi líbit, ale jeho to příliš nezajímá. František dělá pro Karin vše, co má na srdci. Ona se ale k němu ani tak nechová příliš hezky. František tak pomalu začíná mít podezření, že je mu manželka nevěrná. Svěří se o tom i Janovi, když jdou společně s Janou a Karin jeden večer do klubu. V klubu je i Vladimír, který ale odejde brzy, aby k sobě vzal na přespání opuštěnou Rusku Jelenu s dítětem. Při cestě domů se v tramvaji napíchne na použitou jehlu, kterou někdo nechal na sedadle. Ráno pak Vladimír zjistí, že mu Jelena ukradla peníze a i se synem utekla. Anna se mezitím začíná sbližovat s novým spolužákem Davidem. Jana a Jan se opět pohádají, stejně tak jako František s Karin. František další den zjistí, že Karin vyměnila zámky a on se už nedostane do bytu. Jan se odstěhuje a Jana oznámí matce, že se s ním rozvede. Karin následně řekne Janovi, že je těhotná... (TV Prima)

Mocoft

No teda to mě fakt zklamalo. Říkal jsem si, že takhle bych surový materiál sestříhal i já. Je to taková série klipů o lidské nevěře a pár sice hlubokých životních příběhů, ale naprosto povrchně podaných, že ani nedostanete šanci se s nimi nějak sžít. Takže jediné klady jsou: skvělý Budař, moje milá a zde mimořádně krásná Tatiana a hudba+zvuk. A to je dost málo na Film. ()

_aandyy_

Docela psycho na nervy... o trošku horší než průměr, přesto docela vydařené drama s herecky atraktivními herci. ()

Kariya

Film představující poslední předstupeň k promrzlým chodbám zavšiveného labyrintu odpadů. Film o prcání, když jeden prcá tamtu, tamta prcá tamtoho, tak tamta prcá toho a když ten neprcá tamtu, tak tamta stejně prcá tamtoho a když nikdo náhodou neprcá tuhle, tak tahle prcá jinýho a pak tamten stejně bude prcat tamtu, takže i ty dva budou prcat, prcat, prcat, až z toho bude totální vyprcaná debilita.... 10% ()

snake

Jsem naprosto spokojený, ba spíše nadmíru spokojený. To, že je film po technické stránce trochu horší (ano ve filmu je často znatelný zrnitý obraz...), mu vůbec neubírá na jeho kvalitách. Vlastně jsem se nemohl rozhodnout, zda se mám smát nebo brečet. Pro lidi, kteří překonali některou z těchto krizí bude asi film vtipnější než pro lidi, kteří takouto krizi zrovna prožívají nebo ji dokonce nezažili vůbec. Já sice patřím spíše do té druhé skoupiny ale na druhou stranu patřím i do té první. Nerad bych rozebíral proč. Důležité je však, do jaké skupiny se řadíte vy, a také hodně záleží na tom, jestli příjmete styl a smysl humuru, který je vám podáván. Film skvěle vystihuje chování lidí v takovýchto situacích, nikterak je nezveličuje a rozhodně je nebere na lehkou váhu, ale dokaže je podat tak srozumitelně, že prostě musí vyvolat na vašich tvářích úsměv. A co je nejdůležitější, při sledování jsem se doopravdy dokázal vžít do rolí jednotlivých postav a prožívat s nimi jejich osudy. Takže pro mě je výsledek jasný-tak takto má vypadat pravá city komedie (ano myslím, že tak to distributoři nazvali). Myslím, že srovnání s Post Coitem je v tomto případě zcela nemístné (tím nechci nikterak hanit recenzi pana Jaroslava Sedláčka), protože Post Coitum je prostě scénáristický blábol, který se snaží tvářit rádoby důležitě, ovšem jde o hodinu a půl koukání na sex bez smyslu. Duše jako kaviár je přesný opak Post Coit. Hodina a půl koukání na promyšlený příběh, hrdiny s absolutně lidským a logickým chováním. Ovšem na úkor těch erotických scén. Takže pokud od filmu čekáte co nejvíce postelových scén, nejspíš budete zklamáni. Celkově mě osobně děj příjde velice promyšlený, už první scéna s umírajícím otcem naznačuje, jak by se film mohl vyvíjet. A neposlední řadě jsem konečně našel jeden z filmu, kde má už jeho název smysl, který se ukáže být jako základ celého filmu. Filmu se na druhou stranu musí bohůžel vytknout ty techničtější chyby (Juraj Jakubisko měl na svůj film nejspíš více peněz, k tomu všichni víme, že je to obrazotvorný profesionál), ovšem to nejspíš nesmíme dávat za chybu Milanu Cieslarovi ale spíše jeho producentům. Ale i přes mou snahu to přehlížet, napadla mě jedna věc. Co když použití zrnité kamery je ve filmu naschvál? Co když se nám režisér snažil tímto ukázat jakoby náhled do nitra rodiných problému skrz rádoby domácí videokameru (která má stejně špatný obraz)?Občas to dokonce budí pocit, že jednotlivé situace natáčí někdo třetí, jakýsi pozorovatel. Nevím, je to jenom úvaha ale napadla mě a tak jsem ji chtěl zveřejnit. S herci jsem neměl žádný problém, všichni do jednoho předvádí ukázkový herecký výkon a rozhodně nemohu souhlasit s tím, že by někdo z přítomných přehrával. Pro mě je Duše jako kaviár jedním z největších překvapení roku. Jedna z komedií, která má opravdový smysl. Též chápu, že je tu tak rozdílné hodnocení, každému tento film prostě nesedne. ()

nula87

Spíš 2 1/2. Příliš schematické, neživé postavy (záletník se sklony k domácímu násilí, prvoplánovitá mrcha, její hodný,hloupý a snaživý muž atd. ) a ani celkem dobré výkony to nezachrání ()

riza-do odpad!

Tak na tomhle filmu envidím jedinou špetku zábavnosti či jedinečnosti. Je to jeden z nejhorších českých snímků co sem viděl a to to ani nezachránili vcelku známé tváře české kinematografie. Jediný plus tohoto filmu vidím v endových titulcích, dky jsem rád, že je konec. Film, který mě až nechvalně nutí přemýšlet o tom jestli je opravdu lidská ješitnost či "parchanství" takové jaké je, kdy se i dospělí lidé chovají jako naprostí puberťáci pro mě není ničím vhodným na koukání... fuj! ()

Cortesz

Hodně nudnej film ze života o vztazích, nevěře, spíse mi tento film připadl svým tématem jako taková filmová telenovela. Postavy nudné, většinou se jen hádaj, nebo to dělaj. Nakonec z toho vychází jen pár vtipnejch dialogů a situací, které má většinou Vilhelmová, protože dostala nejvíce prostoru a její manžel v podání Vetchého, který zde ztvárnil zajímavou postavu a asi mě bavil nejvíc, to jeho "jdi spát, buď zticha" to mi přišlo opravdu vtipné. Ostatní herecké výkony taky ušly například Saša Rašilov, Bendová mi připadá, jako by hrála sama sebe, ale je pravda, že zde vypadá dost dobře. ()

Leonora

Oh jéje... Zdá se, že Cibulková, Vilhelmová a Vetchý potřebovali zaplatit hypotéku, jinak si nedovedu vysvětlit, proč se tito jinak výborní herci zaprodali takové p*čovině... Klesají v tomhle filmu hluboko mezi céčkové seriálisty. Všechny charaktery jsou tak přemrštěné, jak bych si to představovala spíš v parodii na slátaniny tohoto typu, František mezi nimi vede, Vladimír mu zdatně sekunduje, Jana taky nijak nezaostává. Poznala jsem už lecjaké blbce, ale tohle uráží i samu blbost. Koukala jsem na to s vytřeštěnýma očima. Doufám, že to někdo sponzoroval, a že to nešlo z kapes nebohých daňových poplatníků. Po všech těch Samotářích a netleskajících rukách by to už snad mohlo stačit, ne? Copak je v dnešní době takový problém natočit kvalitní a chytrý film? Česká kinematografie spěje nenávratně do pekel. Jedna hvězdička za ztrhanou Cibulkovou, to byla zajímavá změna, je to jedna z mých oblíbených hereček. ()

MyrnaAlec

Plejáda známých herců rozehrává propletenec nevěr a hysterických scén. Kdo by to neznal ! Alice Bendová v době, kdy ji ještě nikdo neznal, hraje přesně tak, jako teď, kdy jí všichni znaj. Jen ty nahaté scény jsou tu lepší. ()

Verunka84

Btw. o cem to jako bylo? Klasika ty podvadis me, ja tebe ci co? Nebyl tam zadny hrdina, se kterym se dalo nejak ztotoznit, proste karikatury karikatur. A postavu Alice Bendove bych postavila ke zdi a zastrelila. ()

Pitryx

Přišlo mi to trošku rozsekané, ale v celkovém pohledu se mi to líbilo. Některé scény mi vadily, ale do filmu zapadly. Herci hráli, co měli, a já myslím, že hodnocení v mírném nadprůměru je dostačující. ()

ostravak30

Duše jako kaviár je dějově roztříštěný film o naprosto nevyrovnaných jedincích, kteří ovšem také hledají svou lásku a štěstí. Hned na začátku pozná Anna s Janou nového bratra, ale tato skutečnost už dále není důležitá, protože se s ním nestýkají ani nepokračují v kontaktu. Ten je ve skutečnosti hodně naivní a tak hledá štěstí všude kde může, ale přijde díky tomu o peníze a stejně, alespoň jak se zdá, nepochopil, že to největší štěstí už má. A tak se nakonec hodlá vydat do světa. Pro svou dceru se přitom dosud nenaučil ani znakovou řeč, tak jak moc ji asi miluje. Pak tu máme muže, který naivně dělá v domácnosti vše, co mu žena přikáže a ještě se k němu chová jako ke kusu hadru. A on nadále všechno snáší a akceptuje a to i přesto, že je to on, kdo ženu živí a ona sedí jen doma. A naopak hysterku, která to má nejspíš po matce, jež si neumí své vztahy uspořádat. Jedna partnera nechá, aby urážel její dceru, druhá zase neví, jak si chlapa udržet a navíc se nechá mlátit. A kam se ve filmu dojde? Ten co chtěl být s milenkou pochopil, že nakonec je to vždy stejné a taky stejně dopadne, s kufry před dveřmi. Film na mě nepůsobí ani hudebně, ani scénáristicky. Vlastně nemá ani pořádný konec, někteří hrdinové mají na konci jen svou porci štěstí, jiní smůly. Je to taková sonda do průměrných českých vztahů, který tím pádem také dopadl průměrně. Protože i když v něm hrají herecká esa, když je film špatně napsán, jen výjimečně může být dobře zahrán. Ostatně, viděl jsem už od Milana Cieslara řadu filmů. Dělal v minulosti i pohádky. ()

Rayen1

Zvláštní film... Viděl jsem ho před lety a teď jsem ho viděl znovu. V bavilo se mi to až podle klíčovejch scén, jako byla Budarova stříkačka (odtud mám asi ten strach si sedat v metru a buse), tlustá Kaiserova (byla exot, ale zas tak tlustá nebyla), prizdisrac Rasilov, kozy Vilhelmovy, a další. Zajímavý bylo prolínání příběhu, ale nějak to prostě nefungovalo. Na komedii to je málo komedie, na drama málo drama. Je to prostě ve finále takový "hm, meh...". Ale rozhodně to v člověku něco zanechá. ()

pOne

Pokud bych měl být přesnější, dal bych 3 a něco. Nabízí se srovnání se snímkem Post Coitum. Z tohoto souboje vychází Duše jako kaviár jako jednoznačný vítěz. Ikdyž občas jednotlivé osudy tak nějak neladí a jsou na sebe napasovány jaksi násilně. Mezi klady patří určitě výkony herců a to, že přece jenom oproti Post Coitum má Duše jako kaviár hlavu a patu. Sečteno a postrženo: Český film ze současnosti, který stojí za shlédnutí. ()