Jana a Anna jsou setry, které se akorát dozvěděly, že jim zemřel otec. Na jeho pohřbu zjistí, že otec měl ještě dalšího potomka, syna Vladimíra. Anna a Jana o svém nevlastním bratrovi doteď neměly ani tušení. Jana ale musí řešit daleko horší problémy. Zjistila, že jí její manžel Jan podvádí. Tvrdí, že je na služební cestě v Brně, ale místo toho si ve Francii užívá s milenkou. Když dorazí domů, tak si ani nevzpomene, že slaví pětileté výročí. Jana mu řekne, že o jeho nevěře ví, ale Jan vše popírá. Pohádají se a Jan manželku nakonec několikrát udeří páskem. I nadále se ale stýká s milenkou Karin, manželkou jeho kamaráda Františka a Janinou nejlepší kamarádkou. Anna zase nemůže vystát přítele své matky. Není na ní zrovna milý a neustále si jí dobírá, že má nadváhu. Kvůli tomu se hádá i s matkou, která se přítele neustále zastává. Navíc by si chtěla najít svou první lásku. Jana se nakonec rozhodne, že si nechá udělat umělá prsa. Myslí si, že se to bude Janovi líbit, ale jeho to příliš nezajímá. František dělá pro Karin vše, co má na srdci. Ona se ale k němu ani tak nechová příliš hezky. František tak pomalu začíná mít podezření, že je mu manželka nevěrná. Svěří se o tom i Janovi, když jdou společně s Janou a Karin jeden večer do klubu. V klubu je i Vladimír, který ale odejde brzy, aby k sobě vzal na přespání opuštěnou Rusku Jelenu s dítětem. Při cestě domů se v tramvaji napíchne na použitou jehlu, kterou někdo nechal na sedadle. Ráno pak Vladimír zjistí, že mu Jelena ukradla peníze a i se synem utekla. Anna se mezitím začíná sbližovat s novým spolužákem Davidem. Jana a Jan se opět pohádají, stejně tak jako František s Karin. František další den zjistí, že Karin vyměnila zámky a on se už nedostane do bytu. Jan se odstěhuje a Jana oznámí matce, že se s ním rozvede. Karin následně řekne Janovi, že je těhotná... (TV Prima)

Martin741

Prilis utopene v sedivom balaste, dialogy az priserne priemerne a casto ide o vatovo plane plky. Jedine plusy za nevyraznu civilnost, ale ako pisem : sivy, sedivy nevyrazny priemer : 55 % ()

bourec

Tohle sem viděl snad jen jednou. Hodně málo si z toho pamatuju, ale hodnocení bylo někde kolem 70%.Musim si to připomenout. ()

nithiel

Do konce jsem dokoukal snad jen ve stále udivenějším čekání, zda se objeví postava, která by se chovala aspoň trochu normálně - marně. Postavy byly sice všechny vzájemně propletené, ale nic mezi sebou neřešily, jen omílaly stále dokola to samé. Jediná zábavná scéna je když chce Jana skočit z okna a okolo ní slézá po hromosvodu milenec její sestry. ()

tomtomtoma

Duše jako kaviár, odlehčené partnerské drama, je propletené až na samou mez únosnosti. Obecně si užívám zašmodrchané mezilidské vztahy. Podporuje je kvalitní herecké obsazení. Problém mám s vedením příběhu. Více, než cokoli jiného, se jako vejce vejci podobá nekonečným televizním seriálům tuzemské výroby. Tam jsou extrémistické zámotky v kontextu s dobou výroby nutností, zde mají ohromit a v úpěnlivě držené nadsázce i pobavit. Daří se to jen částečně, občas působí nepřirozeně a násilně, občas naprosto zbytečně. S vírou ve vlastní schopnosti jde cílevědomě až na dřeň kosti. Je uzpůsoben televizním standardům, schází nenucená elegance, bez ní jde jen o slabošskou průměrnost a vtíravý propletenec jedné rodiny ho nezachrání. Hlavní postavou melodramatické hysterie je Jana (dobrá Tatiana Vilhelmová), mladá a nespokojená vdaná žena. Překvapivě i v době spotřební se osobní štěstí hledá ve vztazích. Doba upřímnosti nepřeje, základ katolické morálky je neměnný, rodina přestává být oporou a zpestření života se hledá v tělesné rozkoši, za kterou hned vidíme osudový cit vzplanutí. Osamělost je svině, důvěřivost přináší jen zklamání, pátrá se po nevěře, rozpolcují se duše, pláče se do dlaní a ve vřavě se pořádá honitba. Překonat musí především sebe samotnou. Hlavní mužskou postavou je Jan (velmi zajímavý Ondřej Vetchý), Janin přelétavý manžel. Láska zevšední, životabudičem jsou hrátky svádění a nové cíle touhy zachycení neopakovatelných životních etud. A sukničkářovi se neodpouští. Za zbytečnou postavou považuji Vladimíra (Jan Budař), nevlastního bratra Jany. I tento melancholický hypochondr se užírá v osamělosti a nerozpoznatelnosti životních priorit. Ale je to jen autorova úlitba vlastního vnímání procítěného umění. Důležitou postavou je Anna (zajímavá Karolína Kaiserová), Janina mladší sestra a středoškolská žákyně. Probouzející se ženství, neurovnané rodinné poměry a jedna tragická událost roztáčí kolotoč duševního tápaní. Stačí udělat poslední krok k dospělosti, ale hlava ještě nedospěla. Výraznou postavou je matka dcer (velmi zajímavá Vilma Cibulková) v obousměrném tlaku zodpovědnosti a chtíče. Dospívající dcera si zasluhuje pozornost, ovšem možnost osobní osamělosti je tíživá a demoralizující. Mezi výraznější postavy patří také František (zajímavý Saša Rašilov nejml.), Janův kamarád, stižený nepříčetnou žárlivostí. Nuzné stavy zloby jsou špatným rádcem v životě, vztazích i štěstí. A Karin (zajímavá Alice Bendová), atraktivní Františkova manželka. Vrcholky života pro ni znamenají zálety a nekompromisní naléhavost. Nesnáší odpor, neodpouští chyby a sama se staví na piedestal obdivu. Z dalších rolí: nerozhodná Vladimírova bývalá manželka Marcela (šarmantní Petra Jungmanová), do Jany zamilovaný automechanik Ríša (Filip Blažek), velmi přelétavá Ríšova partnerka Miluška (půvabná Jana Bernášková), Annin nudící se nový spolužák David (Ondřej Pergl), Karinina hluchoněmá dcerka Natálka (Lenka Sagulová), Janův jízlivý otec (velmi zajímavý Michal Pavlata), svérázná ruská prostitutka Jelena (zajímavá Viktoria Flídr), přezíravý přítel matky a taxikář Petr (Roman Luknár s hlasem Marko Igonda), Vladimírova matka (Jana Šulcová), či zemřelý otec sester (Josef Nedorost). Tento způsob nezdravě nabobtnalého propletence vztahů není nejšťastněji zvoleným řešením. Ta snaha po sinusoidách absurdit všedního dne dostává zachmuřenou podobu nejapných televizních seriálů. Kontury kazí výsledek, byť jsem to v podvědomí očekával mnohem pitomější vyznění. Filmové postelové hrátky bývají v podání českých filmařů hloupější, ale postelové hrátky nejsou psychologickým dramatem. Psychologie se spíše dotýká, ale díky za to! () (méně) (více)

gabin(a)

Typický český naprosto podprůměrný film o vztazích, které mi připadají úplně mimo. V životě jsem musela řešit daleko horší problémy, proto jsem na trapné nimrání v nevěrách úplně alergická! Aby mě to aspoň trochu zajímalo musela by to být opravdu komedie a/nebo retro, na dobrou komedii ale asi u nás nikdo nemá nadání a na retro asi nejsou peníze, proto se točí takovýhle srágory s profláklýma ksichtama, který nemůžu, zvláště "sexy" Bendovou. Viděla jsem v neděli odpoledne (!!!) v TV. Byla jsem zvědavá, co je film zač, prý komedie! Cho cho cho, to jsme se teda hošku nasmáli! Jakmile se mi ale dopekla buchta, kvůli které jsem u TV setrvala, a seskočila mi z klína kočka, kvůli které mi bylo líto vstát pro ovladač a přepnout, společné trápení mé i Vilhelmové a spol. skončilo jediným stisknutím knoflíku. Ještěže se buchta peče jen 30 minut! Úplně mi to stačilo! ()

Juto

Všetky postavy vo filme sú jednorozmerné. Ak by ste tomuto filmu verili, šťastie sa dá nájsť iba v úspešnom vzťahu. Našťastie obsahujú vzťahy detí k rodičom, ale stále je to zjednodušujúci a frustrujúci spôsob prístupu k životu. 2/10 ()

dr.fish

Tohle je celý Cieslar....zase některé scény naprosto skvěle natočené, jednotlivosti vybroušené, ale jako celek rozpačité až pitomé. Herecky výtečné, zejména Vilhelmová je zcela "zralá na ránu". Souhlasím s myšlenkovým poselstvím filmu, že životní problémy si vytváří člověk jen a jen sám a pomůže si taky jenom sám. A kdo je beznadějnej případ, ten v apatyce nekoupí...Rozhodně to není film, který by šlo jedním šmahem odepsat, jen to chtělo trošku vypilovat...70% ()

RonaMidu

otevřela jsem tv až pár minut po začátku a myslela,že sleduju noční opakování nějakého seriálu či co....po nahlédnutí do programu jsem to nechala běžet dál,ale žádný velký zážitek jsem z toho tedy neměla ()

bubun

Film, ve kterym se všichni chovaj jako narušený hovada, kraluje jim Vilhelmová, na druhou stranu jsem neměla problém jí to věřit. Buď to tak dobře zahrála, nebo se takhle chová i normálně (klidně bych věřila druhé variantě). Zvláštní bylo, že ohledně Budaře jsem měla první půlku filmu pocit, jako by ho někdo nadaboval, nebo rovnou někomu úplně jinýmu implantovali jeho hlavu, prostě to snad nemohl bejt Budař? A v druhý půlce jako by konečně Budař přijel z dovolený a mohl to odehrát. Sice teda, když vyprávěl Petře Jungmanový, kam jede malovat, tak mi jeho "na Novou Gvíííneu" trhalo uši, ale už měl aspoň zpět svůj vlastní hlas. Dějová linie kolem Rašilova a Bendové byla místy tak debilní, že se na to skoro nedalo koukat, ale pobavil mne on, když šel s nevlastním synem někam na procházku, a naštván z možných záletů své ženy si cestou ulevoval: "Svině..... Lesba....!" Chvílela tento film připomíná Post Coitum, ale není bohužel tak vtipný svou bizarností. Hvězdička za hudbu (nebyla tak hrozná) a za záběr na Kulaťák a na bývalý "mlíčňák", neboli Nedělní cukrárnu, která na Vítězném náměstí ještě před pár lety byla. ()

Pavlínka9

Já si prostě nemůžu pomoct, ale tenhle film mě už poněkolikáté dostal :) Je to podle mého názoru realistický pohled do mnoha českých životů. Skvělé obsazení, přesvědčivé výkony, situace, které se odehrávají v množstvím domácností a prostě uřvaný hlas Tatiany Vilhelmové nemá konkurenci :) ()

lennyd

Fakt jsem nečekal, že si někdo jiný na české filmové scéně troufne šťourat do Hřebejkovy domény, a totiž filmových spletenců vztahů, nevěry a milostných n-úhelníků. Protože o to přesně v tomto filmu jde - sledujeme příběhy jedné rodiny po smrti hlavy rodiny, kdy se matka - i obě dcery (Karolína Kaiserová a Tatiana Vilhelmová) potýkají s nástrahami lásky, nevěrou či nepochopením okolí. V některých ohledech už byl tento film hodně přehnaný, a chce se mi věřit, že to přece s českým národem nemůže být tak špatné (Jana (Tatiana Vilhelmová) se svěřuje se svým podezřením, že jí manžel zahýbá, své nejlepší kamarádce Karin (Alice Bendová), aniž by tušila, že je to právě ona, s kým si její manžel užívá). Taky mi vůbec do filmu nezapadala příběhová linie bratra Vladimíra (Jan Budař) - ač právě ta by si možná zasloužila samostatný film, a s přehledem válcuje zbytek filmu. No nic, viděl jsem, a znovu už si tento film rozhodně nepustím... ()

shantim

Tak tohle má být komedie? Ani náhodou. Úsměv mi tento snímek na tváři nevyčaroval ani jednou, jenom mi drásal nervy a šíleně nudil. Chtěl jsem dát původně jen jednu hvězdičku, ale ti herci se opravdu snažili a ženám se film líbí. Takže pro objektivitu dávám 41% hvězdiček. ()

Master19

Takový ten klasický nevyhraněný český film začátku tisíciletí. Ani komedie, ani drama... Dokonce i Ondřej je tu nějaký vetchý. ()

Krasus

Když jsem viděl Duši poprvé,pomyslel jsem si,že je to průměrná komedie,na Český poměry nadprůměrná,ale po druhém zhlédnutí se mi rozsvítilo.Duše je film evropského měřítka se skvělým příběhem a skvělými herci.Občas sice byly pasáže,kde si nandal režisér moc velké sousto,ale to nic nemění na kvalitě této černé komedie. ()

Jello Biafra

Nezvládnuté drama o medziľudských vzťahoch a o nešťastných láskách nám predstaví toľko postáv a situácií že by to vydalo na televízny seriál. Herci však často prehrávajú a mnohé scény napriek vážnosti pôsobia smiešne. ()