Můj otec a ostatní muži (TV film)

Česko, 2003, 75 min

Nový TV film se pokusil ukázat život v totalitním Československu. Jelikož mám stále v paměti před pár týdny uvedený TV film "PF 77", nabízí se srovnání. Potvrdilo se, že obsazení kvalitními herci ještě úspěch nezaručí. Především je to rozdílná kvalita scénáře a také režie. Jednotlivé postavy nedostaly dost prostoru na nějaké hlubší zamyšlení nad jejich osudem. Škoda. ... Zdálo se to jenom mně, že Tatiana Vilhelmová nebyla zrovna v nejlepší formě ?(10.12.2003)

Řekl bych, že z tohoto filmu, nebo tedy námětu, abych byl přesný, mohlo být mnohem víc. Škoda, že je to spíš jen taková rozpačitá záležitost. Nicméně nenudil jsem se, což je pro mě u filmu dost důležité a nejspíš nejsem sám.(24.11.2006)

Drama, a však vtipně elegantní, přímočaré a s jindy nemastně-neslanou Vilhelmovou, která je příjemnou změnou. Doplněná o skvěle "stranicky připosraného" Mrkvičku a líbivým hudebním doprovodem......není zač se stydět! Poctivých 80%!!(21.12.2011)

Komorní film o citových eskapádách studentky žurnalistiky, který se odehrává v přelomovém roce 1989. Zajímavý a bezpochyby nosný příběh s velmi dobrým hereckým obsazením ale plně nevyužil svůj potenciál. Stejně jako je bezradná a trochu naivní hrdinka, je nakonec bezradný a trochu naivní i film. Opravdu velká škoda. Ke cti tvůrců je ale třeba přičíst v současnosti ne zcela samozřejmý fakt, že když se děj odehrává v Paříži, tak se skutečně točilo v Paříži.(9.12.2003)

Tatínek na ministerstvu, dcerunka místy nerudná, listopad 1989 za dveřmi. Nosný příběh však nenabízí nic zásadního a zapamatovatelného. Inscenační počin Andrey Sedláčkové (která mi pravda nikdy neučarovala) je ale relativně svěží a uvěřitelnou záležitostí, která si průměrné hodnocení zaslouží zejména pro herecké obsazení (Trojan, Vilhelmová, Geislerová, Kaiser..)..(25.11.2006)