LBsmoke

hrozná hloupost.. naprosto příšerný scénář a děj.. forma totálně zabila obsah v tom smyslu že se film tváří o moc chytřejší než je..(csfd uživatelé co hodnotí velebně asi viděli jiný film nebo jsou prostě hloupý natolik že se nechali lehce ošálit) .........blbá nuda ()

Nethar

Dobré, atmosférické, hlavně závěr přináší dost látky k zamyšlení. Údajně inspirace pro Silent Hill. ()

geimz

Excelentný psycho snímok, u ktorého divák až do konca poriadne nevie, na čom je. Zaraďuje sa do môjho pomyselného rebríčka filmov, ktoré musím vidieť minimálne dvakrát, kvôli svojej nejednoznačnosti, symbolike, hutnej atmosfére, hororovým prvkom a skvelému Timovi Robbinsovi. ()

kritiklon

Ponuré, hororově laděné drama s vybroušeným scénářem a temnou atmosférou. Především si zakládá na přesvědčivém výkonu Tima Robbinse a dramatickém ztvárnění výborného námětu s překvapivými zvraty. "Jakubův žebřík" je těžko zařaditelný snímek, neboť je plný různorodých emocí a noří se do hloubky lidského nitra. Já sám bych ho asi nazval psychologickým dramatem s hororovými prvky. Zkrátka tohle není film jednoho žánru a rozhodně to není film pro každého! 4* za 83% ()

bobstock

Očekával jsem těžký psychický stav hlavní postavy po absolvování špinavé vietnamské řežby, ale že se u toho budu chvílemi bát víc než u kdejaké dnešní duchařiny, jsem skutečně nečekal. Mysteriózně naturální výpověd o válečných experimentech. Jediné na co jsem si musel chvíli zvykat, byl malý Culkin, kterého jako ochránce domu před mokrými bandity už nikdy nevyndáte z hlavy. 80% ()

no2

10/10 - Sakra, další film o Vietnamu (ačkoliv na míle vzdálený filmům jako Četa či Olověná vesta) a opět plný počet bodů! Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, polu s Angel Heart klasika klasik mysteriózního thrilleru a další inspirace pro M. Night Shyamalana. Těžký, nepřístupný, halucinogenní, bez slabého místa (takhle to vidím po třetím zhlédnutí), zřejmě vrchol Lyneovy režisérské tvorby. Vynikající "mrtvý" Tim Robbins a "anděl" Danny Aiello. ()

Pawlisman

Musím přiznat, že závěr a pointa filmu pro mě nebyla tak silná jako celý průběh. Jinak řečeno prvních 80% snímku je nabito emocemi, psycho scén a stavů - no prostě šťavnatá laskominka. Prolínání tří dějových linií je vkusné a zároveň vás upoutá do křesla. Povedl se snímek, který kombinuje hororové, psychologické, mysteriózní a další prvky a zároveň neujíždí do žádných bláznivě přehnaných rovin. 8,5/10 ()

wampire23

Mňa to teda dostalo. Príbeh o vietnamskom veteránovi, ktorého začnú prenasledovať nočné mory. Skvelý noir film plný paranoje a prelínania sa reality a predstáv. Tim Robbins skvelý. A ten koniec perfektný. 90%. Mimochodom po zhliadnutí filmu už asi viem, kde čerpal inšpiráciu pre Šiesty zmysel režisér Shyamalan. ()

JM87

Další film, kterej sem nedokoukal pomalu ani do konce. Chodit po městě a narážet na hnusný momenty, který mají něco symbolizovat mě fakt nebaví... ()

Jaroslaf

Na rok vzniku trikově velice znepokojující film. Dlouho jsem ho z nějakého důvodu přehlížel a dostal se k němu až před pár dny a byl jsem vskutku zděšen. Připomínalo mi to silně rané filmy pana Aronofskyho a nedivil bych se kdyby se jím zmiňovaný pán nenechal kapku inspirovat. Příjemný fakt jsou taky neokoukaní herci v hlavních rolích až na klučinu který byl příliš často sám doma ;) Rozhodně hororovější a šílenější než většina novodobé "horrorové" produkce. ()

Furmi

Secret project "BZ drug" hmm, interesting. Avšak film začína až na konci. Dovtedy si divák môže len vytvárať domnienky o tom že čo to kur*a je ? Rozhádzané, nepríjemné a znepokojujúce zábery ma štvali až až. Tak isto prelínanie jednej "reality" s druhou a dokonca aj tretiou ? Neviem. Fakt neviem čo si mám o tomto filme myslieť. No pravda je že sa všetko vysvetlí až v závere kedy som si povedal že to mohlo vyzerať úplne ináč a lepšie. Škoda. ()

Sista

Tim Robbins hraje na jedničku s hvězdičkou, scénář si zaslouží jedničku (až na pár nelogičností, aspoň si myslím), střih je na jedničku, atmosféra je na jedničku a taky hudba je na jedničku...takže tady máme pět jedniček a to znamená pět hvězdiček, hawk! p.s. a šestou bych dala za název - žebřík je droga a Jakub je hlavní hrdinou, to je jasný..ale spojení Jakubův (nebo - nápověda - Jákobův) žebřík má další, velmi symbolický význam. ()

honelnik

Nočné mory Terryho Gilliama zachytené na celuloide..."There were all these demons, and I was on fire........I was burning from ice." ()

hobbitko

Mnohovrstevný a symbolikou nabitý film, který se dá zkoumat a dešifrovat a kde můžete pořád přicházet na další vysvětlení a interpretace. Nechápu, proč si někteří lidi stěžují, že to nebyl čistý horor, nebo čistý thriller, nebo čisté drama, nebo čisté cokoliv. Copak když film není čistě v jedné přihrádce, sráží mu to hodnotu? Podle mě právě naopak, pokud nakombinované prvky spolu vytváří jednolitý celek, ve kterém se prvky navzájem obohacují a rozvíjí, není co dodat, jen blahopřát ke skvělému výsledku, kterým tento film rozhodně je. ()

Elgin

Zrejme mi to bude niekto mat za zle, ale ja by som prirovnal tento snimok ku Donnie Darko. Vdaka tomu ake ma clovek pocity po jeho zhliadnuti. Absolutne nekopiruje ziadne komercne trendy a svojim sposobom jedinecny pocin. Ked si pri zaverecnych tituloch hovorite, nieco nieje v poriadku a musim sa na to pozriet este raz pretoze mi nieco asi uniklo. Velmi dobre dielo, ktore vo Vas zanecha stopu i po vypnuti televizie. Brilantne spracovane filmy s vojenskou tematikou ma vzdy dokazu vtiahnut do deja a tento pribeh je jednym z nich. 90% ()

tomashrabek

Ak by bolo oscilovanie medzi mysterióznym mindfuckom, rodinnou drámou a sakra ostrou kritikou americkej armády trochu viac ukočírované a prirodzenejšie, mohlo sa jednať o brilantný snímok. Robbins je však vynikajúci a na originálne hrátky s kamerou sa tiež pozerá veľmi dobre. ()

Vilg

Rozmáchnutá koláž poutavých motivů a naťuknutých stylizací, která ale dohromady postrádá kýžený wow efekt. Kdyby se Lyne soustředil jenom na psychedelickou jízdu ve stylu scény v pekelném cvokhauzu, dal bych i pět. Takhle ale zůstává v podivném pokusu o mysteriózní horror, který je bohužel kvůli třem časovým liniím příliš roztříštěný, než aby měla závěrečná gradace patřičnou údernost a tak od poloviny nastupuje nevyhnutelná nuda. ()