Big Lebowski

• slovenský

Big Lebowski

Komedie / Krimi

USA / Velká Británie, 1998, 117 min

Můj největší filmový rest, který jsem stále odkládal, až jsem si konečně našel čas a zhlédl tento kult. A je to kult se vším všudy, podivnými postavičkami, skvělými hláškami a nezapomenutelnými hereckými výkony. Jeff Bridges si svým Dudem postavil pomník, který jen tak něco nezbourá a stejně tak John Goodman, jehož postava mě z celého filmu dostala asi nejvíc. Velmi příjemně překvapila i Julianne Moore. Ne že bych tedy o jejím herectví někdy pochyboval, ale tady jsem jí to fakt sežral i s navijákem. Zábava ve stylu Tarantina, nebo vlastně bratří Coenů, teď už ano!(10.5.2009)

Příjemně ulítlá zábava, kterou sice neřadím k tomu úplně nejlepšímu od Coenů, ale při srovnání s jejich nejnovější komediální tvorbou je to pohodový nadprůměr. A kdo by si někdy nechtěl žit jako Dude?(20.8.2007)

Pomožte mi, nějak se do tohoto filmu nedokážu dostat. Totálně ulítám na tom, jak si bří Coenové hrají s kamerou, rochním se skvělou kompozicí, výbornou hudbou, žeru hlášky o nihilismu, miluji sekvence se Stevem Buscemim (alá Donny) a s Johnem Turturrem (alá Jesus Quintana), ale přesto je pro mně tento film nepřiměřeně dlouhý a táhlý. Shrnuto a podtrženo: Pro mně osobně slabší kousek od bří Coenů... ve srovnání s jinými filmy však stále silný nadprůměr.(22.1.2005)

rozpočet : ? tržby americke : $17,451,873(13.2.2007)

Když jsem poprvé uviděl Duda, hned jsem si ho oblíbil. Když jsem ho poprvé slyšel promluvit, tak jsem si ho zamiloval. Takhle originální a přesto uvěřitelná postava se jen tak nevidí, ale není v tom sám, v tomhle filmu jsou skvělé úplně všechny postavy, ať už zmíním Walta, Donnyho nebo Jesuse. Komedie plná bláznivých situací a povedených hlášek. Kam se hrabou ostatní, protože tady platí, co slovo, to perla. Jo a můžete si být jistí, že po tomto filmu budete brát svůj tepich jako člena rodiny.(29.12.2009)