Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Něco tomu chybí, ale na poprvé nedokážu říct přesně co a pochybuji o dalším shlédnutí, i když ... Povinnost pro milovníky bowlingu.(14.1.2008)

 • Renton
  ***

  Scénář: Ethan Coen, Joel Coen .. Šílená a šíleně zprofanovaná ptákovina. 60%(24.8.2007)

 • mandes
  *****

  rozpočet : ? tržby americke : $17,451,873(13.2.2007)

 • H34D
  *****

  Tento opus magnum bratří Coenů představuje perfektně namíchaný drink pestrých ingrediencí a neopakovatelné chuti. Spletitá kriminální historka naplněná zajímavými postavami s rozličnými motivacemi je jen základ tohoto brilantního nápoje, který vás hodí do pohody, jak nic jiného, aniž by na vás zanechal jedinou negativní stopu opilosti... Dude dozajista patří mezi ty nejpříjemnější filmové charaktery vůbec, k tomu Goodman s jeho nejlepším výkonem a - džízis - co teprv Torturrův Jesus? Scénář je naprosto geniální, nabitý pestrými, údernými dialogy a hromadou neuvěřitelně vtipných a absurdních momentů... K tomu vkusná hudební intermezza, drobný myšlenkový přesah a máme zde, dle mého názoru, jeden z nejlepších filmů všech dob. 10/10(22.12.2008)

 • Marigold
  *****

  Film s jednou z nejkrásnějších, nejsmutnějších a nejnenápadnějších postav v dějinách – Donnym Steva Buscemiho. Vedle hlučné dvojice Walter-Jeff se nebohý uťápnutý Donny takřka nedostane ke slovu (shut the fuck up, Donny!), přesto je tichým důkazem geniality bratří Coenů jako tvůrců postav. Osobně hlasuju proto pietní přejmenování filmu z "Big Lebowski" na "Quiet Donny", protože mě ten pokorný obličej Steva Buscemiho dojímá až k slzám. Nádherná komedie, krásně vystavěná a s humorem, který si nespletete.(27.1.2004)

 • - Hned v ůvodní "wc scéně", kdy je Big Lebowski (Jeff Bridges) konfrontován s vnitřkem své toaletní mísy, se ve střizích mění pozice muže, který jej drží a topí v míse. (Jirka_Globus)

 • - Dom Jackieho Treehorna (Ben Gazzara) bol navrhnutý architektom Johnom Lautnerom. Aj keď sa zdá, že je na pláži, v skutočnosti bol na svahu v Los Angeles. (ZinedineCR7)

 • - Scény bowlingu boli točené v Holly Star Lanes v Santa Monice. Potom však bola zbúraná a prestavaná na školu. (ZinedineCR7)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace