Jeff "Dude" Lebowski je nejlenivější chlápek z Los Angeles a okolí. Miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Místo toho, aby mu skutečný boháč Lebowski zaplatil zašpiněný koberec, musí Jeff se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter (John Goodman) nerozhodl shrábnout prachy na výkupné bez ohledu na následky. Big Lebowski je dnes již kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. (Cinemax)

P1tr

Jeff "Dude" Bridges září, stejně tak i jeho herečtí kolegové, ale tím to hasne. Big Lebowski až na pár momentů nevybočuje z průměrné zábavy a nenaplňuje potenciál, který se v příběhu skrýval. Bowlingová poetika a Lebowského styl života jsou na dokreslení atmosféry fajn, ale nelze se neustále dokola smát ostrému Dudově jazyku a militaristickým, xenofobním výkřikům Johna Goodmana. Big Lebowski je pro mě zklamáním a další klasikou, která pro mě klasikou není. ()

ELduderino

To není film, ale kult a životní styl!!! Z filmu čiší pohoda a relax atmosféra, která vždy způsobí to, že si musím jít nalít Bílýho Medvěda. To myslím hovoří za vše. Jeff Bridges(Dude) se tímto stal mým životním vzorem. Až budu velký, chci být zevlákem. ()

Lenulinka

Bratři Coenové mě svými filmy naprosto míjí. A tento film nepatří k výjimkám. Není co dodat, prostě mi to nepřišlo vtipný... ()

latvar

Povedená komedie se spoustou dobrými hláškami, bavil jsem se hodně, jak jste pochodil s kobercem pane Lebowski, jo výborně, mů žu si vybrat jakýkoliv z vašeho domu :-) ()

Lottr

Coenové jako vždy ve skvělé formě a tady nejspíš i v té nejlepší. Vynikající Jeff Bridges a film plný skvělých a nezapomenutelných hlášek. Velmi stylový a myslím, že i kultovní snímek u kterého se člověk od srdce zasměje. Rozhodně si zaslouží pět hvězd. ()

Jello Biafra

Príbeh jedného flákača Jeffa "Duda" Lebowskeho, ktorého si neznámi grázli spletú s jeho menovcom, pomočia mu koberec a on sa rázom zaplieta do sieti intrík a podvodov. Dnes už kultová záležitosť, natočená tak majstrovsky, že vám zostane ležať v hlave ešte veľmi dlho. Coenovci majú skrátka unikátny štýl, ktorý najviac predviedli v rovnako kultovom filme Fargo. Čierny humor, bizarné postavy, nemeckí nihilisti, vaginálna umelkyňa, paranoidný veterán z Vietnamu John Goodman, bowling, fretka použitá ako vhodná zbraň, kremačný popol v plechovke od kávy, úžasné tripové sekvencie, hlášky a slovné prestrelky, za aké by sa nemusel hanbiť ani samotný Tarantino. Navyše Jeff Bridges dokáže byť v mnohých momentoch až neuveriteľne dojemný. Jeden z mojich top filmov. ()

venca163

Dude =) Klíčové scény: Dude vysvětluje, jak je situace zamotaná (vícekrát); Walter se vysmívá vyděračům za poslaný prst; Pohřeb (rozprášení). (95%) ()

DeathTheKid

"Ďůda" jsem dokázal plně ocenit až po druhém shlédnutí. Po prvním zkouknutí mi film přišel nudný, děj divný, ale když jsem přišel z šichty, trochu unavený a hladový, zapl v 23:10 bednu a na "dvojce" jel Big Lebowski, řekl jsem si: No co, podruhé se koukat na film mě u bedny celkem baví...Koukl jsem a žasl. Předtím nevtipné scén mi trhaly bránici a já se neskutečně bavil tou stupidností jako takovou. 90% [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

voleman

Jeden z mích nejoblíbenějších filmů, z kterého dýcha opravdu velmi pohodová atmosféra. Tenhle film se ovšem nebude líbit všem a znám spoustu lidí, kteří ho pokládají za hroznou blbost, asi proto, že ho špatně pochopili. Jako vždy výborná režie bratří Coenů, opravdu skvělí herci v čele s Jeffem Bridgesem, Johnem Goodmanem a hlavně se Stevem Buscemim jehož role je opravdu dokonalá. Kupa skvělích hlášek a legendárních scének dělají z tohohle filmu opravdu kultovní záležitost, která je pro mně na podobné úrovni jako třeba Pulp fiction. ()

filokk

Tenhle pičus kvintána ten to má vážně v ruce, joo je to perverzní uchyl ,drž hubu Donie ..Peckovní hlášky ()

Darth_AK

Tento film je zvláštní. Původně jsem tu měl 3*, ale zvýšil jsem na 4, kvůli nesmrtelným hláškám. I když to nechápu. Nevím proč sleduji retardované Dudovo dobrodružství, nevím proč se všichni chovají jak blázni, nevím, nechápu to. Ale něco chápu-tento film je nabit skvělými hláškami až po strop a humorná scéna střídá humornou, až jsem ani vtipy nestačil vstřebat. Pro mě jasně vévodí Walther a nenápadný Donny před neustále ukazovaným Dudem. 4* za krásné zasmání a příjemný film, který vlastně nemá za cíl ani sdělit nějakou vysokou myšlenku, ale je prostě krásně pohodový a uvolněný. Bowling už nikdy nebude pro mě takový, jakým byl dřív. "Neviděl jsem svoje kamarády chcípat s držkou v zemi kvůli tý zas*aný děvce, ku*vě zas*aný, je to jen zas*aná svině!" "Walthere, jak to do pr*ele souvisí s Vietnamem?!" "To je obrazný přirovnání!"...."A pak jsem chvíli byl v hudebním průmyslu (jo?) Jo, stavěl jsem pódia pro Metallicu (áhh) Byl jsem s nima na turné (áhhh) Je to banda tupců." ...."Dámo, moji kamarádi umřeli s držkou v zemi abychom my mohli sedět tady v tý rodinný restauraci!" ()

solskjaer

Jeden ze slabších kousků od Coenů. Ne, že by byl špatný právě naopak je dobrý, ale to co ho sráží k zemi je ten nepochopitelně pomalý rozjezd, který docela nudí i mě zarytého Coenáře:-)) ()

sedm.1

Sorry,ale pro mě bída,slabší kousek od Coenů,pár vydařených scének,ale jinak...... :-(.....a nebo jsem prostě jenom tenhle dvouhodinový bizardní skeč nepochopil.Ovšem k hercům nemám naprosto žádnou připomínku! ()

sheilla

Kamaradi mi o tomhle filmu basnili uz roky. A ja se ted bohuzel nemuzu ubranit zklamani. No, mozna je to tim, ze uz jsem bohuzel zestarla. Proste banalni zapletka s iritujucim Johnem Goodmanem. Ale ocenuji dobre hlasky a Jeffa Bridgese. Jemu tyhle role ztroskotancu neskutecne sedi. ()

B26354

Jestli jste to nevěděli, tak nejlepším/nejvtipnějším filmovým/seriálovým charakterem, který se nedostane ke slovu není Kenny, ale Donny:) ()

Opsha

Proboha živýho, co je tohle za film? Všichni jsou z něj naprosto nadšení, jen mě z něj nad hlavou naskočily otazníky. Celou dobu film vypadá, jako by se něco snažil sdělit- a najednou se zvrhne ve vyhulenou parodii na filmy-noir. Nehledě na to, že všemi milovaná postava Steva Buscemiho nemá ve filmu žádný smysl, stejně tak údajně kultovní scéna s rozprášením. Ale je možné, že jsem něco důležitého přehlédl nebo se špatně vyspal. Ovšem John Goodman je naprosto k nepoznání a dokonale šílený. ()

Lukoboss

Natolik ojedinělý snímek, že to bortí veškerá pravidla a konvece. A těch hlášek, kterých během filmu uslyšíte nespočet! "They pissed on my fucking rug..." :D K tomu snad ani není co dodat ()

Big Lebowski má hotový spin-off

Big Lebowski má hotový spin-off

09.07.2019

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

18.08.2016