Jeff "Dude" Lebowski je nejlenivější chlápek z Los Angeles a okolí. Miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Místo toho, aby mu skutečný boháč Lebowski zaplatil zašpiněný koberec, musí Jeff se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter (John Goodman) nerozhodl shrábnout prachy na výkupné bez ohledu na následky. Big Lebowski je dnes již kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. (Cinemax)

Marty89

Fakt nechápu jak tomu může dát někdo tak vysoké hodnocení. Já jsem svoji hvězdičku jenom za skvělé herecké výkony, ale za cokoli jiného ji dát nemůžu. Film postavený na jednom pochcaným koberci mě tedy opravdu nebaví. ()

Mr.Jackass

Hlášky Johna Goodmana jsou prostě naprosto dokonalé....Jasný 4* už jen za tohle a za postavu největšího zevláka ve vesmíru...(mimochodem jsem s ním čas od času srovnáván,což nevím jestli je úplně pozitivní vlastnost...) ()

Dromed

Perfektní komediální návod na to jak být správným flegmatikem. Navíc Jeff Bridges je zde opravdu skvělý. ()

G.W.Bush

Jeff Lebowski je druhým nejlínějším člověkem na zemi. O mě se zatím málo ví, ale tento břídil pro mě není konkurencí. ()

lskala

Nevím jak ostatní, ale já na tenhle film musím mít náladu. Bridges a Goodman jsou famózní a povedl se i Český dabing... 80% - 4**** ()

Rousse

Velká chyba! Velká chyba, že jsem s Coenovcema začala specialitkou pro fajnšmekry v podobě Tahle země není pro starý (která mi bohužel nesedla) a ne třeba touhle masitou chuťovečkou pro širokou veřejnost. Skvělá variace na osvědčené téma, že "na posraného aj hazl spadne" a ponaučení pro diváka? Nepodceňujte totální tragédy a hlavně jim nečůrejte na tepich! ()

Arius

Coenovský humor je geniálny ale toto bol brutus. Už ich tradičná téma únosu a výkupneho. Casting fenomenálny, postava Walta,Lebowskeho a spol. to bol balzam na dušu, tiež oceňujem bočné role Buscemiho a Stormera. Proste jedna velká šov a myslím že úplne presne to bolo vystihnuté v záverečnom preslove, ludská komédia. Skutočne BIG LEBOWSKI. ()

Cejny

Pětihvězdičkové hodnocení s radostí Lebowkimu dopřeju. Zaslouží si ho především Jeff Bridges za svůj výkon, který byl takřka famózní a bezkonkurenční. O příběh v pravém slova smyslu zas až tolik nejde, jde spíš o samotnou postavu Big Lebowskiho, která je doplňována dalšími vedlejšími postavami, jejichž psychologie je dopodrobna chytře vymyšlená, napsaná i zahraná. Dude je prostě týpek a borec největší. 90 % ()

Maynard.

Má tady nědko chuť na bowling? Jojo, bowling, to je přesně "sport", pro pořádný vykopřence jako je Dude. Tím nechci samozřejmě nějak hanit tento populární "sport", ale ně co na tom bude, že právě lenoch Dude a Homer J.Simpson sou jeho nejznámější hráči. U bratří Coenů si vždycky můžu bejt jist tím, že film nikdy neskončí jako fiasko. Na druhou stranu (krom Farga) si můžu být jist, že se ani jeden z jejich filmů nevyšplhá na maximální hodnocení. Prostě ty svoje nápady nemají až tak úplně nápaditý jak by bylo potřeba. Jejich scénáře jsou vždy pečlivě zamotané a leckdy i zbytečně. No prostě na filmy, které se opírají o slovní přestřelky, zamotaný příběhy mám Guy Ritchieho, který to "dycky" dotáhne dál. V Big Lebowskim mě nejvíc dostávala postava Johna Goodmana a jeho plány, který samozřejmě nemůžou bejt příliš složitý, páč by se v nich Dude se svou vypálenou hlavou zamotal :o). Každopádně patří Dude mezi největší kliďase co se kdy poflakovali před kamerou. Gaga, Steve Buscemi nám toho zrovna příliš nesdělil. To bylo samý : Shut Up Donny! Uživa-telka EasyRide by o tom mohla vyprávět :o)) ()

tempus

Mínus tohohle filmu je, že mi to přišlo moc překombinovaný a taky mi vadil nedořešený případ. Ale jinak jsem se u toho příjemně bavil, rozhodně je to kultovka a nejlepší Coenovka, co jsem viděl. ()

OughJay

Musel jsem Lebowskiho vidět třikrát, abych ho ocenil natolik, kolik si zaslouží. Teď už na něj nedám dopustit. Obyčejnej film o obyčejnym člověku, kterýmu vymáchaj hlavu v hajzlu a pochčijou mu tepych. A i když je Lebowski nejlínější člověk na světě, tohle ho prostě nemůže nechat chladnym, obzvlášť když má kamaráda, co si zažil Vietnam. Pro někoho ukecaná nuda, pro spoustu lidí kult. Jenže Coenům a Bridgesovi přines tenhle film nehynoucí slávu, takže na něm asi něco bude, ne? ()

Yeosol

Musím říct, že jsem se už dlouho takhle upřímně nenachechtal jako u tohohle filmu. Jednak je to díky skvělýmu českýmu dabingu a parádně napsaným dialogům, který kolikrát byly vedený doslava o ničem, ale na plný čáře zvítězilo duo hlavních hrdinů v čele s Jefrrey Lebowskim a jeho dvorním parťákem Waltere Sobchakem. Oba hrdinové byli tak perfektně ztvárněný, že strčili do kapsy další členy z hereckýho ansáblu. Za sebe musím s radostí konstatovat, že John Goodman si zde vystřihl svojí nejlepší filmovou roli a jeho flematický Walter byl prostě dokonalý. :-D I přesto, že ke konci film lehce ztratil tempo, tak to filmu nějak neuškodilo a i tak se pro mě stal jednou z nejlepších komedií a musí dát plný očet. :-) ()

Sdoom

Výborná scénaristická a režisérská Coenovic hříčka. Jeff Bridges je ve své roli výborný, ale při vší úctě velkou většinu scén pro sebe krade fantastický John Goodman. Válečný veterán z Vietnamu v jeho podání prostě nemá chybu. ()

Arkanoid

Komédia o najpohodovejšej filmovej postave, akú poznám, doplnená o ďaľšie výborné charaktery, ktoré idú ruka v ruke s hereckými výkonmi, plná geniálnych hlášok. Moja najobľúbenejšia postava je Walter. ()

netahlo

Tezkej vejplach, chvilema jsem to moc nestihal. Ale Jeff Bridges a John Goodman byli natolik dobri, ze davam ctyri hvezdy :-) ()

Big Lebowski má hotový spin-off

Big Lebowski má hotový spin-off

09.07.2019

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

18.08.2016