Rytíř Bowen vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše a snaží se je naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka společně s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran. Rytíř Bowen se v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijec, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje, ale když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka, s drakem se sblíží a uzavře s ním dohodu. (TV Nova)

RandallFlagg

Dobrodružná fantasy o putování zabijáka draků a draka za účelem svrhnutí tyranského krále. Nápad je to zajímavý a rozhodně funguje. Velkým plusem filmu je počítačové vytvořený drak, který nejen, že má pěkný vzhled, ale zároveň mu svůj úžasný hlas propůjčil i samotný Sean Connery. Film byl ostatně nominován na Oscara právě za vizuální efekty. Výkony herců jsou dobré, ale nejvíce zaujmou pravděpodobně Dennis Quaid jako lovec draků a David Thewlis jako tyranský král, kterého prostě budete nenávidět. Film má příjemnou stopáž 99 minut, kdy se střídají vtipné, vážné i akční scény, které ve finále tvoří příjemnou směsici se srdcervoucím finále. Vše pak dokresluje hudba Randyho Enderlmana zvláště pak skladba To the Stars. ()

Lavinia

Vtipné, svižné, zábavné a dojemné. Jak potulný drakobijce s drakem se spolčil za účelem vydělání prostředků k obživě a při té příležitosti tyrana odstranili. ()

1mArc0

Tá réžia a strih jednotlivých záberov, a následne scén !!... robí film, málo prehľadným, a vôbec nenechá daná scénu dýchať, nehovoriac o záberu. Strih je zlý a veľmi. Aj keď nemôžem odoprieť to, že soundtrack a Dennis Quaid sú skvelí. Dina Meyer má jednoducho šmnrz v tomto filme. Miestami veľmi lacné repliky, ktoré ani vôbec nemuseli byť vo filme. Napríklad spracovanie draka v tomto filme, na tú dobu klobúk dole. Sean Connery je čerešničkou, resp. jeho hlas vo filme. Patrilo by sa vnoriť omnoho viac emóciam, aby sa človek vôbec niečoho chytiť. Malá láska z detstva. Veľmi sa mi páči to, že použili hrady a scenérie zo Slovenskej republiky- Čachtický Strenčienský hrad. V produkcii slovenskej, alebo českej, by táto pieseň znela omnoho lepšie. Na odpočinok, plač nečakajte. /45 %/ ()

RedRose

Na to, že je to 27 let stará fantasy pohádka, mě to fakt bavilo. Dennis a Dina jsou prostě fajn a profesor Lupin fakt umí zahrát zaporáky... ()

Cortyx

Na konci zatlačená slza . Vždy se rád kouknu na příběh o drakovi,který si myslí že udělala dobrý skutek a mladém princovi,který dar zneužil ve svůj prospěch . ()

Hulkee

Pátá hvězda za zápalku, kterou člověk občas hledá a tohle byla jedna z nejhezčích cest z deprese,jakou jsem prožil. Tenhle fantasy film, byť v mnoha ohledech průměrný, oplývá humorem, krásným příběhem a úžasnou hudbou, kterou si odmalička pamatuji. ()

Dinsberg

Pohádková fantasy, která chytí za srdíčko. Setkání hvězdného Seana Conneryho s méně hvězdným Dennisem Quiadem a vesměs neznámými tvářemi zafungoval odzbrojujícím dojmem. Na do očí bijící renderování počítačem vytvořeného draka zapomenete v okamžiku, kdy se střetne právě s rytířem Bowenem. A nemůžete si ho nezamilovat. ()

Agneszka

Jeden z mála filmů u kterého jsem na konci brečela i po šestém shlédnutí. Nádherný příběh, nemám co bych vytkla. Díky za takový film :) ()

vipeerr

Rytíř - drakobijec mi přímo hraje do noty, prostě z něj sálá charisma, není pochyb o tom, že mu role sedla jako prdel na hrnec. V Málo kterém filmu takhle skvěle zpracovaný drak a s ohledem na dobu vzniku filmu, myslím že tenhle drak nemá konkurenci. Ten film jsem viděl určitě alespoň 5x ale vždy mě dojemný konec táhne k slzám. Ale zároveň je ten film i vtipný a nabitý akčními scénami. Pohádka jak má být. Jak se to někdo může vůbec opovážit srovnávat s Eragonem :( . Co jsem to viděl poprvé coby malej kluk tak ten film zbožnuju. ()

Stejšn

Pohádka o tom, jak se z morálního hrdiny stane bezcharakterní šmejd a poté zase hrdina. Bohužel při tom vyhubí celý živočišný druh. Pěkné triky a dobré kaskadérské kousky v bitvách, slušné herecké výkony a zajímavá kamera a lokace. Taky se tu sešlo pár herců z pozdějších Potterů. ()

Katka232

Tuhle fantasy pohádku miluju už od dětských let. Vtipná a Sir Connery propůjčil svůj hlas krásnému a velice vtipnému drakovi. A nevadí mi ji vidět několikrát do roka. ()

darthvader77

Nádherné, kouzelné, akční, převratné. Opravdu zpracování draka je perfektní (tvůrci Eragona se měli na tohle podívat a říct si takhle se to děla) ale hlavně neskutečně dojemný příběh. Pro mě jednozančně špička a jediný film, který mě dokázal rozplakat. ()

helrohir

Celkom dobrý rozprávkový filmík. Fantasy mám síce rád drsnejšie, ale toto spracovanie je taktiež zaujímavé, avšak nie som z toho nadšený tak ako keď som bol dieťa. Pozitívom filmu je obsadenie, príbeh a trikovo slušne zvládnutý drak. Škoda, že som nemal možnosť vidieť tento film v originálnom znení, pretože hlas Seana Conneryho dodáva drakovi určite úplne nový rozmer. ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011