Rytíř Bowen vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše a snaží se je naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka společně s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran. Rytíř Bowen se v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijec, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje, ale když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka, s drakem se sblíží a uzavře s ním dohodu. (TV Nova)

melkor323

Netajim sa tym, milujem draky. Dracie srdce je pohodova fantasy praca, hraje tam moj oblubeny, vtedy este mladik David Thewlis, je tam sympatak drak aj efekty na svoju dobu podarene ( samozrejme ILM, ako inak :) ). ()

venom14

Parádní fantasy z dětství a i teď.Hezký příběh a drak byl udělaný vážně skvěle,s hlasem Seana Conneryho neměl chybu.Iherci mi nějak nevadily,až na hlavního zloducha,tomu jsem smrt přál celý příběh. ()

Prochy38

Já fakt nevím. D. Quaid je zde famózní a digitální drak s hlasem (u nás) P. Rýmského je výborný. D. Meyer je krásná jako vždycky. Trio záporáků v podobě D. Thewlise, J. Isaacse a B. Thompsona taky nemá chybu. Ale ten příbeh je tak naivní, nereálný i pro pohádku, mnohdy trapný a nelogický. Kamera ani ostatní efekty nestojí vůbec za nic. Fakt škoda. 4* za tehdejší první dojem. Další a další repríza už není pro mě.... ()

Patrik256

Ocenění: Oscar 1996 - nominace: vizuální efekty // Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - fantasy film // Tržby v USA za první víkend: 15 000 000 $ (2130 kin) / Náklady na výrobu: 57 mil. $ ()

Yardie

Nebylo to vůbec špatné. Lepších 60%. Hlavní dějová linie je sice klasika, kterou jsme viděli mnohokrát. Nicméně nápad s lovcem draků to okořenil a zpracování je velice zdařilé. Příběh utíká velice rychle, je natočen svižně. Také se občas objeví humornější scénky či hlášky. Také drak je velice pěkně udělám a na svou dobu celkem dobré triky. Sice je tam pár ohraných klišé, ale kde dneska ně. Každopádně jich nebylo mnoho a do filmu to asi patřilo. Opravdu mírný nadprůměr ve snímcích podobného ražení. Howgh! ()

gurmanik

Tenhle film jsem viděl jako malý klučina a vím, že jsem u něj řval a řval, jak tam toho draka spoutali a byli na něj zlí a on byl přitom tak hodnej. Bylo mi ho líto. Víc si nepamatuju. Jenomže z ostatních filmů, které jsem tehdy viděl si nepamatuju vůbec nic. Když ve mně film zanechá stopu, kterou si živě pamatuju jako dnes, musel být úžasnej. A víte co, podívám se na něj znovu, aby mé hodnocení bylo objektivní.. ---- Tak jsem se na to podíval, špatný to nebylo a nebýt toho dokonalýho draka, tak ani na 5* hvězd ne, ale začínám zjišťovat, že pro draky mám asi nějakou slabost.. ()

Movie Gourmet

Pěkně zpracovaný pohádkový příběh podtrhnutý velmi tklivou a smutnou hlavní melodií, jenž měl na starost Randy Edelman. Vlastně příběh sám o sobě je dost smutný a ten konec.... Každopádně souhlasím s uživatelkou Galadriel, že drak je vskutku velmi pěkně udělaný a nebudí dojem nějakého levného snímku. Dennis Quaid se role chrabrého rytíře zhostil s grácií a David Thewlis hlavního padoucha taktéž. Neskutečný je ovšem i Pete Posthletwaite, který hraje tak dobře, že si ho nelze nevšimnout. Pěkná rodinná podívaná určená především mladšímu publiku. Verdikt: 3 a 1/2* a 75 %. ()

H4ku11

Príjemne nad priemerom. Najsympatickejší filmový drak, chytľavá ústredná melódia a film naviac natočený v časoch, kedy neboli najdôležitejšie digitálne šupiny na dračom zadku. ()

Renfield

To nejkrásnější fantasy, s tím nejhnusnějším záporákem? Tak nějak, David Thewlis to totiž zvládá na výbornou a to nejen psychicky, ale i fyzicky. Jeho protikladem je Dennis Quaid, kterému role "sympatického" drakobijce Bowena sedne. To, že ani on není ve větší části děje čistě kladnou postavou, plnou těch nejvybranějších mravů, je rozhodně velkým kladem příběhu. Tím největším ovšem zůstává Draco, s hlasem Seana Conneryho. Scéna rozhovoru s Bowenem, v niž drakobijce okupuje drakův jazyk, je jednou z nejlepších. Ono celkově to mezi nimi dobře funguje, samozřejmě nejen co se podfuků na důvěřivé týče. Známé nádherné exteriéry, filmu sednou stejně tak, jako výborná hudba Randyho Edelmana. Jednoduše pohádková atmosféra, jak má být. 80% ()

perko

Pro mě absolutně nejlepší fantasy pohádka s drakem. Výborná hudba, hezký příběh i docela slušný dabing, především drak s hlasem Pavla Rímského. Tohle je moje srdcovka, i když má smutný konec. ()

rsimonyi

Sympaticky předvedený pohádkový příběh o posledním drakovi. Příjemná podívaná s drakem s vizáží Seana Conneryho :-) ()

IsaacNewton

Takových pohádek kdyby tak bylo u nás více :-) Rob Cohen má jistě obrovskou fantazii. Herci byli opravdu milí, obzvlášť David Thewlis, dost mě mrzí, že jsem viděla film s dabingem, protože originální drak musel mít skvělí hlas( neříkám, že by ho Pavel Rímský nenamluvil dobře- naopak). Myšlenku to opravdu mělo, doba, kdy draci mizí, jsou na ně pořádány hony, dračí srdce, které udělalo údajně z prince Einona zlého člověka... No a ten konec... Kdo má rád napínavé pohádky plné fantazie a přátelství, neměl by si nechat Dračí srdce ujít. ()

Gulde

Hodně pěkný fantasy film (nebo spíše pohádka) s dojemným koncem, a naprosto výborným hudebním doprovodem, který člověku utkví v paměti. Ačkoliv můžu filmu vytknout spoustu různých chyb, nedobře či nudně natočených záběrů a obecně klišovitost, dobré postavy a skvěle vizuálně zpracovaný drak to na druhé straně více než dobře vyvažují. Každopádně hudební znělka vám v hlavě bude znít ještě dlouho po závěrečných titulkách. ()

Czernozub

Kdo může být lepší jako legendární poslední drak než legendární filmový stařešina Sean Conery? Stejně jako v případě Jamese Bonda, nikdo. Narozdíl od druhého dílu je tenhle film prostě nádherný. ()

RadimFišer

Přísaha na kterou zapomene. A drak, který přes tu obrovskou bolest, kterou mu přináší jeho srdce. Tak nějak je cítit že to špatně dostane. A ta hloupá nehoda na začátku. Zkáza kam se podíváš. ()

Pidzey

Trochu klišoidní příběh s trochou nelogiky a slabší obsah..přesto je to podle mě spolu s Pánem prstenů,Vlkodavem,Hvězdným prachem a vlastně i Barbarem Conanem film kterému se daří vytáhnout filmovou fantasy z bahna ve kterém se už dlouho pěkně máchá. Tento film stojí především na dvou hlavních představitelích.Výbornému Dennisu Quaidovy a překrásně animovaném drakovi s hlasem Seana Conneryho(už jen kvůli jeho příjemnému hlasu jsem si film pustil s titulky).. V jistém časopise sem četl že tento film jako první zobrazoval animované postavy spolu s herci v jednom záběru.No a pokud to tak je nebo není je to jedno,protože tyto pasáže,když se objevují Quaid s drakem v jednom obraze,jsou úžasné a člověka napadá myšlenka jesli ten drak je nebo není pravý. Co se ostatních herců týče měl jsem výhrady především vůči hlavnímu záporákovi..nějak mi tam ten herec vadil a nehrál to podle mě moc dobře. A závěrečná bitva vypadá majestátně jen v prvních minutách..je až s podivem jak málo vojáků král na svém hradě měl že se tam rebelové s klidem dostali.. Ale jak jsem říkal..film stojí na Rytíři Bowenovi a draku Dracovi..a hlavně za ně jsem dal 4* ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011