Rytíř Bowen vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše a snaží se je naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka společně s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran. Rytíř Bowen se v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijec, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje, ale když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka, s drakem se sblíží a uzavře s ním dohodu. (TV Nova)

Acrobat

S odstupom casu na to nazeram uz triezvejsie, dospelejsie, ale stale musim povedat, ze som ako maly toto hltal, a nezabudnem ako som dostal pri vstupe do kina "Lutru" a prvym balickom nalepiek. To este viac zintenzivnilo moj velkolepý pocit pri sledovani tohto filmu v kosickom kine Usmev. Dnes odporucam pre mensiu vekovu kategoriu, ktora v tomto film dostane vsetko co chce, ale s mierou. ()

RajAthen

Možná povětšinou žánrové klišé ( i když ne ta docela), ovšem jinak zábavný a dobře natočený film, vezmeme-li v potaz i draka, který je na dobu svého vzniku skutečně skvěle udělaný. Hlavní rytíř je správný klaďas, jak má být, princezny se tentokráte nekonají, musíme si vystačit s ucházející vesničankou. Film jsem viděl již několikráte a stále se mi líbí. Ve vodách fantasy nepříliš častý jev. Navíc dodejme, že film má výjimečně dobrý soundtrack, který byl u nás vyprodán v roce 1996, takže zájemci vzhůru za moře. ()

E lan

Velmi příjemná americká pohádka s přesvědčivým Quaidem a pěkně animovaným drakem. Jen ten závěr mohl být veselejší :-( ()

Black-star

Už jako malá jsem k tomuhle filmu nějak přimkla. Fascinuje mě postavení příběhu na přátelství mezi zprvu velké a možná největší nepřátele. Pro mě je to mnohem vhodněji vykresleno a příjemněji zprostředkováno než moderní Eragon. Navíc je k důležitým okamžikům supr doprovodná hudba. A přiznávám že při zlomovém okamžiku mi nezůstane oko smutné ani teď a to už jsem přeci jen starší. Možná trochu film doplatil na svou dobu, ale kdo ví... Pro něj u mě zůstane vždycky speciální místo. ;-) ()

vincchuppo

Dračí srdce má opravdu srdce! Příjemně vystupující a dobří herci, pěkné kulisy a výborné efekty. Co se týče draka, tenhle drak je opravdu moje srdcovka. Kam se hrabe nějaký Eragon. ;) ()

FerryCFC

Parádní zážitek, dračí srdce jsem miloval již od dětství a stále na něj nedám dopustit. Celý příběh je výborně zpracován a samotný drak působí parádně a to nejen graficky, ale i svým charakterem, kterým dokáže vyvolat v mé tváři nejen úsměv, ale také dojetí. Na konci příběhu mi to téměř nikdy nedá a kapesníček mám připraven, už od začátku filmu vedle sebe na konferenčním stolku ()

Kotsour

Klasika mezi fantasy pohádkami s příkladnými záporáky, hezky udělaným drakem, nevšedním příběhem a srdceryvným koncem. Výborný film pro celou rodinu, na který se dá koukat znovu a znovu a který nám nabízí o něco víc, než jen klasické pohádkové téma. ()

ER

Není to sice dokonalý film,ale jeho poselství za tu pátou hvězdičku stojí. K tomu výborná hudba a skvělá hlavní postava včetně dračího hlasu. Nechybí slušný humor (maso, maso) a ....a pohádky s draky já rád. ()

KdG

Celkem slušná podívaná, ale když tam 10 minut maník masakruje mečem a ten je pořád blýskavě čistý tak není něco v pořádku. ;-) No a zmiňovaný drak nic moc, ale chápu že jde o starší film, a triky nebyli to co dneska. ()

ClapTrap

Když jsem poprvé viděl tento film, tak mi bylo 7 let. Ten drak byl opravdu moc krásný :). Tady se mi to těžko hodnotí, byl jsem malý klučina a takováhle fantasy pohádka byla výborná. ()

Sollozzo

Před lety mě to celkem vzalo za srdce, ale po opakovaném shlédnutí jsem se načapal, jak se nudím. Každopádně je to film se zajímavým příběhem, kde čin obětování se pro někoho neztrácí na významu. 60%. ()

BlacksharkX

Opravdu pěkná fantasy pohádka, velmi povedená. Nádherné a kvalitní stvárnění draka se mi na tom líbilo nejvíce. Občas i vtipná nebo akční scénka... Prostě pohoda. 8/10 ()

TEKAS

Jeden z prvních filmů ve kterém jsem viděla draka a dotklo se mě fantasy. I když není dokonalý, má své místo mezi mými největšími filmovými láskami. Snoubí se zde trocha legrace, trocha vážnosti, smutku a radosti. Drak byl nádherný, myšlenka zajímavá a hudba nezapomenutelná. ()

kyLuke

Skutečně krásný film . Dojemný , vtipný , výborný příběh , skvělá režie a pak především fantastická hudba . Asi nejlepší motivy Randyho Edelmana . Prostě skvělý fantasy příběh ! ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011