Metro

Londýn. Půlnoc. Chladný zimní večer. Kate (Franka Potente) nemůže sehnat taxi, a proto zamíří na metro. Když mírně opilá čeká na poslední vlak, na chviličku jí spadne hlava... a když se probudí, zjistí, že není sama. V panice se pokusí utéct, ale metro mezitím zamkli. V tu chvíli přijede vlak a Kate, stále ještě nervózní, nastoupí. V soupravě je zdá se jediným cestujícím. Její úleva se však změní v děs, když uprostřed tunelu vlak zastaví a její vagon se ponoří do tmy. To, co číhá v černočerném bludišti metra, je něco nepředstavitelného. Něco, co nazývá skrytou laboratoř domovem... Něco, co nechce nechat Kate na pokoji. Metro je děsivým seskokem do temného podzemí Londýna, noční můrou ukazující krajní meze holého přežití. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Falstad

Nůůůda. Zezačátku docela poutavý snímek s atmosférou, která by se dala krájet. Od druhé půlky nehorázná nuda, umocněná (s prominutím) debilitou hlavní hrdinky. Opravdu je udivující jak z atmosférické podívané, při které běhá mráz po zádech, se dá sklouznout do takové hlouposti, která se spíše než vyděsit snaží diváka znechutit. Připadá mi to, jako kdyby od druhé půlky nastoupil uplně jiný režisér, dokonce i ta hlavní hrdinka se chovala uplně jinak - zezačátku největší borka, na kterou si nikdo nepřijde, najednou běhá po tunelech londýnského metra s histerickým křikem - prosím dost! méně podobných slátanin, více kvalitní podívané, prosím! ()

henrycruel

Horor, který se ze začátku zdál být docela zajímavý, ale jakmile se objevila hlavní hrdinka, šlo všechno do háje, protože Franka Potente prostě není můj typ. A k tomu ještě záporák, kterej byl sice slušně namaskovanej, ale jakmile začal křičet jako opice a i se tak podobně spustil ze stropu, musel jsem se začít smát a všechen hororovej nádech filmu byl pryč! Takže suma sumárum: hodnotit se dá jenom začátek filmu a některé efekty, protože ostatní za moc nestojí!!! ()

Amone

Pardon, ale horor kde ukážou příčinu zabíjení nebo jak to nazvat téměř na začátku nemůže fungovat. Být tam trochu tajemna a nebýt zbytečně moc krvavých scén mohl vzniknout poměrně dobrý horor. Bohužel se tak nestalo. ()

johnsnow

Vcelku pozerateľný film. občas pár drsných scén sa zjaví ale dá sa to prežiť. Akurát ten pohľad hlavnej hrdinky na konci môže značiť všeličo. za 4*. ()

Bilky

Nie som znalec hororov, ale tolko klise bolo aj na mna vela. Bat som sa bal, to ja sa pri hororox vzdy, ja som ta osoba v kine co vyskoci pol metra pri hocijakej lakacke. Tu to tiez fungovalo, ale skoro pri kazdej scene som krutil hlavou nad jej nelogickostou a nerealnostou. A od polovice ked sa dotycny potrat objavil na scene uz nefungavali ani lakacky - uz som sa filmu len vysmieval... ()

Nupaky

Sice jsem viděla jen úvodních a závěrečných 20min, ale i přesto jsem nabyla dojmu, že jsem o nic nepřišla! I když se Kate snažila, tak mě ke křeslu rozhodně nepřitloukla. No na druhou stranu, musím podotknout, že scéna na gynekologickém křesle kde má hlavní úkol mutant s mačetou nebyla k zahození, ovšem celý film už to nezachránilo! ()

toomm odpad!

Co to skara mělo být? Kde byl nějaký děj? Proč jezdily vlaky když bylo metro zavřené? A nejsem si zcela jist, že se metro v jednom z největších Evropských měst na noc zavírá a nikdo se nedostane ven. Hrůza a děs, chvílemi jsem se dokonce usmíval nad trapností, kterou opravdu vyšperkovali otřesným odahalením vraha. Říkal jsem si že odpad! budu dávat jen opravdu hrozným filmům, tenhle k nim rozhodně patří. 5% ()

Cechyno4

Ou pro mě velké zklamání. Příšera podobná (alespoň) pro mě těm z The Descent moc nevyděší. Ani naháněcí příběh ničím nepřekvapí. ()

djbarrel

Dost hustej horor. Pravda je že to jak ke všemu vůbec mohlo dijít je věc trošku jiná a je nutné to pominout. Ale v metru je dost hustá atmosféra ... brrr. Záporák tedy nic moc, čekal jsem něco trochu jiného, ale to dobrý dojem nezkazí. Příjemně mě při sledování mrazilo v zádech . 75 % ()

YUI

Toho čeho jsem se bál v průběhu tohoto filmu bylo spíš to, že usnu. Nezáživný, tzv. nemastný, neslaný horor. ()

DandaPiper

Creep by nebyl zase až tak špatnej, kdyby nebyl tak neskutečně stupidní. Franka se chová doslova jako malý dítě, třičtvrtě filmu běhá akorát z místa na místo, paktuje se s fet´ákama/bezdomovcema a když má konečně možnost Creepa zabít, tak prchá. Celkově film není strašidelnej (asi až na jednu lekavou scénu), ale spíš nechutnej ...gynekologickou vložku si klidně mohli odpustit, ikdyž bez ní by byl film asi ještě víc o ničem a bez dojmů. Za ten konec, kde se kolem zdevastované Franky začínají seskupovat lidi žijící běžnej život tam nahoře nad tím veškerým hnusem byl ale tak realistickej, skoro až děsivej, že 2hvězdy si to určitě zaslouží. ()

ellessar01

Franku mam uz od doby co behala moc rad, beckove horrory taky muzu, takze co dodat...silena ujetina se zaporakem, ktery ma pribuzne ve filmu hory maji oci... ()

Todd_Hewitt

Metro byl jeden z prvních hororů, které jsem kdy viděl. A byl jsem tenkrát hodně unešenej. A do dneška jsem pořád obdivovatel zombie doktora. /60%/ ()

george16

Šel bych s hodnocením i výš, ale poslouchat poblázněnou a ječící ženskou umocněnou klasickými neduhy horrorů. Kombinace docela ubíjející. Zkouknuto, smazáno - na tohle už se nepodívám ()

elanista1

Haloo je tu niekto? Hallo. Haloooo? Takto strucne mozno charakterizovat prvu polovicu. Na zvysok som uz potom nemal nervy a pretrpel som. Jedine posledna scena s almuznou mi dokazal vycarit usmev, inac masivna nuda. Respektujem vsetky hodnotenia, ale tie 4 hviezdy nemozte mysliet vazne. ()

hwnd

Jako horor to nefunguje, jako krvavá komedie taky ne, ale jako strašná kravina už docela jo. Proč to točej... ()

Nikolas__

Kvalitní, nenudící, temná, napínavá žánrovka s působivě nechutným záporákem. Rozhodně si to zaslouží kolem 70%. ()