Metro

Londýn. Půlnoc. Chladný zimní večer. Kate (Franka Potente) nemůže sehnat taxi, a proto zamíří na metro. Když mírně opilá čeká na poslední vlak, na chviličku jí spadne hlava... a když se probudí, zjistí, že není sama. V panice se pokusí utéct, ale metro mezitím zamkli. V tu chvíli přijede vlak a Kate, stále ještě nervózní, nastoupí. V soupravě je zdá se jediným cestujícím. Její úleva se však změní v děs, když uprostřed tunelu vlak zastaví a její vagon se ponoří do tmy. To, co číhá v černočerném bludišti metra, je něco nepředstavitelného. Něco, co nazývá skrytou laboratoř domovem... Něco, co nechce nechat Kate na pokoji. Metro je děsivým seskokem do temného podzemí Londýna, noční můrou ukazující krajní meze holého přežití. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

wowylgu313

60% a proč? Protože jsem jí fandil, protože jsem s ní bál a občas se i děsil ... Jasný je to "hovadina" ale rozhodně jsem k vidění větší slátaniny. Záporák alá fakt nechutný, odporný jinoch potěšil. Na jeho "operačním sále" by jste prostě skončit nechtěli. Psal se rok 2004 kdy tenhle film přišel na obrazovky. A já se upřímně divím že do dnes nevyšel druhý díl ... Co není může být že? ;) ()

mr.sulas

No je těžké hodnotit,protože těch dojmů po shlédnutí tohoto filmu je tolik,že to snad ani nejde, tak rozmanitým a krásným jazykem jako je čeština, popsat.No prostě a jednoduše,začátek filmu mi přišel studiový.Jako by namalovaly zdi ve studiu,na zem nalili zrezivělou vodu z prasklého vodovodního potrubí.Potom nastupuje asi pro mě nejlepší část filmu a to je nahánění "Loly" a samozřejmě tak na hororech poutající tajemnost onoho vraždícího stvoření.Tato část filmu stála za to.Poté co se nám vrah více a více ukazoval,ztrácel pro mě snímek atraktivnost a chuť se na film dívat se změnila na chuť se zvednout ze židle a jít se pořádně vyzvracet.No prostě i Mrs.Potente tento film nezachránila a já opravdu netuším jak tato nechutnost může mít tolik procent.Dávám 2 jen proto,že jsem se u tohoto filmu chvíli opravdu bál.Řadím tento film do kategorie filmů,na které se již znovu nepodívám! ()

Pisoarec

Horor, který téměř nefunguje. Dokonce ani já sem se příliš nebál a kupodivu jen velmi málo docházelo na takové ty laciné lekačky typu hlasitá hudba a velký detail nějakého zjizveného krasavce usmívajícího se na kameru. Námět jednoduchý, ale působivý, bohužel ve finále příliš nezapůsobil. Nejvíc mě na celém filmu snad potěšil závěrečný fórek, kdy si zazobanou, nafintěnou paničku Kate po hrůzné noci strávené v londýnském metru, pletli lidé s homelesačkou. Napětí chybí, atmosféra taky, lekačky taktéž, takže Revizoři forever a když vám někdo bude říkat takové to: ,,ty vole to Metro to je fakt hustej film" , raději ho neposlouchejte a pusťte si ty Revizory. ()

Rieux

Asi tolkoto k tomu poviem, Metro zacalo naozaj perfektne. Prava hororova atmosfera, ktora prijemne prekvapila tym, ze hrdinka je len jedna, teda ziadne postupne zabijanie v tme sa nekonalo. Nevieme co je To, co zabija v tme, nevieme ci ide o ducha, vraha. priseru, ci emzaka, jednoducho Metro zacalo naozaj perfektne. Problem nastal vo chvili ked maniaka ukazali na kameru. Vsetok strach v tej chvili zmizol a dokonca som mal pocit, ze sa pozeram na parodiu - scenky ako ked Craig, hlavny netvor, prevracia ocami, akoby si hovoril ze sa mu fakt nechce nahanat ich celu noc vyzerali vtipne aj napriek tej krvi okolo. Myslienka gynekologickej ambulancie hlboko pod londynskym metrom sa mi zdala taka pritiahnuta za vlasy, ze som desat minut premyslal nad tym, co to mam znamenat a nesledoval film. Skratka Metro je dobry film na nejaky vyletik na chatu pre skupinu studentov, co sa chcu pobavit a postrasit. Prvu polovicu sa bojite - aj ked ja som sa pri jednej vrazde smial este dva dni kvoli debilnemu dabingu - a druhu sa mozete uz len bavit. ()

geedee

To by člověk neřekl, co se dá stihnout v tunelech metra mezi posledním a prvním metrem. Atmosféru by to mohlo mít dobrou nebýt připitomnělého skřeta, který honí hlavní představitelku. Beru v úvahu, že se režisér snaží hustit nějakou atmosféru... To, že se mu to nedaří je jiná věc. Atmosféra tak trochu zaútočí na vaše smysly až když uvidíte gynekologické křeslo a pilu... KDO SE PODÍVÁ, POCHOPÍ, KDO VIDĚL, CHÁPE. Jinak dávám 3***, protože už jsem viděl daleko horší filmy než je tady tento. ()

Dexter666

Fakt dosť natvrdlý film, ktorý nudí. Zaujímavý je asi snáď iba obskúrnymi nechutnosťami páchanými záporákom na svojich obetiach (špeciálne ženách). Smithovi sa tento horor príliš nepodaril. Postráda silnú hudbu a hlavne dejový spád, ktorý si aspoň priemerný horor zasluhuje. Takto zostáva iba "klasické" nelogické správanie protagonistov + niektoré ďalšie žánrové klišé, ktoré snáď ani nie je potrebné spomínať. ()

tatka

Sama,.drobná, útla, bez mobilu v nočnom metre. To je všetko, čo je na tom filme mrazivé a hrôzostrašné. Skôr by mohol byť v skrátenej verzii premietaný nedisciplinovaným cestujúcim, ktorí sa pchajú do metra aj po záverečnej. ()

wray

Pred istym casom som si vravel ze akousi zhodou okolnosti (nie je to len jej talent) hra franka potente len vo vybronych filmoch. Creep dal vsak veci na spravnu mieru - franka potente hra aj v skutocne zlych filmoch. Creep je toho prvym (co som zatial videl) prikladom. Je to horror. Ok. Neoriginalny (ale tak co by sme cakali od horroru tam uz su temy viac menej vycerpane). Herecky priemerny (horror - normalne). Postavy konaju nelogicky (ano aj to k horroru patri) a nelogicky je aj pribeh/prostredie (co dodat). Asi najviac ma vsak nahnevalo ze to je umiestnene v londyne - kde to poznam, a teda viem ze take cosi je proste nemozne - preto som pri pozerani bol len cim viac znechuteny tym aky je to nezmysel, a zaver ktory to mohol trosku vylepsit sa nekonal - zaver bol tiez len obycajny. ked to teda zhrniem - preco vlastne tento film natocili? Jedna * pretoze objektivne - nebolo to zas uplne najhorsie, a urcite som videl uz aj par horsich filmov. Tak ci onak - creep nedoporucujem. ()

mikimiki09

Jak nepřát bídný konec hrdinům, kteří jsou nesympatičtí a hloupí? Hloupost, nelogičnost, absence atmosféry a nesmyslnost mne nutí k dotazu, proč to sakra trvalo tak dlouho?? Blonďatá pipka, zavřené metro, mutant smrt by se vešlo do 5ti minut ()

AnysekMel

Po skončení filmu mi v hlavě běželo jen: "Cože? Cože?!" Říkala jsem si, že jsem to špatně pochopila. Napodruhé, napotřetí.. stejný výsledek. Možná jsem jen nechápavá. ()

LencaN

Bála jsem se a sama bych na to nekoukala :) chování postav mi místy přišlo nelogické i na to, v jaké byli situaci. Ale bylo to postavené celkem slušně. Cosi/kdosi vraždí v tunelech metra a kanalizaci, jedna slečna se ocitne v metru po zavíračce, všude zamčená vrata a co teď. Často byly záběry moc hezké, zvlášť se mi líbily ty klece ve vodě, ale tak trochu mi to všechno přišlo nevyužité. Nápínavé to bylo především do doby než se vyjevil hlavní hrdina. Ale pak trochu ubrali. Pak z něho byl takový glum, kterého zabírali tak, jako by to byl rohlík na pultu. Prostě jak ho odhalili, ztratil na puncu děsivosti. Ano, byl to jakýsi šílenec, který rád pokusy na lidech, jeho postava dostala trochu i svoji minulost. Ale prostě pořád tomu něco chybělo. Měla jsem strach (jako skoro u každého hororu:) ), ale třeba u Sinister jsem se bála mnohem víc. ()

SlepeOcko

Film si zaslouží alespoň jednu hvězdu, protože mě pobavil! Zrůdnej týpek běhá v metru, chytá lidi a zavírá je do klece ve vodě, která se však dá podplavat. Tahle zrůdná lamka je snadno sejmutelná, ale místo, aby jí hlavní hrdinové dorazili, když se nemůže hýbat, utečou. Nenapadne je nic lepšího, než se schovat do prosklené budky, začít křičet, aby toho debila přilákali, vysklít okna a odhodit jedinou zbraň, kterou mají. V žádném případě se nejedná o horor, ale o typickou ptákovinu, která taky typicky končí - přežije žena. ()

PatrikP4

Na člověka by to zapůsobilo asi více kdyby se mu stalo že je doopravdy sám v metru a nemuže se dostat ven, asi by tento film vyplul napovrch. Začátek byl dobrý, ale kvalita hodně klesala a klesala až se zastavila... ()