Metro

Londýn. Půlnoc. Chladný zimní večer. Kate (Franka Potente) nemůže sehnat taxi, a proto zamíří na metro. Když mírně opilá čeká na poslední vlak, na chviličku jí spadne hlava... a když se probudí, zjistí, že není sama. V panice se pokusí utéct, ale metro mezitím zamkli. V tu chvíli přijede vlak a Kate, stále ještě nervózní, nastoupí. V soupravě je zdá se jediným cestujícím. Její úleva se však změní v děs, když uprostřed tunelu vlak zastaví a její vagon se ponoří do tmy. To, co číhá v černočerném bludišti metra, je něco nepředstavitelného. Něco, co nazývá skrytou laboratoř domovem... Něco, co nechce nechat Kate na pokoji. Metro je děsivým seskokem do temného podzemí Londýna, noční můrou ukazující krajní meze holého přežití. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

stansrac

Chrisopher Smith vidí jako jednu z největších předností svého filmu fakt, že nikdo vlastně neví kdo creep je, proč žije v metru a proč se vyžívá v trýznění žen na gynekologickém křesle. Mě tento fakt naopak utvrzuje v tom, že jde především o nicneříkající, bezvýznamnou a neobjasněnou brutalitu. Creep rozhodně nepředvede nic co by vybočovalo z řady filmů jako Pach krve nebo Hory mají oči a dalších. Ikdyž trailer slibuje opak, metrem si budu vesele jezdit dál. ()

Kolssteyn

Co záběr, to vynikající snímek na titulní stránku přebalu. Nádherné prostředí, excelentní kamera profesionálně navozující atmosféru... a tím končí celé nadšení a dojem z filmu. Zbytek je tak tristní a ukázkou toho, co lze zkazit i za nejlepšího předpokladu zdaru. ()

Rannveig

Velmi mne potěšila výborná atmosféra, jakoby kombinovaná Kostka-Blair Witch-Vetřelec3, dobře jsem se pobavil (na noční v hokně!-) a to je myslím prvotní záměr hororů, dobrá "děsivá" zábava, jednoduše dobrý film. (Nemám sice rád blond typ, v příšerných žlutých šatech, ale na Franku Potente se vždycky rád podívám!-) ()

Olík

Nikdy nezůstávejte přes noc v opuštěné budově metra! Pánem nočního metra nejsou ani bezdomovci ani krysy, ale………… Skupinku postupně umírajících středoškoláků tu máme v každém druhém hororu, a proto jsem na míru spokojený s tímto evropským nenáročným hororem. Stísněné prostory, žádné zbytečné minuty na víc, slušná atmosféra – nezbývá než doporučit. ()

Heroine

Sice jsem se těšila na Joe Andersona, a moc jsem se ho nedočkala, ale i tak se mi film dost líbil. Franku Potente mám ráda, a celá situace se zavřeným metrem je slušně děsivá. A Craig? Moje hororová láska. Nelidský, brutálně násilnický ohavný mutant, který zamorduje kohokoli, jenom pro vlastní radost. ()

Hapretor

Jedna prachatá kráva to přehnala s pitim a ujelo jí metro. Tak tam pobíhá jak degen a přitom jí chce zabít nějakej zjev jako kdyby si odskočil z filmu "Wrong Turn". Nudné až blbé, a nebýt několika drsných scének, je to spíš ostuda žánru. ()

GOREGASM

Snímek mě určitě neodradil svést svou zadnici metrem, rozhodně ale udělal tlustou kolmici mezi mnou a debutem Christophera Smithe. Ten selhal na celé čáře, jelikož na ploše ušmudlaných 85 minut nenapne, ovšem ani nezhnusí a to podotýkám, že měl k dispozici Franku Potente a jednoho z nejodpornějších mutantů historie. První uvedenou moc nepotrápil a druhého zmíněného pro změnu zbavuje s každou přibývající minutou odporné děsivosti, kterou mu vybudoval lekačkoidním entreé, až do fáze kdy vystaví onu hříčku přírody divákovu výsměchu. Creep svému názvu nedostál, nicméně dle ratingů se Mr. Smith ve svých následujících projektech polepšil, takže mu ještě dejme šanci. 20% ()

Hell_ena

Zajímalo by mě, jestli George Clooney dostal za zmínění svého jména zaplaceno, haha :D No každopádně, tenhle film definují dvě slova - "nechutnost" a "nepochopení". Přišlo mi, že tenhle film prostě nemá žádný příběh! V podstatě v metru běhá nějaká káča, která cestou nabírá nový feťácký kámoše. Ke konci se konečně dozvíme, kdo je ten tajemný vrah, ale stejně je to k ničemu... jen uvidíme pár nechutných scén na dobrou noc. ()

Rathalos

Nahodou je to vyborny horor,nechyba mu absolutne nic,je to akcne,napinave a krvave a prostredie metra je strasidelne a atmosfericke...:-) ()

MickeyStuma

Ryze evropský snímek se daným subžánrem na hororové scéně ničím nevymyká od těch amerických. Vlastně v podstatě nepřináší nic nového, kromě prostředí, kde se příběh odehrává. Katakomby různých chodeb a skrytých tajemných místností s bůhví čím a kým kolem metra je dobrý nápad, který byl v tomto případě využit na maximum. Noční příběh Kate vracející se z firemního večírku uvězněné pod zemí po nočním uzavření metra přináší účinnou směs dějových zvratů, klaustrofobního strachu, hmatatelného napětí a hrozby smrti, o jakém se nikomu ani nezdálo. Tmavé londýnské podzemí s děsivou atmosférou je skutečně využito s velkým efektem na vizuální složení veškeré děsivosti z neznámého nebezpečí, které je zdatně podpořeno ruční kamerou trefně využívající pohled diváka. Scénář, který si režisér Christopher Smith napsal sám, je pevný v dramatičnosti a diváckého zájmu. Snímek jako takový sice mezi filmovou hororovou elitu nikdy patřit nebude, ale to neznamená, že by byl špatný. Za pozornost rozhodně stojí i když je již divák doslova přesycen podobnými snímky americké provenience. Evropa tohle umí také a tento snímek je toho důkazem. Hororový popkornový film bez bázně a hany, který ocení jen hororový fanoušek. ()

Redbee

A Lola zase běží, tentokrát tedy strašně zmateně a nesmyslně, ale běží nahoru, dolů a zase zpátky, nesmyslně ale přece. Stejně nesmyslně jako je celý film, který postrádá jakýkoliv náznak logiky. Ne, nekamenujte mě a nekřičte na mě, že to je béčko, že to je horor (měl být horor) vždyť přeci jsou i podobné filmy, kde je alespoň náznak logiky či reality!!! Zde je to jeden velký nesmysl od samého počátku, nechá se žena v metru, nikdo se jí nesnaží probudit a upozornit na fakt, že se metro zavírá, celou noc se ve všech stanicích svítí a to i navzdory tomu, že se tam neuklízí ani neprovádí údržba, nefunguje ani telefon, ani mobil, ani jakékoliv emergency tlačítko a jako vrchol všeho se jako první dva lidé objeví na zrovna otevřené stanici metra (předpokládám pátou ranní) dva kravaťáci!!! V pět ráno? Hned dva? Žádní jiní pracující? :-) Tomuto filmu dávám jednu hvězdičku s ohledem na chvilkový záchvěv herectví Fraky Potente (ano strach, ale spíš si myslím, že se v ten moment lekla, do jakého filmu, že se nechala ukecat) a z lítosti, protože pravděpodobně hlavní aktérka natáčela film v okamžiku, kdy její nos procházel stadiem žloutenky (make-up na začátku byl katastrofální!). Je pravda, že jsem se strašně leknul, leknul jsem se v okamžiku, kdy naběhly titulky, protože jsem si uvědomil, že těchto 85 minut života už mi nikdo nevrátí! ()

Leoric

Podprůměrná vyvražďovačka. Ničím zajímaví herci, režie, průměrná kamera, a v momentě, kdy začne děj gradovat, film skončí. Nevěřícně jsem sledoval titulky, a poté film odložil do míst, kam sluneční paprsky obvykle nedopadají. ()

MartX

Atmosféra - nulová , Originalita - téměř žádná , povedené scény - Oni tam nějáké byli . Film kterým se dají zabít čas, ale bacha aby jste i vy neumřeli nudou. ()

desolator6 odpad!

Tramtararááá!!! Práve sme zistili ako vyzerá Sup Všetrt z S.O.S! Aby sme tu neboli dlho, nepoviem čo Metru chýbalo, ale čo mu nechýbalo... Klasicka 120 min stopáž. To je asi všetko, čo ho spája s horormi. Smutnejšie je na tom, že jeden taký na slovnesku naozaj bol (viď. Naj. kriminálne prípady slovenska) ()

helraiser

Hodně slušnej slasher který nepostrádá nic co by každej správnej slasher měl mít. Má to hodně slušnou atmosféru, dobře vypadajícího vraha, kterej má vážně koule a slušnou porci gore takže spokojenost je na místě. Navíc prostředí Londýnského metra je dost zajímavé, povedené a hlavně působí dost tajemně a strašidelně takže už jen prostředí dělá své. V podstatě se jedná o přímočarý slasher bez zbytečných odboček a keců. Vrah se s tím vůbec nepáře a má několik opravdu povedených brutálních scének- scénka kdy si hraje s obrovským nožem na doktora patří rozhodně k tomu nejlepšímu co tento slasher nabízí. Tento slasher je dost brutální a je tu opravdu velké množství gore tak to jistě každému nesedne, ale fandové slasheru budou jistě spokojeni. Já spokojenej byl velmi a vůbec nechápu tak nízké hodnocení. U mě jasnej nadprůměr 80% ()

Blacker94

Klasická hororovka o slečince ve žlutých šatičkách, která zůstane zamčena v metru a něco ji pronásleduje. V některých pasážích mě docela mrazilo v zádech, třeba v ,,ordinaci" onoho ,,doktora," či zvucích, které vydával. Ale místy jsem se musel opravdu smát, třeba když ustrašená Franka Potente přeběhla přes tunel a monstrum doslova ,projelo před kamerou. Nejvíce oceňuji asi masky, ten hnusák se jim opravdu povedl, ale film je jinak spíše hororová komedie. ()