Azazel je jeden z padlých andělů, které Bůh zbavil podoby a oni se za to mstí na lidech. Protože nemá vlastní tělo, žije v tělesných schránkách jiných lidí i zvířat, do nichž může vstoupit jediným letmým dotykem. Mluví všemi jazyky a je skutečným, téměř absolutním zlem. Nezničitelným, nepřemožitelným, nelítostným a bezcharakterním. Přesvědčit se o tom může filadelfský policejní detektiv John Hobbes, který sice chytil obávaného sériového vraha Edgara Reese a předal ho porotě, která ho poslala do plynové komory, jenže tím to pro něj neskončilo. Právě naopak. Objevují se další mrtvoly, stejný modus operandi a taky hádanka, kterou mu těsně před smrtí položil Reese. Zpočátku nevěřící a skeptický detektiv se přesvědčí, že si s ním krutě pohrává pomstychtivý démon, a s hrůzou si uvědomí, že se na něj nejen snaží svést podezření z dalších vražd, ale navíc se zřejmě velmi dobře baví jeho pozvolným ničením a deptáním. Detektiv se však nevzdává, a dokonce se zdá, že objevil způsob, jak ho porazit a zničit. Pomoci by mu mohla Gretta Milano, dcera policisty, který před třiceti lety spáchal sebevraždu, poté co byl obviněn z řady zločinů. S její pomocí se dostane k několika starobylým textům, které popisují, jaké má Azazel schopnosti a slabé stránky. (TV Nova)

Faustka

Jsou chvíle, kdy se rozhoduje o vašem dalším životě, chvíle kdy zjistíte, že už nic nebude takové jako dřív a čas se vám pak rozdělí na dvě části, na předtím… a na potom… ten rozdíl jsem tedy nepostřehla. Anděl smrti je jen chabý pokus o temný thriller, navíc děj se nemožně táhne. Démon Azazel prudí omletou hrou na babu… a kde jsou nějaký extra kejkle..? marný, nedočkám se. Naopak jsem mile překvapená z dobře fungující dvojice poldů D. Washingtona a J. Goodmana, těm se skutečně zadařilo. Člověk sám pozná, že ta chvíle přišla… ale tady si nejsem jistá. ()

Davies182

Po tomto snímku jsem se několik dnů vyhýbal všem lidem na ulici širokým obloukem :-). Jde o průměrný thriller s prvky nadpřirozena, Washington se zde kupodivu moc nevytáhnul... 60%. ()

Phobia

Výborně obsazený mysteriózní thriller, u kterého mě poněkud překvapuje množství nízkých hodnocení. Mě osobně film udržel v napětí od začátku do konce a závěrečná pointa mi taky přišla naprosto v pořádku. Ovšem pravda je, že jsem ochotná neklást moc otázek, brát věci tak, jak mi je filmaři (či spisovatelé) předloží... a navíc, ač realistka, jsem fascinována nadpřirozenem. Musím také uznat, že potenciál byl větší a "Fallen" bohužel místy působí tak nějak lacině, nedotaženě. Nicméně: podobných filmů se netočí mnoho a tenhle z mého hlediska patří mezi povedené (ikdyž ne dokonalé). Nebýt tria Denzel Washington, John Goodman a Donald Sutherland, zřejmě bych šla s hodnocením o třídu níž, takhle je to však z mého pohledu jasný nadprůměr - 75%. ()

darkrobyk

I přes místy hluchá místa jde o povedený snímek se zajímavým námětem. Přeskakování z jednoho člověka do druhého bylo až zábavné. Jen Denzel mě štval, když stále přežvykoval jak stará kráva...nechutné. A nápad s kočkou se dal čekat, jelikož už během filmu se zdá, že to bude při jednom setkání na ni. Ač je tenhle mysteriozní film solidně udělaný, vrtá mi hlavou, proč jsem si ho po letech téměř nepamatoval... ()

Shakers

Perfektný Denzel Washington a taktiež príbeh a atmosféra tiež stoja za to. Záhadné vraždy, otázky a vrah, to je hlavné lákadlo filmu a je podávané celkom dobre. Atmosféra a napätie sa čím ďalej tým viac stupňujú, hlavnej postave sa čoraz viac komplikuje situácia a film graduje presne tak ako má. Nebudem tu spoilerovať, takže aby som to dal na správnu mieru, tak celý koncept filmu sa mi páčil až na hlavného zloducha, ktorý mi prišiel skratka malo rozvinutý. Ale inak rozhodne dobrý film. 70% - 3* ()

Pepinec

Znáte to - šplháte se po strmých schodech do otevřených dveří, když už jste ale jen krůček od rohožky, dveře se vám přibouchnou a vás tak čeká obtížný sestup. Stejně jsem to měl s Hoblitovou partou, která na mě sice vyrukovala s opravdu skvělým námětem, ovšem zabila ho tím, co jen stěží mohla ovlivnit; dobou. ()

mzss1

(50%) ANDĚL SMRTI, velmi dobrý název. Dokonce se tak nazývá pilotní film 17. série mé oblíbené Kobry 11. Sakra, to jsem odbočil moc. ;) Nyní k tomuto filmu. Washingtona mám rád, tohle je jeden z těch filmů, co jsem si vybral k doplnění filmů jako celkově. No, musím říci, že to byla celkem nuda. Tu třetí hvězdici dávám protekčně kvůli Denzelovi. Vtipné je, že mi tento snímek námětem trochu připomíná novější knížku od S. Kinga, ta ale vyšla cca 20 let po premiéře Anděla smrti. No, první půle filmu je taková standartní detektivka, která si hraje na temnou atmosféru, ale ne moc úspěšně. Cca druhá část filmu jako kdyby odvíjela jiný počin. To už mě moc nebralo a vyloženě jsem u toho usínal, ale svojí smysluplnost to určitě mělo, jen bych ty žánry moc do sebe nemíchal. Takže asi tak. Denel byl dobrý, ostatní postavy už méně výrazní … Nudný průměr prostě … ()

kingik

Azazel je jeden z padlých andělů, které Bůh zbavil podoby, a oni se mstí na lidech. Protože nemá vlastní tělo, žije v tělech jiných. Lidí i zvířat, do nichž může vstoupit jediným dotykem, a pokud je hostitel zabit, dokonce i bez toho. Mluví všemi jazyky a je absolutním zlem. Přesvědčit se o tom může philadelpský policista John Hobbes, který chytil sériového vraha, jehož soud poslal do plynové komory. Ale zlu není zdaleka konec. Ačkoliv tento mysteriozní thriller propadl shodně u diváků i kritiky, není na odpis. Tedy rozhodně jsem se u něj nenudil. Herecké obsazení sice nepodává nic mimořádného v oblasti charakterního herectví, ale jaksi jsem si zvykl na to, že Gregory Hoblit nedává hercům prostor pro rozehrání svých partů, ale hledá pro svoje filmy zajímavé plynutí děje a herce potřebuje pro jeho nezbytné podkreslení. Je tedy jedno, jestli ve filmu hraje Denzel Washington a spol., protože jejich role by mohl hrát třeba Alois Hnátek a Alfons Kolbaba, a vyšlo by to nastejno. Děj bylo to hlavní co zaujalo. Pořád se něco dělo, nemám na mysli dynamickou akci, ale napínavé posuny v ději směrem vpřed, originální nápady a režijní postupy, a pak přišla i finální pointa, kterou nelze odhadnout. Přesto však film zaujme jen na první zhlédnutí. 60% ()

dr.horrible

Až doteraz mi tu svietili nostalgické tri hviezdy a aj ma to pri sledovaní občas chytalo, a celý čas som si hovoril, že stupidný je na tom viacmenej iba ten voiceover, až sa to preklopilo do záverečnej tretiny, kde už to bolo vyslovene Blbý a televíznejší. A pri scénkach s chlapcom na úteku som sa potom už vyslovene len nahlas smial. Jo a prosím Vás, neviete náhodou, čo je to apokalypsa? :) ()

Anderton

Tento film je prototypom kontroverzného mysteriózneho filmu, v ktorom je pre niekoho jeho nadrirodzený charakter plusom, pre iného naopak sklamaním, pretože očakával niečo serióznejšie. Mne sa veľmi páčil jeho scenár a jeho stavba, myslím, že takto nejako by mal vyzerať komerčný mysteriózny triler, ktorý nechce upútať happyendom, ale naopak, na konci nečakane prekvapiť. Šiesty zmysel alebo The others sú ale niekde inde, toto je trochu béčkovejšie. VIDENÉ ZNOVA: Škoda, že je tento scenár natočený tak neambiciózne a Hoblit nevyužíva vizuálnych možností, ktoré mu poskytuje postava Azazela. Mohlo sa jednať o niečo podobné, ako Angel Heart. ()

swamp

/SPOILER/ A já si celou dobu říkal, že to bude tak debilní závěr, když nakonec Washington Azazela zabije - vždyť nám přece ukázali, jak se démon dokáže proměnit i ve zvíře - a v lese jich je spousta. :P Scénáristé však počítali i s tím - a byl tak z toho závěr snad ještě debilnější. :( Ale jinak to byl - i přes zbytečně dlouhou stopáž - poměrně koukatelný mysteriózní thriller. ()

Campbell

Slušný thriller s fajn nápadem a i dobrým zpracováním, bohužel ale přepálenou stopáží a hereckými výkony vedlejších postav,. Goodman a Sutherland byly dostatečně přesvědčivý(zejména Goodman kterej byl fakt výbornej). Ale ostatní mě celkem štvaly, stejně jako mě štval Washingtonův výraz(jsem šíleně zmaten a jsem smutný). Ona přepálená stopáž by nevadila ale film má strašně moc zbytečných scén které akorát překáží. Konec byl hodně slušnej a s ním i atmosféra která se dala krájet a on celej film jsem dokoukal bez problémů, jen prostě za týden si na něj bohužel nevzpomenu. ()

predators

Denzel to charizma má a každý film s ním je netrpělivě očekáván. Těšil jsem se tedy i na Fallen, mysteriózní drama není nikdy k zahození. Ještě k tomu, když se kolem potuluje padlý anděl, kterého je těžké vystopovat, natož zabít. Něco šlo udělat lépe, rád bych se víc bál a víc hádal. Zde jsme dostali všechno na podnose a s tušením, jak vše dopadne...a že to tak i dopadlo. Ale napětí nechybělo a o nudě nemůže být řeč. 60% ()

nash.

Svou neuchopitelností jeden z neděsivějších netvorů co jsem za hodně dlouhou dobu viděl, působivě zmatený Denzel Washington pokoušející se o nemožné, několik výborných scén (nejlepší byla bezpochyby ta, kdy Azazel kroužil kolem Hobbse v lidech na ulici), přesto, a mám pocit, že se mi to poslední dobou strává až podezřele často, jsem od výborně rozehraného příběhu se skvěle nahozenou atmosférou čekal mnohem víc. ()

klerik

Keď niekde vidím slogan s porovnáním so Sedem, radšej utekám. Ale tu som celkom rád, že som neušiel. Vcelku slušná atmosféra a fajn koniec vyvážia chabý skorohororový scenár typu "z tela do tela"... ()

Chrustyn

Ve všech směrech průměrný až podprůměrný thriller s velice slabým výkonem Denzela Washingtona a minimem napětí. Nápad s démonem, který se převtěluje pouhým dotknutím je docela zajímavý ale tvůrcům se nepodařilo tento nápad jakkoliv využít a dvouhodinová délka je v tomto případě dost ubíjející. Velká slabota. ()