V Saúdské Arábii explodují americká kasárna a zprávy naznačují, že za útokem je šejk Ahmed Bin Talal. Americká armáda šejka unese, což vyvolá v New Yorku vlnu terorismu. FBI pověří vyšetřováním svého agenta Anthony „Huba“ Hubbarda, který se po sérii atentátů chce zasadit o to, aby šejka propustili. Při pátrání se setká s Elisou Kraftovou ze CIA, která se mu svěří, že je na stopě teroristické buňky. Mezitím tři muži v Brooklynu obsadí další autobus s pasažéry a vyhodí ho do vzduchu za použití stejné výbušniny jako v kasárnách v Saúdské Arábii. FBI vystopuje Araba Aliho Waziriho, který přicestoval do USA, přestože je na seznamu teroristů. Zaručil se za něj přítel Elisy, Samir Nazdhe, který je jejím svědkem a pomáhá jí v pátrání po teroristech. FBI vypátrá v Brooklynu úkryt teroristů a všechny postřílí. V bytě se najdou detonátory a semtex. Buňka je zničena a Hub s nejbližšími přáteli oslavuje. Další bomba teroristů však vybuchne v divadle na Brodwayi. Jsou desítky mrtvých, v New Yorku nastane panika a město je paralyzováno. Spekuluje se o nasazení armády. Hub se schází s politiky a dozvídá se, že Elise se ve skutečnosti jmenuje Sharon Bridgerová a účastnila se tajné operace v Iráku. Sharon tvrdí, že Samir je na jejich straně, protože se s ní účastnil operace, jejímž cílem bylo svrhnout Saddáma Husajna. Sharon vysvětluje, že každá z teroristických buněk nyní funguje nezávisle a v USA můžou být tak tři čtyři. Vzápětí dojde k atentátu na budovu FBI, kde sídlí hlavní stan boje proti terorismu. Mezi šesti sty oběťmi jsou všichni Hubovi kolegové s výjimkou jeho nejbližšího arabského spolupracovníka agenta Franka Haddada. Veřejnost volá po zásahu armády... (TV Prima)

Bogrant

Je až zastrašujúcim pocitom fakt, že akým spôsobom tento thriller predpovedal budúcnosť, ktorá sa naplno deje i v týchto dňoch, mesiacoch a rokoch. Áno, lepší film to z neho automaticky nerobí, otázka však je, či to nebol lepší alebo aspoň dostatočne kvalitatívny film už v roku svojho vzniku, ibaže málo docenený. Mne vyhovoval či už po stránke akčnosti, odkazovosti, hereckej výkonnosti (snáď okrem netrafeného Willisa) a Zwickovej zručnosti, takže stav ohrozenia nižším hodnotením (zatiaľ) nehrozí. ()

Igwar

Ano film je do urcitej miery vizionarsky a udalosti z 11.9.2001 mu dodavaju zvlastny punc. na druhej strane je vsak dokazom, ze ani bujara fantazia scenaristov nedokaze splodit predstavy, ktore sa naplnili 11. semptembra 2001. Mrtvi sa ratali na tisice, nie na stovky ako vo filme, materialne skody takmer nevycislitelne a k tomu navzdy zmenena panorama new yorku. napriek tomu vsetkemu sa neudialo sialenstvo, ktore bolo vo filme a armada nenabehla do mesta a neurobila z brooklynu ci manhattanu jeden velky koncentracny tabor so vsetkym co k tomu patri, vratane vaznenia, mucenia a vrazdenia nevinnych. bohuzial, autori film sa aj tak velmi nezmylili, pretoze vsetko co som vymenoval je na dennom poriadku v ramci konfliktov ktore usa rozputalo ako nasledok 11.septembra napr. v afganistane ci iraku alebo v neslavne znamom guantaname. to vsak nie je take kriklave, pretoze nejde o americkych obcanov. Aj general v podani B.Willisa sa previnil ani nie tak tym, co robil, lebo sam priznal, ze to je to co bezne robi v krajnach 3. sveta, ale tym ze to robil v new yorku na americkych obcanoch. Takze aj ked autori filmu postteroristicku atmosferu v new yorku trosku pritiahli za vlasy, dokonale odhadli hekticku reakciu americkych uradov na situaciu po 11.9., sposobenu tym ked prehnane vlastenectvo vyhrava nad zdravym rozumom. ()

s.u.g.e.r.

Je umění natočit nenapínavě a docela i nezáživně film o tom, jak Arabové chtějí nechat vyhodit půlku NY do luftu Ale jak je vidět tak to jde. Nečekaným "překvapením" bylo navíc skoro televizní!!! zpracování. Myslel jsem, ze kdyz se sejde Denzel Washington, Bruce Willis a Annette Bening bude to stát za to - Chyba. ()

Awesomer

Je až děsivé, jak Hollywood dokázal předpovědět něco takovéhleho. Tuhle tématiku asi netřeba více rozebírat. Co se týká filmu samotného, tradičně skvělý Washington a mrazivý soundtrack, jenž by se dal nazvat skoro mistrovským počinem posílají film o úroveň výše. Už na začátku film zaujme svou atmosférou, plnou napětí, která víceméně přetrvává celý film. Božský Bruce, je takovou třešničkou na dortu a roli generála, ve které je naprosto výbornej si vyloženě vychutnává... Závěr sice trochu nepovedený, protože silně pochybuju, že by za tohoto stavu měly mezi sebou bezpečnostní složky a armáda takovejhle brajgl, ale jinak dobrá práce. ()

Honey007

Zajímavý hollywoodský vizionářský snímek. Kdyby jen Zwick tušil, jak blízko pravdě se dostal. Škoda jen scénáristické předlohy, že si tvůrci nedali více práce s propracovaností příběhu, který působí místy jen jakési zmatené běhání odněkud někam. Herecké výkony jsou vcelku slušné, akorát Annette Benning mi tam vůbec nesedí - výrazem, kontextem a celkově její postava nejslabší. I přes všechny nedostatky vás ale tento thriller zaujme a donutí dokoukat do konce. 60% ()

losmachos

Kdyby film vyšel o tři roky později, byl by to trhák. Předběhl svoji dobu a to až tak, že jsem při koukání uvažoval, zda neměl režisér nějakou věšteckou kouli. ()

Filooos

Ve stavu věcí nynějšcích...bych řekl, že pojmenovat tento film "vizionářským" je velice slabé odhadnutí pojmu "vize". Naprosto totiž odpovídá nynějšímu stavu západní civilizace v objetí terorismu rádoby vyznavačů islámu. ()

DavidAAAA

Vcelku hodně dobrou první půlku potápí trapná a fakt úděsná druhá polovina. Děj pospojovaný absolutně nelogickými zvraty, většinou jsem absolutně netušil, kde a proč a co se to děje. Politicky fajnově nekorektní film se nakonec změní v politicky korektní sračku, kde se navzájem milujou Arabové, Židi, černoši i bílí, jen Japonci a Indiáni tam chyběli. Upřít se nedá pouze famózní herecký výkon Bruce Willise. jeho záporák je prostě dokonalej. ()

Rathe

Proniknutí do teroristických buněk nikdy nevypadá tak, jak se na první pohled může zdát. Annette Bening má zde naprosto úžasnou postavu a já jsem si každý její počin před kamerou s chutí užíval. A příběh je také skvěle postavený. Má hlavu a patu. Vynikající byl i vedlejší příběh o rodině Tonyho Shalhouba. ()

SNCIS

"Jestli ho budeme mučit, generále, tak všechno, za co jsme tu bojovali, bude pryč a oni vyhrajou!" - 40%. ()

CaptainPixel

Emoce budici namet, kvalitni herecke obsazeni a dobre odhadnuta stopaz. "Can you imagine a better target?" aneb zpetnou optikou film dozajista ziskal na rozmeru. ()

peproch

Nejprve třeba vědět, že se jedná o fikci. A jako takový je scénář tematicky výborný, předvídá, odhaduje, jak by mohla probíhat situace v NY poté, co muslimská teroristická buňka stropí výbuch se stovkami obětí, jak budou tajné služby, výzvědné agentury a armáda nespolupracovat, jak budou řešit agenti své osobní, vztahové a rodinné pohnutky, jak se dotkne předsudečnost a předběžná obezřetnost svobody milionu lidí... Hezké akční role ztvárnili Denzel W. a Annette B. a Bruce W. výborně. Stále jsou dvojčata WTC na scéně... Tak se běkdy ptám, jestli nejsou filmové scénáře inspirující pro následnou politickou realitu... ()

Petbrab

Takové průměrné béčko. Mělo to v sobě téma arabského terorismu, které téměř vždy udělá film zajímavý, ale ten závěr byl nesmírně naivní až bohužel trapný. Takhle by to v reálu jistě nebylo. Bezpečnostní sbory by našly jistě shodnou cestu. ()