Obklopuje nás rozporuplný svět násilí a netolerance. V něm žije i Danny Balint (RYAN GOSLING), jehož odpor k zdánlivé pasivitě vlastní židovské komunity zavedl až do řad skinheadského nacistického gangu. Tam si jej povšiml prominentní fašista Curtis Zampf (BILLY ZANE - Titanic). Danny se pod jeho vlivem stává součástí nebezpečného světa amerických nacistických bojůvek a v tajných tréningových táborech se učí nenávidět a zabíjet. U Curtise se však také setkává s Carlou, dívkou se sklonem k sadomasochistickému sexu. Danny s Carlou posouvá hranice svých milostných prožitků, ale díky jejímu zájmu o židovskou víru také znovu poznává svoji vlastní příslušnost. Jeho život je rozpolcen mezi dvě protikladná vyznání a volba kým se stát je těžká. Ta naše není o nic lehčí... (oficiální text distributora)

Indy21

Film se mi líbil i přesto, že znázornuje zlo, které se skrývá v některých lidech. Bohužel.Ale je dokonce lepší než Kult hákového kříže. ()

markyzgero

THERE IS NO BUSINESS, LIKE SHOABUSINESS, aneb žid je žit vlastním životem a kdyby nebylo hitlera, museli by si ho židi vymyslet.... tady vůbec nejde o sondu do ultrapravicovýho prostředí (jak si, koukam, většina z vás myslí) a přirovnávat to ke kultu hákovýho kříže nebo romper stomper je holej nesmysl. tady jde o starozákonný podobenství o danielovi-ten, jehož soudí bůh, kterej je díky vlastním intrikám svrženej do jámy mezi lvy. daniel aka gosling se chce vymanit z věčnýho trpitelství, pasivity a oddanosti osudu židovskýho národa klasickou psychologickou metodou popření. neni první ani poslední, protože i tohle je věčný židovský téma. a tak se na pozadí oldschoolovýho příběhu o abrahámovi, kterej by klidně podřízl vlastního syna, jen aby dokázal slepou oddanost bohu odvíjí vnitřní boj člověka s prvotnim hybatelem. člověka, kterej odmítá dogmata a svádí s nim nerovnej boj. tenhle kampf nemá nikdo šanci vyhrát. a v tom je ta hrůza... ()

vozralec

Žid (nacista) Gosling proti Židům. Pěkně se mu to v hlavě míchá. Vážné téma, zpracování solidní, nikoliv vynikající. ()

BuchtiCZ

Herecký výkon Goslinga je vynikající, některé myšlenky hodné přemítání, dobrý závěr, až bych dal i 4 hvězdy, ale něco tomu prostě chybí. Jestli je to tou "indie" produkcí, která působí spíš televizně, nebo nedotaženým scénářem, zejména co se vykreslení vedlejších postav týče...těžko říct. Každopádně lehký nadprůměr. ()

Bezda22

Pro mě je to dost originální motiv na film. Jste žid, kterýho milujete, ale skrz hákáč na prsou a víru ve Třetí říši ho v sobě chcete zabít. Ale židovství je tak silný a tak tu víru milujete, že to nemůžete vydržet a odehrává se ve vás boj. Neřikám, že mě ten film posadil na prdel a že sem to hltal, ale určitě aspoň jednou stojí za shlídnutí. Já tyhle filmy bez akce a co se tak jako táhnou nějakym dějem, ač zajímavym, to moc nemusim. Ale nemůžu odepírat kvality. To, že to neni stylově vyloženě můj šálek, neznamená že je to špatný. A tohle je dobrý. 70% ()

Mitchl

Skvělý film.Pohltil mě od záčátku do konce.Ryan parádní...toho herce řadím ve své odlíbenosti čím dál výš a výš. ()

eagles22 odpad!

Já prostě nedokážu pochopit nad čím se tady většina z vás tak rozplývá!? Vždyť je to totální slátanina s veleidiotem v hlavní roli, kterej se chová naprosto nesmyslně a nereálně. Obrací během okamžiku o sto osmdesát stupňů a jeho myšlení a pohnutky jsou naprosto nečitelné. Navíc je to obrovská mučivá nuda, poslední půlhodinu jsem myslel, že se nudou zblázním. Odpad, kterej nezachránil ani Gosling. Nikdy víc... ()

Allka

Dannyho projevy jsou pohlcující (na čemž má lví podíl Gosling, kterému jsem prostě věřila každé slovo) a vám jeho myšlenky chtě nechtě ještě dlouho po skončení filmu budou šrotovat v hlavě. Ale nemůžu se ubránit dojmu, že tomu něco do dokonalosti chybělo. Možná ubírám hvězdičku za délku (jak nemám ráda současný trend natočit každý snímek aspoň dvouhodinový, musím říct, že Svatému boji by zrovna prospělo, kdyby byl delší), možná za takový zvláštní konec, možná za Carlu, která byla podle mě hlavně kravka :P... Sama nevím. ()

Maniik88

Ja som sa strašne ale brutálne nudil a dopozeral som to len kvôli ozaj dobrému hereckému výkonu mladého Goslinga. 2* dávam za zaujímavý námet, mnoho dialógov na zamyslenie a 1* pridávam za Goslinga. Mne žial film nesadol a celkovo ma náboženstvá a keci okolo nezaujímajú. Ináč, však aj Hitler bol žid, to sú tie paradoxy histórie. A to, že mu dovolili to čo dovolili, aj za tým čosi bude.. ()

Knor

Tenhle film vyvolává velkou spoustu otázek a přinutil mě hodně přemýšlet. Dost dobře se tu dá vcítit do role hlavního hrdiny Dannyho. Chceme prostě nenávidět, chceme tolerovat jinou víru nebo postoj, má právo žít jen ten silnější, na světě je spousta faktorů podle kterých se rozhodujeme jací budeme a nebo jaký chceme být. Když o tom tak přemýšlím je to vlastně hlubokomyslnější než to na první pohled vypadá. Doporučuji shlédnout. ()

Pharlap

Děj začíná celkem slušným spádem.. z židovského chlapce se stane v průběhu dospívání rasisticky zaměřený muž.. A ve chvíli, kdy se seznámí s fašistickou komunitou a jejími bojůvkami, tak se při jedné akci v synagoze rozpoltí a začne se chovat iracionálně.. Najednou nevím, o čem a jak ten člověk přemýšlí. Chce dotáhnout kariéru antisemity? Chce se kát a stát se zase hodným Židem? A tahle iracionalita, a náhlý přechod celého děje do filosofické roviny mi vadily. Stejně tak jako obrácení Carly na židovskou víru. Na druhou stranu mi film dal spoustu podnětných myšlenek, proč jsou lidi rasisti, antisemité.. Co je jejích úmyslem činit.. Proč je i konání všech podobných organizací iracionální, nepochopitelné. ()

Marcus.das

Kdyz jsem si cetl obsah, napadlo me, ze jenom nekdo okopcil kult hakoveho krize a trosku pozmenil herce. Ale opak byl pravdou. Musim priznat ,ze me snimek svoji neortodoxnosti docela prekvapil-takovy zaver by snad necekal nikdo. Ale tenhle zanr mi moc vlastni neni, takze 3* jsou v tomhle ohledu rozhodne nadprumer:) ()

jafuska

průměrný film o nacistické propagandě jak nenávidět a zabíjet Židy v dnešní době, o skinech jejich nenávisti ke všem okolo nich, jejich nesmyslné manipulování s lidmi, je to sice drama, ale o nenávisti, proč se tyhle filmy vlastně točí? aby si lidé dokazovaly, že mohou si dělat do chtějí? porušovat zákon, opomíjet lidskou důstojnost? Nenávidět někoho, protože má jinou rasu? Tohle by nemělo být, hlavní hrdinové jsou zápornáci, ale konec možná svítá na lepší svět, na uvědomění si, co se dělo, že je špatné. ()

monikka87

Veľmi dobré, rozhodne lepšie ako oveľa známejší Kult hákového kríža. Je zaujímavé sledovať lavírovanie Dannyho medzi dvoma stranami, zároveň však toto vyznieva prirodzene. Príjemne ma prekvapil Ryan Gosling v hlavnej úlohe, doteraz som ho videla len v sladučkom Notebooku. Celkovo medzi 4 a 5 hviezdami... na toto sa určite ešte pozriem. ()

MyrnaAlec

Ryan v kanadách a s vyholenou hlavou recituje z Tóry a je naprosto věrohodný. Nejvíc nás přece vždycky přitahuje to, co popíráme. Rozbor fimu by v pohodě mohl být tématem filosofických disputací. ()

kedu

Je to přesně typ filmu, kdy s jiným koncem by mohl být považován ze velmi dobrý, ale holt edukace svštu vládne, takže smůla. Je nesmírně smutné, že se netočí filmy o normálních fašistech a nacistech a podobně, protože by se ukázalo něco na první pohled méně zřejmého, tedy že jsem těmito individui obklopeni. Pozornost veřejnosti se stále s velkou intenzitou strhává směrem k brutálním a primitivním prototypům více méně vyšinutých jedinců a přitom by jistě každý divák ocenil, jak se k fašismu staví lidé jako například Paroubek nebo Topolánek. Ostatně představme si film podle skutečných událostí, kde Paroubek dává pokyn - mohl by to i řídit - k útoku na lidi účastnící se Czechtechu. Takový film by mohl vytvořit druhou stranu onoho pomyslného tématického mantinelu. Obávám se však, že ten paroubkovský, či topolánkovský je mnohem více nebezpečný. ()

Bazinka

Nemohla jsem se rozhodnout o počtu hvězdiček, ale nakonec jsou přeci jen 3, a to jenom kvůli Gosslingovi a jeho rétorickému talentu a sugestvnímu podání hlavního hrdiny... ()