Obklopuje nás rozporuplný svět násilí a netolerance. V něm žije i Danny Balint (RYAN GOSLING), jehož odpor k zdánlivé pasivitě vlastní židovské komunity zavedl až do řad skinheadského nacistického gangu. Tam si jej povšiml prominentní fašista Curtis Zampf (BILLY ZANE - Titanic). Danny se pod jeho vlivem stává součástí nebezpečného světa amerických nacistických bojůvek a v tajných tréningových táborech se učí nenávidět a zabíjet. U Curtise se však také setkává s Carlou, dívkou se sklonem k sadomasochistickému sexu. Danny s Carlou posouvá hranice svých milostných prožitků, ale díky jejímu zájmu o židovskou víru také znovu poznává svoji vlastní příslušnost. Jeho život je rozpolcen mezi dvě protikladná vyznání a volba kým se stát je těžká. Ta naše není o nic lehčí... (oficiální text distributora)

Gastovski

Tak tohle bylo hodně silný kafe! Náš židovský chlapec s vyholenou hlavou je nejdříve fanatický neonacista, pak se začne přiklánět zpátky ke k židovské víře. Po chvíli je však zase antisemita, z něhož se po čase stává opět ortodoxní Žid, který nesnese, aby jeho holka byla nahá před nějakým pergamenem v hebrejštině. Ale aby vystřídal jak se říká všechny barvy duhy, tak se nakonec zachová jako nejkovanější muslim. Celým film je jen snůškou blbých keců, jak antisemitských tak židovských. Dalším hřebíčkem do rakve je opravdu velmi levný vzhled a amatérština ve všech směrech. ()

rusty09

Nemá cenu se tu asi bavit o Goslingovi, kterej to zahrál skvěle. Jde o to, že to byla obrovská snůžka keců. Lidí přibývalo a přibývalo a peníze totéž. Naprosto nereálnej film, kterej si podle mě nezaslouží tak vysoký hodnocení a navíc nechápu, když je tu takovej rádoby "odborníků", že týhle sračce žrali každý slovo a dali tomu 5 hvězd. Radši kouknu na Kameňák. ()

ink flo

tohle je hodně velký překvapení, čekal jsem nějakej víceméně standardní film o pleškách alá "kult hákového kříže" a dostalo se mi vícevrstevnatého hlubokého a silného příběhu, kterej nemá jednoduchý řešení, celou dobu se dějem line silná rozpolcenost a nejednoznačnost. Kontroverzním zpusobem tam celou dobu konfrontuje židovství s jeho opozicí a tím, jak se to vzájemně prolíná ("kdyby neměli židi Hitlera, museli by si ho vymyslet"), do toho takový věci jako mladá nacistka, která se začne učit hebrejsky a skončí u dodržování ortodoxních židovských zvyků atd. Za mě nejlepší role Ryana Goslinga, a to mu v té době bylo 21 let. ()

inachisio

Netuším, co k tomu říct. Snad jen, jak úžasně to bylo zahrané. Další věcí, která mě velice zaujala, byl příběh, tak zajímavý a na emoce působivý, že ani nevím, jak své pohnutí vyjevit. ()

zabro

Rayna Goslinga znam jen z filmu The Notebook. Ale tam me nejak svym hereckym vykonem nezaujal, ale v tomto filmu me mule prekvapil. Kdyz sem se na ten film dival nevedel sem co mam od nej cekat jestli to bude neco jako American History X nebo Romper Stomper.Podle me je tento film nekde mezi tema to dvema a ukazuje zase pohled na tuto problematiku zase z jineho pohledu. ()

Rami

Dle mého se jedná o nejlepe zpracovanou tématiku neonacismu a celkového postoje k němu a k národnostní otázce. Myslím, že je to mnohem lepší jak Kult hákového kříže. Tam si hlavní hrdina neuvědomí své hloupé chování sám - potřebuje se skamarádit s černochem a dostat na prdel od svých. Kdyby see to nestalo, zůstal by stejně zatvrzelý ve svém myšlení jako dřív. Ale hlavní hrdina v tomto filmu je mnohem inteligentnější. Od začátku ví, co je pravda, jen se nedokáže vyrovnat s minulostí svého národa a hlavně s tím, že mu nikdo nedá uspokojivé odpovědi. Proto radikalizuje své chování a myšlenky. Ale i přesto celou dobu ví, že nenávidět někoho kvůli vyznání či rase je hloupost. Dávám neoddiskutovatelných 5 hvězdiček (93%). ()

maxXxic

Tohle strhující psychologické drama bych vynesl na pomyslnou špici v tematice moderního neonacismu. Tento film v sobě nenese jenom zkaženost a nápravu, tak je to u těch zbylých. Nese s sebou velké množství myšlenek, které nejsou vůbec zcestné a člověk by se nad těmito myšlenkami měl zamýšlet. Není to žádné rádoby poučné klišé, je to jenom 98minut k zamyšlení. Řečené myšlenky zde nebudu rozebírat jako to udělal hromada ostatních. Zdělím pouze dojmy z filmu. Ačkoliv jsou zde násilí, sex a zkaženost zobrazeny jen velice symbolicky, tak to ve výsledku vůbec nevadí, protože jak sami zjistíte o tom to vůbec není! Tento film prostě dokazuje že každá ideologie má v sobě kus pravdy a kus naprosté absurdity a víra je stejně tak jasná jako nelogická... ()

Heroine

Opravdu nechápu, co by na tomhle filmu, případně na Kultu hákového kříže, mělo být kultovního. Přijde mi to jako omílání pořád stejného tématu, kde si stejně nikdo nedovolí říct skutečnou pravdu. Jistě, rasisty nemá nikdo rád. Stejně tak ale člověk nemusí nutně uznávat a tolerovat všechno co ostatní dělají. Pokud má někdo zkušenosti jako Danny, pak za to ovšem nemůže jen národ jako takový, ale spíš jednotlivci jako rodiče, učitelé a duchovní. A i když to hloupý divák neprokoukne, je tenhle film stále naplněný propagandou nejsilnějšího kalibru. ()

WillyMarks

Naprosto bravůrně zpracovaný souboj rozdvojené osobnosti. Zatímco na počátku jsme si jistí jeho náklonosti k antisemitismu, tak ke konci už to vypadá trochu jinak. Ryan Gosling svoji postavu zahrál excelentně a velice přesvědčivě se snaží v něco věřit, bohužel sám neví v co! Film na mě působil podobně jako American History X, jen trošku jinak 78% ()

Lyžař

The Believer ve mně zanechal spoustu otevřených a nezodpovězených otázek. Bohužel. Na druhou stranu ale i naštěstí. Mám v hlavě zmatek. No ale musím přiznat, že to není vlastně vůbec kvůli filmu. Vůbec. Sám již dlouhou dobu nevím, k jaké víře se životně přidám, přidám-li se vůbec k nějaké. No a..Ryan Gosling mi zrovna nepomáhá. Dokonce mi ukazuje, že žádná víra nemusí být ta pravá. Že nic není tak, jak se říká, píše, maluje.... A také že nic se nejí tak horké, jak se to uvaří. Zajímavý pohled na víru nám tvůrci předvádějí. Moc zajímavý a moc extrémistický. Životně tíhnu k levici, snad jenom proto mi něco brání dát *****. Prostě nemůžu. Nemůžu....No ale co..s*ru na to..za tenhle scénář ***** dám. Každý z nás je ovlivněn těmi, co žijí a vyskytují se kolem nás. Je. Konečně si to už jednou přiznejme. ()

agassi68

Ryan Gossling sa pomaly ale isto driape do prvej ligy. Priemernosti snímku to však nezabránilo. Mám pocit hraničiaci s istotou, že na svete je množstvo tém na sfilmovanie avšak nie sú na to peniaze na rozdiel od židovskej tematiky. Otázkou je, kto má v rukách Hollywood?? ()

Hapretor

V daném tématu spíš nuda. Film není vhodný divákům do 15 let a na večerní projekci, mimo ty, kteří i o půlnoci rádi filozofují. A možná to bylo tim (Ryanem) Ryzlinkem?! ()

fr3ak

Víte co nám dali Marx, Freud a Einstein? Ne? Tak se na Believer podívejte. První půlka je slušná, pak to jde celkem do háje a skončí to jako úplně jiný film... ()

Rockerman

Zajímavý film na ne příliš obvyklé téma. Ryan Gosling hraje svého žido-nácka velmi přesvědčivě. Je zajímavé sledovat, jak se to v něm pere. Ten vnitřní souboj. Na jedné straně je v něm zakořeněné židovství (ikdyž i tam byl za rebela), na straně druhé je tu nová stylizace do fašisty, který naopak vše židovské potírá. Závěr filmu se tak jeví, jako logické vyústění této jeho vnitřní schizofrenie. ()

strikeman

Film o tak "trošku" sociálně schizofrenním mládenci. Na zpracovávané téma však již vznikly obstojnější kousky... 65% ()

Hubis_

Zajímavý příběh židovského nacisty,který neví kým vlastně.Ryan Gosling svoji roli zahrál opravdu skvěle a díky jeho výkonu dávám čtyři hvězdy :) ()

MickeyStuma

Oceněný snímek o hledání sebe sama, který může být pro mnohé diváky značně těžko uchopitelný. Pro pochopení děje a vlastností je pro neznalé židovství nezbytně nutné mít po ruce nějaký slovník. Bima, Cicit, Kadyš, Hašem ... Výběr použitých slov, jejichž význam dnes už nikdo nezná. Ve snímku se hodně filozofuje a vysvětluje mnohé historické souvislosti a názory, což vlastně dělá z díla i naučný film. Židovská víra spojená s její nenávistí je životním traumatem mladíka, o kterém to celé je. Je chytrý, vzdělaný a nenávidí postoje lidí. Co je lepší být sám sebou, anebo se řídit zavedenými tradicemi? Hlavní postava si postupně uvědomuje, že ač se jedná o cokoliv, má vždy něco do sebe. Že je třeba ctít to či ono. Nenávist? No dobře, ale proč kvůli tomu zabíjet a ničit. Snímek je natočen velice citlivě a zůstává na neutrální půdě. Jeho poselství je nezpochybnitelné a velmi poučné. ()

Evander

Velmi zajímavý film, který nutí diváka přemýšlet nad mnohými věcmi. Kvalit Kultu hákového kříže rozhodně nedosahuje, ale za vidění stojí. Celý film staví zejména na výtečném Goslingovi. 72% ()