Bubba Ho-tep

Elvis žije. Tedy jestli se tomu tak dá říkat. Spíše jen přežívá s podivným výrůstkem na penisu v domově důchodců. Zde právě začíná obcházet egyptská mumie, která ze staroušků vysává jejich duše. Sebere Elvis ve starém těla dost sil na to, aby mohl s pomocí svého přítele Jacka, který si myslí, že je exprezident Kennedy, zastavit běsnící mumii? (Vitason)

bukowski83

Tak nějak nevím jak to ohodnotit, bezpochyby je to legrační, místy i trochu strašidelný a černý prezident Kennedy se stárnoucím Elvisem fungujou na jedničku, ale něco mně tam prostě chybělo a občas jsem se nudil. Jenže největší problém je, že ve mě ten film nic moc nezanechal a domnívám se, že se brzy vykouří z hlavy. ()

Martrix

No, to jsem si tedy pořádně naběhl. Představte si příběh, kde se Václav Havel potká v domově důchodců s Karlem Gottem a společně bojují proti Jožinovi z bažin. A to ještě není všechno, protože Gotta by hrál Olda Kaiser a Havla třeba Z. Godla. Na papíře by to vypadalo jako skvělá popukanice, že? Jenže kdyby to dělal někdo, jako je Don Coscarelli, nejspíš by jste umřeli nudou. Vtipu velmi málo, horor žádný, ale hlavně...neexistující dynamika. Bylo to nehorázně utahané a kdyby nehrál krále rock 'n' rollu král hororu Bruce Campbell, vypínal bych Bubbu už v polovině. Příběh je samozřejmě naprosto fádní, ale to by nevadilo, kdyby bylo souputničení Elvise a J.F. Kennedyho v boji proti Bubbovi, prodchnuto pořádným humorem a ne jen dědkovským žvatláním blbostí a infantilní samomluvou. V tomto podání to měl být max. 30 minut kraťas a nemělo jít o řiťosavou mumii, ale Michaela Jacksona. Fóry jako: pane prezidente, neptejte se, co může udělat váš domov důchodců pro vás, ale ptejte se, co vy můžete udělat pro něj, ....to je jako z vystřižených scén, které se nakonec nepoužily v pořadu typu Tele tele. Jedna hvězda za Bruce a jedna za nápad. ()

Deverant

Elvis: "Ve 2:45 se tu zas sejdeme." JFK: "Ne, při rychlosti jakou se pohybujeme bude možná lepší, když začneme ve 2:30." Na jednu stranu ujetost o tom jak Elvis s "Kennedym" nahánějí mumii v domově důchodců, na druhou melancholický film o stáří a o tom co přináší. ()

MightyHal

Film o Elvisovi který bojuje v domově důchodců proti mumii která staříkům způsobuje infarkt? To bude ale šílená sranda! No tak úplně ne. Tenhle film jednoduše klame tělem. Bubba Ho-Tep je ten počin který se tváří jako hovadina ale ve skrytu ukrývá naprosto ojedinělej zážitek. Bubba je totiž hlavně melancholický drama o stáří, o strachu ze samoty, tím co zanecháme po sobě a tak i směřuje do existencionální depky. To je samozřejmě podnícené i podzimní atmosférou či atmosfericky melodickým kytarovým soundtrackem. Vlastně i celé provedení domu pro seniory je vystavěné bezútěšně, špinavě a beznaděje. Proto si myslím že celý film je hlavně drama o vyrovnání se hlavních hrdinů se svojí minulostí či nemocí a stařím která je dohání. I tak je ale film prošpikovaný absurdním humorem. Je mi trochu líto že hodně humoru je o nádoru na penisu, podle mě to celý film zbytečně podkopává. Ale mimo to se mi strašně líbí Elvisova linka o jeho údajném dvojníkovi či velice atmosferická režie a místy silně surrealistické scény, které z filmu dělají něco více. Ve výsledku jde o film který mi i na opakované shlédnutí něco dal. Když jsem ho viděl poprvé, tak jsem nebyl zase tak nadšen, asi jsem čekal něco jiného. Po druhý jsem se ale naprosto zamiloval a hltal každou minutu. Takže teď můžu prohlásit že se dle mého jedná o jednu z nejlepších hororových komedií s přesahem a srdcem. ()

Radiq

Naprosto neuvěřitelnej námět a hlášky, při kterejch smíchy tuhne hovno ve střevech. Bruce Campbell umí Elvise imitovat skvěle - jak pohyby, tak grimasami, ale musí mít na očích brejle. Místy to ztratí tempo, ale to vůbec nevadí - co taky chcete, když tempo udržuje dvojice důchodců s problémy pohybového ústrojí, chch... Jednou to bude kult, to je jasný. Po mě je to kult už teď. ()

Decker

Tenhle film je opravdu nezaraditelny. Je to horor, komedie, nebo smutny film k zamysleni? Od vseho trochu. Vysledek je vice nez nadprumerny. Nektere hlasky, scenky jsou opravdu brilanti. Je to trochu uletova zalezitost a urcite ne kazdemu se bude libit, ale kdo ma rad Bruce Campbella bude urcite spokojen. ()

Fox Mulder

Tento snímek hlavně zaujme svým originálním námětem. Posuďte sami. Starý Elvis Presley (Bruce Campbell) v domově důchodců bojuje s nasranou mumií! Režisér Don Coscarali opět vede na plný čáře. ()

Doudis19

Originální, vtipný, dojemný, chytrý, ale i děsivý. Žánrová směs která nemá obdoby. Je až s podivem jaké sračky se u nás objevují na úkor takových senzačních filmů, jako je Bubba Ho-tep. Pomalejší rozjezd oživovaly vsuvky retro vyprávění z příběhu Elvise ve strhujícím podání Bruce Cambella který je opravdovou flexibilní hereckou osobností. Ačkoli je tohle snímek žánrově neurčitý, nejvíce si ho užijí zřejmě milovníci černých komedií. ()

PeterNet

S-k-v-ě-l-ý komediální horror. Bruce Campbell jako stvořen pro tyto role. "Elvisi." "Pane prezidente, jdeme zabít mumii." "...ale na jednu věc jsi zaměl - že nikdy nesmíš nasrat krále!" :-D ()

neoBlast

"Even a big bitch cockroach like you should know... never, but never, fuck with the King." Přestárlý Elvis a JFK (ne opravdu nejsou mrtví) nahánějí, za neustálého hláškování, v domově důchodců starověkou mumii, která vysává život skrze řitní otvory svých obětí. Pochybuji, že v životě uvidím ještě něco více bizarního a pokud se naladíte na trashovou vlnu filmu, tak se budete "královsky" bavit. A navíc kultovní Bruce Campbell v roli Krále. 75 % ()

kurcatovium

Po pravdě jsem čekal další průměrné béčko bez výraznějších nápadů. To jsem se teda pěkně spletl! Tenhle film nabízí snad nejujetější setting jaký jsem kdy viděl. Zestárlý Elvis vydávající se za svého dvojníka, egyptská mumie v kovbojském obleku a J. F. Kennedy coby černoch na jednom place, konkrétně v domově důchodců v Texasu. Filmu velice sluší jeho pomalé tempo zabředávající do filosofování o životě, prokládané vtipnými Bruceovými hláškami. Zejména bych ale vyzdvihnul naprosto vynikající hudbu, která alespoň u mě zhoupla jazýčkem vah ze čtyřky na pětku. Výborně. ()

ywo666

No hustá vec. Myslím, že by som si skutočne mal pozrieť evil dead 1,2,3. Spočiatku my to prišlo rozpačité, ale postupn to naberá grády. 4* ()

Kubaso

Zatraceně příjemná absurdní komedie! A to jsem si myslel, že už se podobně ulítlého filmu nedočkám. Bruce Campbell nejenže hláškuje ostošest ("Pane Haffe, jaký druh brouka jste přesně viděl?" "Hele, kámo, připadám ti snad jako ňákej ichtyolog? Zatraceně velkej druh brouka. Velikosti mojí pěsti, velikosti banánovýho sendviče s burákovým máslem. Ale co mně je vlastně do toho? Já mám nádor na ptákovi!"), ale navíc umí hrát a Ossie Davis (hraje černocha, co si myslí, že je Kennedy) taky nechce zůstat pozadu. Coscarelli využil námět beze zbytku, aniž by film sklouznul do trapnosti. Geniální! ()

Brain-D

Velmi pomalý na hlášky bohatý vtipný horůrek a zároveň smutné drama...Zkoubit tyhle věci dohromady byl opravdu zajímavý nápad a myslím, že to i celkem klaplo. Bruce Campbell co by umírající Elvis to neuvěřitelně táhne a je to prostě odychovka na dobrou noc jak má být))) ()

Ichabod

Bruce Campbell si svoji kultovnost zaslouzi stejnou merou jako Sam Raimi, nicmene nikdo nedokaze zachranit film sam o sobe. Elvis v duchodu je pro zacatek velmi solidni, cerna verze JFKeje je uz trosku trapnejsi no a Bubba Ho-tep (asi pribuzny Sommersovi The Mummy) uz je tak trosku na ostri noze. Takze v kostce : Jakakoliv scena s Campbellem je vice ci mene suprova a zabavna jak malo co - "Never but never fuck with the king". Bohuzel vse ostatni je silmy podprumer. Je k videni par scen, ktere jsou toceny ala Raimi - tyto vykradacky reziser nema sanci poprit. Rozhodne jeste musim vypichnout uzasne pohodovou hudbu. Celkovy vysledek je jednoduse zklamani, ale napad je to vic nez skvely. ()

ghatos

Když je dobrý scénář, dá se točit jakýkoliv šílený námět. Nejlepší je střední část příběhu. Opravdu dobrá komedie, kde dialogy i monology baví....."máme tady problém s brouky"! ()

blackJag

"BUĎME DEKADENTNÍ" Nezávislý režisér a scénárista Don Coscarelli vyprodukoval tuto zábavnou hříčku na základech povídky z pera amerického autora Joe R. Lansdalea, který se kromě literární činosti zabývá i bojovým uměním a ani jedna z těchto činností mu nejde nejhůř. Postavy, které se tady dostávají na scénu, nejsou skutečně žádný prvoplánově zmateným shlukem, i když by člověk podle věcného výčtu (Elvis Presley, vydávající se za svého imitátora, černoch, přesvědčený o tom, že je J.F. Kennedy a v neposlední řadě prokletá mumie, odkázaná k živoření na duších důchodců) hádal nejspíš jinak a nikdo by se nedivil (nebo by se divit nemohl). A celá tato sešlost jde dobré náladě vážně k duhu, šermuje vtipnými dialogy a poznámkami ("I TAK KUREVSKY VELKEJ ŠVÁB JAKO TY BY MĚL VĚDĚT, NIKDY... ALE NIKDY NESER KRÁLE"), z mála těží mnoho. Dokonce i běžně přehrávající Campbell v roli Elvise podává výborný výkon, který se řadí mezi jeho nejlepší. Bez problému tak můžete přijmout jeho tvář coby tvář zestárlého Elvise a uvědomit si, že je to možná nejlepší elvisovská kreace nehraná Elvisem. Navíc ta všudypřítomná melancholie, produkovaná jemným hudebním podkresem a melodicky tklivým hlasem Campbella, je velmi nakažlivá. 80% ()

Mé jméno je pořád Bruce

Mé jméno je pořád Bruce

20.01.2010

Dobrá zpráva pro fanoušky Bruce „Swallow This!“ Campbella. Vrátí se a bude válčit s dalším hororovým monstrem, tentokrát mnohem klasičtějším. Ano, malá kultovka My Name is Bruce, která alespoň zlehka… (více)

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)