4400

Sci-Fi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2004–2007), 31 h 14 min (Minutáž: 41–84 min)

Joel Gretsch, Jacqueline McKenzie, Jenni Baird, Peter Coyote, Madison Pettis, Richard Kahan, Michael Moriarty, Jody Thompson, Garret Dillahunt (více)

Série(4) / Epizody(42)

4400 pojednává o skupině přesně čtyř tisíc čtyř stovek lidí, kteří se objevili 14. srpna poblíž Mount Rainier ve Washingtonu. Tato skupina nemá na první pohled nic společného. Různý věk, různé národnosti, ale přesto mají něco společného. Byli uneseni září bílého světla od roku 1946. Po jejich návratu americká vláda zvlášť pro tuto situaci zřídila úřad National Theat Assessment Command, zvaný NTAC. Navrátilci si nepamatují nic ode dne svého únosu, jsou dezorientováni, ale nepřibyl jim žádný věk.
Těchto 4400 lidí bylo uneseno mimozemšťany, jak si mnozí myslí, ale ve skutečnosti to jsou pozemšťané z budoucnosti, kteří chtějí zabránit katastrofě na Zemi. V budoucnosti je vymyšlena jakási látka s názvem promicin. Tato látka dodává lidem ze 4400 paranormální schopnosti jako telekineze, telepatie, vidění budoucnosti, předtuchy atd.
Tyto nadpřirozené schopnosti se nelíbí právě NTACu, který se těchto sil ve velké skupině lidí bojí. Postupně se proto snaží naočkovat všechny 4400 inhibitorem, tedy látkou zpomalující reakci promicinu. Na většinu tento inhibitor zabírá. Vedlejším účinkem se pak projeví ztráta imunity, její selhání či oslabení. Na tento stav vědci reagují vakcínou proti inhibitoru, která je vyprodukována z krve Isabelle Tylerové, která inhibitor nedostala. Díky Jordan Collierové a jejímu týmu agentů se tisíce dávek promicinu dostává na veřejnost, k obyčejným lidem, kteří mohou získat schopnosti 4400. (TV Nova)

daEmoNickY odpad!

"Brendne me se rozvazala tkanicka!". "A nechces si o tom promluvit?"Ne, proste ne. Rozhovory a to, jak se ti lidi chovaji, je tak neuveritelne vytupely, ze stoji za to videt jeden dil a uverit ze tomu tak skutecne je. Tohle je proste bolest, kterou vam nenaserviruje tenhle serial, ale prave to, ze jste se na stejnou zapletku divali pred chvili v Ordinaci v Ruzove Zahrade. Jo a agenti efbiaj, kteri se div nerozplacou, zaostreny zabery na xicht, nepochopitelny chovani a nepodareny superhrdinsky zabery tech "supermanu". Jo a ta vsudypritomna rodinna "atmosfera". Staci jeden dil, aby bylo jasny ze jsem takovej kokos abych zhodnotil cele dilko. Staci jeden dil, abych si posteskl po Dane Veslarove a Mulderovi Lisakovi. Jo jeste dodam, vsimnete si ze jsem pouzil aspon jedno latinsky slovo. To proto, aby bylo jasny, ze jsem chytrej a mam pravdu. Jo. Ale to bych to asi nesmel tedka rikat, co? A asi bych mel rozebirat tenhle film. Presne tak, tento film mi nepomohl se odprostit od vsednodenna a zblunknout do krajiny snu. Nakonec asi stravim noc plnou vasne s jemne orezanou tuzkou a poradnym papirem. ()

Laerry

První série je naprosto dokonalá a nakopává zadek i své konkurenci, o dva roky mladším Heroes. Ne epičností, protože seriál je velmi komorní, ale zaměřením se na psychologii a vývoj postav, na které je kladen větší důraz, nežli na pompézní ukazování počítačových triků, kterých je poskrovnu. Ale bohužel zatímco Heroes se po kvalitativním propadu dokázali o něco vzchopit, tak The 4400 se stále natahoval (navzdory krátkým sériím) a tvořil velkou klišovitou vatu, zatahoval do děje příliš náboženskou otázku, a tak se kvalitám první série už znova ani vzdáleně nepřiblížil. ()

markuc

Po cele prvni serii a asi trech dilech druhe serie musim rici, ze celkem napadity serial, misty vtipny, zajimave postavy. Ktery ale srazeji nektere mizerne herecke vykony a hlavne nepatricny hudebni doprovod. Edit: po shlednuti serialu az do konce ctrvte serie (zatim posledni) - dodavam,ze herecke vykony a hudba je porad stejna nebo jeste horsi, k tomu se pridava i nekolik vyslovene trapnych zaberu/scen. ()

_DAVE_

Tesim se na druhou serii :-) Update: Muj osobni pocit je, ze druha serie ma vzestupnou tendenci, ze by ta treti byla na 5* ?? Update: Je to tak, treti sezona nasadila latku jeste vyse, rozhodne nehrozi nuda a serial urcite zbytecne neprotahuje jako to bylo v nekterych dilech Prison Break nebo LOST. ()

Playman

Nemám ve zvyku hodnotit seriál po shlédnutí jednoho jediného dílu, v tomhle případě se bude ovšem jednat o výjjimku. Já vim, vyzní to stejně blbě jako když někdo hodnotí Futuramu po shlédnutí jednoho dílu pěti hvězdičkama, jenže já si nemůžu pomoct, protože takovouhle nudu jsem v televizi už hodně dlouho neviděl, a usoudil jsem, že tohle teda ne, ani náhodou. A abyste nekřičeli.. viděl jsem i kus druhého dílu a ten byl ještě horší, který mi znechutil další sledování seriálu. Jsem Sci-Fi nakloněn, ba co víc, jsem jejím příznivcem, ale co jse moc to je moc. Hodnotit odpadem, by bylo moc přísné, proto uděluji jednu hvězdičku. A to je čistě jen z mé velké benevolence. ()

jefff

Nedokoukal jsem do konce, přijde mi to, že 4400 se pouze veze na vlně podobných seriálů, které jsou oproti tomuto originální a napínavé. 4400 nenabídlo nic čím by zaujalo. ()

3 AM Code

Zapletka: Behem poslednich 50 let ze zeme beze stopy zmizely stovky lidi. Pise se 11 cervence 2004 a k zemi se riti kometa - kterou sledovaci pristroje zachyti nepochopitelne pozde. A ta 'kometa' najednou zacne brzdit... misto 'dopadu' je horske jezero kdesi na uzemi USA. Kdyz tam dorazi vladni agenti, najdou 4400 lidi - nekteri zmizeli nedavno, jini temer pred 50 lety, nikdo z nich nezestarl ani o den a nikdo si nic nepamatuje. Kde byli? Proc jsou zpet? Tohle je dost originalni Sci-fi / Mysteri serial s necekanym rozuzlenim. Urcite stoji za videni. Prijemne prekvapeni od neprilis znameho rezisera a ansamblu neznamych hercu. ()

G.W.Bush

Divák pravděpodobně neunesl touhu autorů natočit 4402 dílů (t. j. pilot, každému navrátilci věnovat jeden díl a velký závěr) a seriál skončil již po pouhých 45 dílech. ()

Cejny

Úplně poprvé jsem tento seriál sledoval na jedné z našich komerčních televizí, kde ovšem, jak už je u nás téměř tradicí, odvysílali pouze první sérii. Seriál mě celkem zaujal a proto jsem se začal pídit po dalších dílech a sériích. Ta druhá mě absolutně nadchla, třetí se malinko nepovedla, ale v závěru se opět navracela k původnímu tempu. No a závěrečná čtvrtá série je podle mého nejlepší ze všech. Velká škoda, že tento nadějný projekt utla v roce 2007 nesmyslná stávka amerických scenaristů. V porovnání s Heroes jsou na tom 4400 o stupínek lépe. Úvodní píseň: Bosshouse feat. Amanda Abizaid - "A Place In Time" (Theme From The 4400) ()

Ivusha

Zatím po dvou sériích musím přiznat, že kvalita celkem kolísá. 4400 měli vytěžit mnohem víc ze svého potenciálu... který je opravdu ohromný...;-) Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat... už sosám dál :D ()

KoRner

Serial absolutne o ničom. Postavy sa chovaju presne podľa šablóny a sú absolútne nesympatické. Nevidím dôvod na pozeranie ďalších častí. ()

lonewolf

Něco úplně nového na co se hodně dobře dívá...Překvapilo mě to. Update:Po shlédnutí druhé série zvyšuji o jednu hvězdičku výše. Propracovaný příběh, skvělá hudba a prostě není zde nic, co bych vytknul. ()

Kalper

Celkem povedený seriál. Po dvou sezónách můžu říct, že je dějově občas rozkolísaný, ale po většinu času si udržuje jistou úroveň, která evokuje příslib něčeho ještě lepšího. To se bohužel nedostavuje. Postavy se někdy chovají příliš jednoduše a vzhledem k situacím někdy až nepochopitelně moralizují. Ale i přes tohle jde o kvalitní zábavu pro milovníky žánru. Ode mě 3 a půl * ()

lukasch

Povedený mix X-Files a Heroes (i když ti přišli až později). Sympatické postavy a dobrý scénář vydržely bavit celé 4 sezóny. A jsem rád, že už to skončilo, kdo ví, jak by sérii tvůrci natahovali kvůli sledovanosti. Vše krásně odsejpalo a ani finále nebylo takové uspěchané jako v jiných seriálech. ()

Dr.Horror

Mnohem lepší než trapní Heroes. Kvalitu si seriál udrží po celé 4 série a má velmi dobře uzavřený děj, narozdíl od mnoha natahovaných seríálu. ()

Predátoři na lovu Adriena Brodyho

Predátoři na lovu Adriena Brodyho

08.10.2009

Příští měsíc odstartuje Nimród Antal na Havajských ostrovech natáčení Predators (aby se později přesunul do Rodriguezových Troublemaker Studios v texaském Austinu). Byl tedy nejvyšší čas obsadit… (více)