Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

jesus666

Najlepší film s Griswaldovcami. Neviem si pomôcť, ale milujem Randyho Quaida v sérii o Griswaldovcoch. A scéna, keď vypúšta chcemický záchod do kanála, len v trenkách, tielku a v niečom čo pripomína baranicu, je nezabudnuteľná. Scéna ako vystrihnutá zo slovenského vidieka :) ()

gombarix

Uh, 85 %? Že bych to tehdy viděl na té Primě? :) Ale každopádně mi to přišlo šíleně natahované, čekat čtvrt hodiny na vyvrcholení gagu, nadto zcela očekávatelné (prostě co může, se podělá), no poměrně jsem se u toho nudil. ()

Marsello

No tak toto je sila. Ako malý som sa na tom nasmial, až som sa skoro počúral. Dnes mi to už také smiešne nie je, ale stále sa dá na to kuknúť, i keď je to už obkukané odpredu - odzadu. ()

J. T. Kirk

V tomto žánru je pro mě jasným králem Santa je úchyl, ale tato velice zábavná komedie se skvělými herci se na mém žebříčku drží na druhém místě a to jí nikdo nevezme. Chevy Chase je prostě borec a skvělý komik, o tom nás přesvědčil již mnohokrát. Jak jsem poprvé uviděl malého Rustyho byl mě nějak povědomý a měl jsem pravdu, byl to Johnny Galecki. Beverly D'Angelo hrála s Chevym už např. v Bláznivé dovolené. Juliette Lewis ještě mladinká. Tolik dobrých vtipů se ve vánoční komedii jen tak nevidí. Já být jejich soused, tak Clarkovy nakopu prdel.. BTW. Jak jsem viděl tu hromadu rozdvojek, roztrojek atd. tak jsem se jako elektrikář zhrozil. ()

issoumaila

Odpad dávam "filmom" naozaj len zriedka ale pri Christmas Vacation som bol o tomto (svojom) kroku presvedčený už po 20 minútach. Aj cez to všetko som chcel aspoň vedieť ako to celé skončí; predsa len na týchto "Vianočných filmoch" je happyend tou najkrajšou časťou. Po scéne s veveričkou som však nedokázal túto sračku dopozerať. Blbosť nad blbosť a tých 85% tu naozaj nepochopím. Nikdy viac! ()

Rockerman

Jeden z mých kultuvních filmů, na který se vždy rád podívám. Souhlasím s "golfistou", že u tohoto filmu je dabing velmi špatný a to už jsem zažil několik předabování. Vždy však je to špatně! Film je to ale nesmrtelný! ()

GOREGASM

Nebojím se napsat, že jde o vánoční kultovku, ve které jsou všechny silné stránky předešlých dílů vybroušeny do crazy vtipného celku, kterému, a Chevy Chase mi musí prominout, kraluje odvážnou porcí scén obdarovaná postava Eddieho, z něhož udělal Randy Quaid definitivně Boha všech vidláků. I Chevyho postava už není takový uťáplý ňouma a to celkové zábavnosti vyloženě prospívá. 90% ()

helloween93

Skvělá ukázka toho, jak může být třetí díl série lepší než ten první. National Lampoon's Christmas Vacation vás dostane parádní vánoční atmosférou a opravdu povedeným scénářem. Velice zdařilá komedie na téma "Jak totálně zkazit Vánoce". :) ()

optimus0s

70%...Vynikající odpočinkový vánoční film, který se nesnaží až tolik moralizovat, snaží jen bavit lidi a to mu jde výtečně. ()

chrispe

Já vím... můžu si za to sama. Vždyť já nemám ráda ani jednu Bláznivou dovolenou, tak jak jsem si mohla myslet, že by se mi toto mohlo líbit. Není to můj šálek čaje... fakt ne. ()

Rokle

Ne...dost dobře nechápu, co je na tom tak legračního, vánočního a vůbec toho nej, že je to tak dobře hodnoceno. Sehnal jsem si film v původním dabingu, ale ničemu to nepomohlo. Pro mě to bylo místy nesnesitelné. Chevy Chase, Randy Quaid, zkrátka celá banda okolo Griswoldových mi přišla nemastná neslaná a na vánoční svátky tak zůstanu nadále věrný Kevinu McCallisterovi nebo Petru Máchalovi :) ()

BOURQUE

Film, ktorý určite patrí do košíka Vianočných snímkov. Šťastné a veselé všetkým!!!! Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Rathalos

Jedna z najlepsich vianocnych komedii v historii filmu,paradna zalezitost,pri ktorej vasa branica dostane poriadne zabrat...:-) ()

MickeyStuma

Po dvou bláznivých dovolených tu máme do třetice bláznivé vánoce. Griswoldovi si je užívají s veškerou grácií sobě vlastní a tak opět není nouze o vtipné scénky místy spojené až s groteskou nepřekračující však svou míru únosnosti. Snímek stejně jako ty předchozí opět pobaví, což bylo účelem a určitě není co vytknout. Chevy Chase a ostatní si své role viditelně užívali a tak není nad to ke snímku během vánočního shodnu zasednout a na chvíli se touto zábavou přepnout k jiným myšlenkám. ()

dokktor

moje nejoblíbenější komedie ze série patálií rodiny grizwoldovcou. je to fakt pecka, která si ani na sekundu neoddychne ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)