Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiální text distributora)

GOREGASM

Nečekaně poctivé řemeslo, kterým režisérský zelenáč, Jaume Collet - Serra, poprvé načrtl své možnosti. Jasně, je tady obligátní a utahaná seznamovačka, která dle zavedené tradice vymaluje americkou omladinu jako ideální adepty na porážku, ale ve druhé fázi jim scénář napumpuje do žil i solidní pud sebezáchovy, který v interakci s precizně dizajnovaným voskovým městečkem vypotí nápaditou řezbu, které nechybí atmosféra, ani mnohokrát vzývaná lobotomie Paris Hilton (nejen, že ta baba hrozně vypadá, ale úroveň jejího herectví kopíruje její techniku z věhlasného a podprůměrného home videa). Vynikající finále, kterému dominuje výborná triková stránka, mě jen utvrdilo v tom, že Mr. Serra není žádné „máslo“ a Elishe Cuthbert to děsivě sluší i s ucvaknutým palečkem a slepenou pusou. 75% ()

MickeyStuma

Teenagerovská vyvražďovačka nepostrádající nic ze své klyšovitosti. Máme tu další partičku mládeže jedoucí od někud někam zastavujících na své poslední životní zastávce. Tentokrát je to muzeum voskových figurín se svým ukrytým vrahounem nenechávajícího na ničem nic suché. Šablona je poctivě naplněna, slascherové scény patřičně brutální, co se má stát se stane. Nic víc, nic míň. Ale takovou spoustu nelogičností a nesmyslů pohromadě už opravdu dlouho nebylo možné spatřit. Kdo se nechá strhnout dějem si jich možná ani nevšimne, ale pro hororové fajnšmekry je to ohromná rána. Co si tvůrci mysleli? Že je divák schopný sežrat opravdu vše? Tentokrát se vskutku přepočítali. ()

Rathalos

Myslel som si,ze to bude mat spolocne nieco s filmom Voskove muzeum,ale nebolo to tak,ale vobec to nevadi,naopak velmi dobry horor,kde sa vacsinou vzdy nieco dialo,nechybala krv a napatie a herci boli sympaticki okrem Paris Hilton,ktoru nemusim,takze som spokojny...:-) ()

domirovec

House of Wax je upřímně docela pěkná hororová jednohubka od jednoho z mých velmi oblíbených režisérů. Jako jeho prvotina a k tomu ještě hororová se to rozhodně dá zvládnout a stojím si za názorem, že se rozhodně nejedná o příliš špatný snímek. Je sice mediocre a místy to bylo vcelku bolestivé na koukání, ale jinak fajn. Teď se už jenom následně posuňme o čtyři roky dále a alespoň uvidíme, co za masterpiece jménem Orphan dokázal pan Serra splodit.. 3/5 ()

Raaavenek

Kolikrát jsme už tohle viděli... Po Vřískotu byly "in" horory, kdy partu teenagerů v luxusním městečku zabíjí vrahoun, pak přišel remake Texas Chainsaw Massacre a najednou je tady plno "hororů" a o šílených rodinkách a divných městech... Tenhle film hodně připomíná Cabin Fever. Bohužel nedosahuje ani setiny zábavnosti jako on... ()

Redbee

Tak snad jediné co mě na filmu zaujalo, byly závěrečné scény v domě z vosku a efekty s tím spojené. Do té chvíle jsem byl přesvědčen o odpadovém hodnocení. Jinak si myslím, že je naprosto jasné, kdy do scénaře filmu zasáhla "umělkyně" Paris Hilton a v jakém směru táhla ruku scénáristy. ()

salamandrr

jednu mořskou hvězdici zo ode mě dostane za nápad,ten je velmi dobrý a hořící dům naonci je velmi dobře udělaný,ale to rozhodně nestačí,abych pukal ndšením.že jsou americké horory předvídatelné,to je už normálka,ale tenhle byl navíc nudný....jsem jediný koho už od začátku napadalo"kde je ten třetí trouba,co vyhazoval mršiny a dovezl je do města?"bylo zcela evidentní,že z vosku neni,tak kde byl celej film?přece tam žil a bratry by zabít nenechal,ne že by zmizel zcela,to on nám pěkně zamává před tilkama....také mi vadila naprostá nerealističnost,fakt by si nikdo 10 let nevšimnul města?takže tenhle snímek nemůžu doporučit nikomu ()

bolf!k

napaditych smrti film nabizi dost a zasunuti noze hloubeji do krku toho neboheho afroamericana me fakt dostalo, stejne jako trubka v blondynine hlave...ja se u toho slusne zabavil ()

Leoric odpad!

Donebevolající zprznění odkazu House of Wax, Vincent Price musí dělat v hrobě trojitá salta s vruty. Přítomnost hloupé Paris Hilton (naštěstí méně, než ve skutečnosti) svědčí o podbízivosti, bohužel ani druhá prsatice nezachrání tento idiotský slasher. ()

Filmárik

Aby som tie 4* vysvetlil tak poviem len to že som tentokrát výnimočne hodnotil iba technickú stránku filmu.Čo sa týka filmovej štruktúry tak House of Wax je tuctová teen vyvražďovačka a nič viac.Ale musím nahlas zatlieskať ľuďom ktorý dostali na starosť kulisy, masky a proste všetko čo malo v tomto filme niečo spoločné s voskom.Teda ak si chcete film vychutnať kľudne sa zamerajte na paséže kde sa moc nekecá a obdivujte vosk.A ešte treba dodať že 1* je za krásnu guilty pleasure smrť Paris:-) ()

asfalt

Klišé, klišé a ešte raz klišé. Múzeum bolo ozaj pekné, avšak scenár nestál za nič. Nebola to síce filmová katastrofa, no k úspechu nestačí pár pekných tvári, zaujímavých vrážd a niekoľko litrov krvi. ()

ex.it odpad!

Strach? Žádný. Napětí? Žádné. Záhada? Žádná. Herci? Špatní. Odpor? Obrovský. Hlavně že v záběru, kdy má Paris Hilton působit vyděšeně a beznadějně, má trapně umělý výraz a pro dodání jakési "erotičnosti" jí čouhá polovina podprsenky (omylem, samozdřejmě). ()

Al44...

První půlka je velmi nudná a plná klišé z nejrůznějších teenage hororů (např. hloupé, sexuálně nadržené postavy, atd.). Postupně se ve filmu objevuje celkem zmatený příběh a místy dojde i na gore scény. Jediná zajímavá věc na tomto snímku se odehraje v poslední pětiminutovce, kdy sledujeme konec celého voskového domu. ()

Torgal

Ak by bol tento film aspoň o 20 minút kratší, tak by to bolo aj za 3*. Najmä začiatok je moc rozťahaný a veľmi dlho trvá, kým sa začne zabíjačka. Tá je spracovaná solídne a nemal by som k nej vážnejších výhrad, ale prečo musia všetky horrory vyzerať, ako by boli vyrábané ako na výrobnom páse? Opäť je tu maniak s maskou na ksichte, opäť je poznačený z detstva, znovu sa vyvražďuje banda tínedžerov čo niekde zablúdila. Samé klišé. Ešte že potešia herečky - Elisha je sexi a Paris skape uspokojivým spôsobom. 5/10 ()

helraiser

Ale jo ještě to šlo čekal jsem něco mnohem horšího. V podstatě se jedná o průměrnej slasher se vším šudy, ale to kilnutí Paris to bylo výborný to se musí nechat. ()

cerbygerby

Docela dobrej horůrek s dobrým uskladněním mrtvol.. a závěrečná scénka, kdy to vše začalo hořet.. to bych chtěl vidět na vlastní oči... Paris Hilton docela dobrá. ()

LokiZombie

Průměrná teenagerská vybíjená. Není na ní nic špatnýho, ale nijak zvlášť neoslní. Postavy jsou také úplní pitomci, což v žánru ale není nic neobvyklého. ()

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak