Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Nancy (Heather Langenkamp) prožila smrt svých přátel. Matka a její blízké okolí si myslí, že se zbláznila a vytváří si vlastní postavu, která je zabila. Jenže postupem času napovrch vyplouvají důkazy, že vrahem je Freddy Krueger (Robert Englund), který se jí zjevuje prostřednictvím snů. Nancy zjistí, že v minulosti zabil 20 dětí a rodiče se sami pomstili, když selhaly vyšetřující orgány. Nezbývá jí než se vydat do posledního nerovného boje s Freddym a záchranou jí může být právě její otec (John Saxon). (Rodriguez)

andio

Freddie je vždycky sympaťák. Prostředí snů umožňuje v podstatě cokoliv, a nápaditosti se tak nekladou žádné meze. Navíc některý hnusárny má první Nightmare on Elm Street prostě prvotřídní. 8/10 ()

BlackHood

Nebylo to špatné, ale na dnešní dobu mi to přišlo vtipné, ať už vzhled postav, nebo jejich herecké výkony a nelogické chování. Remake byl více mysterioznější, efekty byly lepší, byl více vtipnější.... A český dabing je mizerný, určitě bych si příště stáhl film v angličtině. Strašidelnost 1/4 Brutalita1/4 ()

Jaroslaf

Film jsem viděl poprvé až teď, v roce 2020 a nemůžu napsat snad jediné pozitivum. Ochotnické herecké výkony, příšerně nesympatičtí (a oškliví) hlavní hrdinové, z nichž mi svou extrémně umělou a nechutnou vizáží utkvěla v paměti hlavně hrdinčina matka, nelogičnosti ve scénáři, zvuková děsivost s příšernými sedmdesátkovými synťáky samozřejmě nula. Příšerné a NESEDÍCÍ postsynchrony(!!!) Jediná dobrá scéna je ruka mezi rozkrokem ve vaně, jinak mě stálo hodně sil to dokoukat. ()

Klajnik

Skvělej námět na slasher, ale krom něj a několika fajn masek je to docela útrpná podívaná. Postavy jsou nudné nebo vyloženě otravné a ani ten Freddy mě moc nebaví. Děsivej není a perverzní by mohl být podstatně více. Tahle látka by si zasloužila pořádný remake. Lze z toho vytěžit mnohem více. ()

dawe787

Hororová klasika, která mladého diváka snad ani nemůže dostat, ale starší ročníky, které si jí užily ještě s jedním dabingem na VHS, k ní mají jistě svůj nezaměnitelný vztah. Johny Depp nám ukazuje své ranné herecké nadání.....a říkanka Jedna, dvě, Fredy jde... už asi taky nikdo nezapomene. ()

Hyger

Chachá! Konečně jsem měl možnost spatřit postavu, která mě kdysi strašila ve snech... Odporně popálený Freddy Krueger si své oběti podává hezky tvrdě a krví taky nešetří, a tak to má být! Budoucí hvězda Johny Depp vydržela relativně dlouho, než tomu Freddy učinil přítrž... ()

Petrus1

„Jedna, dvě, Freddy de, tři a čtyři, k tobě míří, pět a šest, kříž dej v pěst, sedm, osm, ztratíš rozum, devět, deset, stát…nikdy nechoď spát!“ Kdo by to neznal, že! Neviděla sem to, ani nepamatuju, takže zopakovat si tuhle hororovou klasiku (navíc, když se tady objevuje v první filmové roli Džoník), je pro začínajícího fandu hororu prostě povinnost! Depp je tady fakt ještě takový mladý telátko a já si to stáhla ve verzi, ve které ho dabuje Suchánek! No, děs! Z toho asi budu mít noční můru já! :-) Vraždičky sou tady dobrý (i když je jich málo) a taky sem se celkem bavila. S Freddym je prostě sranda. Osobně mám nejradši scénu ve vaně. To je fakt krása. Nancy mohla zažít neobvyklý prstění. Nebo spíš břitvení? :-D Taky se tady ukazuje, že na Džoníka je fakt spoleh! Za což bude od Freddyho tvrdě potrestán. Propadne se i ze sluchátkama a televizí do postele a je z něho krve, jak z…nó, prostě hodně. Zabili Johnnyho, parchanti! :-) A Nancy má nového přítele. Ale ona je holka šikoná a poradí si s ním. Je skoro tak šikovná jak Culkin v Sám doma. Taky se mi moc líbilo autí se střechou alá Freddyho svetřík. Když sem byla malá, tak sem se u toho bála, teď se bavím. Je to prostě velká sranda! A klasika. Wes to zvládl na jedničku. „Freddy Krueger se dá chápat jako gotický antihrdina i jako zlotřilý vrah. Svým šarmem, smyslem pro humor a dramatických gestech si stále získává sympatie diváku.“ Jeden ze 101 hororů, které musíte vidět, než umřete i Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete ()

Saur.us

Nebýt ďábelského Freddieho Krugera (už to jméno samo o sobě skoro děsí) není tahle osmdesátková slasherovka ničím vyjímečná. Snad jedině tím, že otevřela dveře celé kultovní serii a vytáhla z pekla před oči diváků Freddyho Kruegera. ()

KosiR_ksr

Při dnešní konkurenci mezi horory se hůře promíjí některé nelogické aspekty (hlavně v chování lidí) a značná předvídatelnost. Na druhou stranu je zde poměrně nápaditá a originální hra s prolínáním reality a snu. Holt, je to hororová klasika využívající jeden z nejesenciálnějších strachů - noční můry. A jsem si téměř jist, že knihu Pasti na hlupáky a improvizované zbraně musel číst i Kevin. ()

mh.mail

50% - Dnes už klasika. Nikdy jsem nebyl velkým příznivcem této série, ale dá se to bez větších problémů vidět. ()

Bozvav

Naprosto debilní a nic nevypovídající slátanina. Fredy nepůsobí strašidelně, ale spíše jako postižený dement, co mu rodiče nechali na hraní sirčičky. Děj infantilní. Za mne znuděných 15%. Už jako malá holka jsem se u tohoto snímku dosti nudila. Nicméně faktem je, že usnula jsem až u trojky. ()

Aurus

6/10. Freddy Krueger nikdy nebyl můj favorit a taky nikdy nebude. Michael Myers a Jason Voorhees jsou skvělý a zajímavý narozdíl od Freddyho který je zajímavý jenom tím že zabijí ve snech a tím to končí. ()

zdeny99

Freddy Krueger vstupuje na scénu a po jeho boku začíná svoji hereckou kariéru Johnny Depp... Geniálně promyšlený, detailně napsaný a brilantně natočený horor, plný prvotřídních filmových triků se ihned stal obrovským hitem. Tím odstartoval šesti dílnou (sedmi dílnou) éru s Freddy Kruegerem. [17333. hodnocení, 663. komentář, 75%, 580. nejoblíbenější film] ()

zelda82

Neni to spatne, ale uz to nejak neni desive:) Kdyby mi bylo tak dvanact, asi bych se potom bal usnout, ale ted sem mel naopak problem neusnout jeste pred koncem:) Jinak se jedna o kvalitne natoceny horor s dobre vystavenou atmosferou, ktery ale kazi podivny konec, ktery zcela okate pripravuje pudu pro pokracovani a stavi na hlavu celou snahu hlavni hrdinky natrhnout Kruegerovi triko. Ale i tak jedna z perel hororove tvorby 80. let. ()

crha

Freddie je frajer a fandil jsem mu opravdu hodně. A nejvíc mě pobavil, když vypláznul jazyk přes sluchátko, to jsem se fakt řechtal. Možná bych šel s hodnocením i výš, ale strašně moc vedlejších postav mi lezlo krkem. Johnny Depp mě ale rozhodně nezklamal. Škoda, že musím hodnotit celý film, Fred Kruger má u mě jasných 5*. GO! FREDDIE! GO! ()

wictoria

Ač nemám ráda horrory a moc se na ně nedívám, na tento nikdy nezapomenu. Fakt jeden z nejhroznějších (z toho mála co jsem viděla) ()

tuwanakha

Horory nesnáším, ale Freddie Krueger byl výjimka potvrzující pravidlo. Možná proto, že miluju thrillery a Noční můra patří spíše do tohoto ranku. To, že tam hrál Johnny Depp jsem zaregistroval až nyní, no taky jsem to 20 let neviděl. Ale ten kovový zvuk břitev přejíždějící po trubkách mi stále zní v uších... ()

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (více)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon