Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Nancy (Heather Langenkamp) prožila smrt svých přátel. Matka a její blízké okolí si myslí, že se zbláznila a vytváří si vlastní postavu, která je zabila. Jenže postupem času napovrch vyplouvají důkazy, že vrahem je Freddy Krueger (Robert Englund), který se jí zjevuje prostřednictvím snů. Nancy zjistí, že v minulosti zabil 20 dětí a rodiče se sami pomstili, když selhaly vyšetřující orgány. Nezbývá jí než se vydat do posledního nerovného boje s Freddym a záchranou jí může být právě její otec (John Saxon). (Rodriguez)

willis

I když některé scény jsou tady spíš pro efekt a logiku bychom v nich těžko hledali, tak mně to u tohohle filmu skoro ani nevadí. ()

Zombi

Bezva horůrek, prolínání snů a reality, výborné lekačky a nezapomenutelný Freddy, od chvíle kdy jsem to poprvé viděl, jsem se těšil až přijde do kin (později na video) další díl, co na tom že kvalitou šli většinou dolů, vždycky tam měl Freddy nějakou super scénu. Jedna dvě Freddy jde.... ()

Me6i

brrrrrrrrrr děsivě skvělé - jak dlouho jsem se bála usnout - taky jste se báli že si pro vás Fredy přijde? ()

Mikeel

No, na tenhle film jsem se podíval hlavně z důvodu, že to byl první film Johnnyho Deppa a mě se to líbilo. Vrah, který útočí ve snech, to mi přijde originální. Strašidelné to teda moc není, ale vzhledem k tomu, ze kterého to je roku, myslím, že je to slušné. Jediné, co mi vadí je otevřený konec, z důvodu dalších pokračování. Vyvražďovací série mě už vážně nudí! Ale jinak slušné čtyři hvězdičky! ()

Martin_W

Freddy.. Jedna z nejznámějších a nejpromakanějších hororových stvůr, jaké kdy byly stvořeny. První díl je jednoznačně nejlepší z celé série, Freddy je plný elánu, se kterým perlí celý film, který není takový strašidelný, jak si každý kdo jej neviděl myslí, ale v tom je to kouzlo Noční můry. Robert je nenahraditelný a žádný Jackie Earle ho ani v nejmenším neumí napodobit, natož zahrát. Film viděn asi 3x + vlastním všechny filmy v krásném boxíku s českou podporou. 98% ()

Mikino00

To byla ale nuda, ani mě nenapadá nějaké plus, které bych napsal, snad jen mladý Depp. Tak stupidní dialogy to je jenom tak nevidí. ()

aLPaC

Vynikající horor, na který nedám dopustit. Hned úvodní scéna je extrémně napínavá a i následující nepoleví z tempa. Je vidět, že Wes Craven ještě neměl k dispozici takový rozpočet jako jeho následovníci v dalších dílech, ale přesto je tento díl nejlepší. Skvělá práce se tmou. Freddyho maska není nikdy úplně dobře vidět a působí tak hrůzostrašněji než v dalších dílech (ve Freddyho smrt je to něco děsnýho). Herecké výkony nejsou nic moc, včetně začínajícího Deppa, ale námět filmu je tak výborný, takže to všechno vynahrazuje, vraždy jsou také dost kreativní a Robert Englund je párádní úchylák. ()

Ollie235

I přes několik výhrad vynikající horor. Nejdřív ale k tomu, co se mi nelíbilo. V první řadě je to otřesná hudba, která vůbec nevytváří hororovou atmosféru, naopak trhá uši. V té druhé pak fakt, že už tento film nemá takové grády jako před 30 lety a nedá se říct, že bych se u něj bál. Co ale naopak nelze neocenit je vynikající nápad a především jedna z nejlepších hororových postav, kterou Krueger bez debat je. Celkově rozhodně spokojenost u snímku, který je za klasiku žánru považován právem. ()

Oralfabet

Docela dlouho jsem chtěl kouknout na tuhle klasiku a můžu říct... Nečekal jsem, že se u ní tolik nasměju. Debilních dialogů a nechtěně vtipných scén tu fakt není zrovna málo, rovněž některé herecké výkony docela pobavily, najde se tu ale i dost povedených scén a nápadů, co doopravdy fungují, takže nakonec je z toho pro mě prostě takový zvláštní mix, který si lze užít napůl ironicky, napůl neironicky a ničím mě to nějak nenasralo, ke konci už jsem se akorát lehce nudil. Nevím moc jak to hodnotit, ale vzhledem k tomu, že to je celé očividně myšleno vážně (a zatím jsem asi ani neslyšel o někom, kdo by to vážně nebral) tak to nebudu s tím hodnocením moc přehánět a udělím 6/10 Ps: Jestli jsou pokračování o tolik horší (a vtipnější) jak se říká, tak to bych si možná měl dát nějakej maraton nebo tak. ()

Renfield

Výborný snový nápad a bezesporu nejlepší díl série, v němž mi přesto Robert Englund ještě do role tak úplně nesednul. Nebo takhle, jeho "komediálnější" výstupy bych nechal na klauny, kterých je v žánru také dost. To násilně úchylná část je už úplně jiná, právě ta sedí k velmi fajn scéně jeho přípravy na vstup do snů. Z té se možná dalo vytěžit ještě více, ale vlastně proč, vždyť je tu ten fantastický záběr z vany, zeď nad postelí a úplně nejlépe Tina. Mordy jsou povětšinou velmi originální, ten nejsilnější však přichází krátce po úvodu... tam je rychle vymalováno. Soundtrack je sám o sobě kultovní, přesto nemůžu říct, že obzvlášť u scén vražd nějak prohlubuje atmosféru, je tomu spíše naopak. Spojení klasicky osmdesátkové hudby a stříkající krve působí občas lehce úsměvně, takže vlastně originálně. Vzezření Freda je však dokonalost sama. 75% ()

Klajnik

Skvělej námět na slasher, ale krom něj a několika fajn masek je to docela útrpná podívaná. Postavy jsou nudné nebo vyloženě otravné a ani ten Freddy mě moc nebaví. Děsivej není a perverzní by mohl být podstatně více. Tahle látka by si zasloužila pořádný remake. Lze z toho vytěžit mnohem více. ()

Mimomisu

Jo, dal bych silné 4 hvězdy, ale k přihlédnutí k roku vzniku...že taková spousta klišé vznikla zrovna tady...Plus to tempo. Musím prostě bonusovou hvězdu ()

Pennyzka

"jedna dvě Freddy jde, nese pytel mouky :D" nééé já to znám takhle: "One two Freddy is coming for you, three four lock your door, five six crucifix, seven eight you are my friend, nine ten you will have wen, eleven twelwe dream kill you self, thirteen fourteen it´s only dream, fiveteen sixteen it doesn´t mean, seventeen eighteen i kill you only, nineteen twenty it will be slowly. Jejda, tak jsem toho vymyslela trochu moc. Freddyho vrzaní nemá obdoby. Radši jsem se na ten horor dívala odpoledne, abych se nebála, ale nebylo to zas až tak strašný, spíše nechutné, jako věština těchhle filmů. Mně to ovšem bavilo, Freddy potěšil a jeho písnička je chytlavá (teda tedˇuž spíš jeho písnička mnou dokončená s gramatickými chybami :P). Zajímavý je, že jsem usínala při jeho škrábání nehtama a písničce jedna dvě Freddy jde a myšlenkama někde u toho ,že se propadnu z postele někam do kotelny a to všechno díky kámoškám a stejně se mi o Freddym nezdálo. Na to ,že je ten film tak "starý" potěšil a určitě se budu koukat i na další díly (teda dvojku už jsem taky viděla). ()

laserr

Při sledování tohoto snímku sem měl neustále na jazyku větu: "Ale tohle už přece nemysleli vážně, že ne?" Když pominu velmi originální nápad, dá se toho říci málo kladného. Herecké výkony jsou z kategorie nejhorších, ovšem při tak neskutečně bizarním scénáři by se hrálo špatně nejspíše každému. Atmosféra, kterou si film snaží budovat je neustále bořena totálně dementními replikami, ale co mě nejvíc zaráží je fakt, že 99% postav mají morálku někoho, kdo 40 let pracuje u FBI na patologii a krev a masové vrahy jsou pro něho denním chlebem. Možná za to můžou i více než 20 let staré efekty, ale i s dnešní technikou by to pro mě bylo asi na hranici koukatelnosti... ()

Jendus

Jeden z prvních hororů, které jsem viděl a do dneška mi některé scény utkvěly v paměti. To mi stačí k tomu, abych hodnotil tak, jak je psáno. ()

MatyM

Tak roztomile pitomé, až je to krása. Srandovní jsou herci i jejich výkony, střih, perfektní hudba i zvraty. ()

Stocki

Že by mi to vyloženě vyrazilo dech se říci nedá, i tak se jedná o výborný horor z 80. let, který Vás sice nevyděsí k smrti ale určitě Vás vtáhne do děje. U mě jednoznačně vede Jason Voorhees. ()

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (více)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon