Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Nancy (Heather Langenkamp) prožila smrt svých přátel. Matka a její blízké okolí si myslí, že se zbláznila a vytváří si vlastní postavu, která je zabila. Jenže postupem času napovrch vyplouvají důkazy, že vrahem je Freddy Krueger (Robert Englund), který se jí zjevuje prostřednictvím snů. Nancy zjistí, že v minulosti zabil 20 dětí a rodiče se sami pomstili, když selhaly vyšetřující orgány. Nezbývá jí než se vydat do posledního nerovného boje s Freddym a záchranou jí může být právě její otec (John Saxon). (Rodriguez)

BoredSeal

Jeden z nejlegendárnějších hororů, ze kterých jsem byl v kině zavrtanej v sedadle s pobledlou tváří v křesle. Originální nápad spojený s dokonale vytvořenou temnou atmosférou, děsivým záporákem (opravdu obdivuju, když zlo v hororech opravdu děsí) a spoustou nepříjemných prvků z nočních můr. ()

balba

První díl jedné z nejpopulárnějších hororových sérií.Hlavní představitel FREDDY KRUEGER -je opravdu velice děsivá postava celého hororu.Musím přiznat,když vidím tento horor mám po celém těle husí kůži.Je to jediný horor,který mě ještě pořádně vystraší. ()

Cafú

"Budeme potřebovat nosítka a také nějaký smeták...!" Není to vůbec špatné, efekty a vůbec celá výtvarná stránka filmu mě mile překvapily a vythrly tak tento film ze spárů béčkové kategorie! Johnny Depp a jeho vysáváníschopná postel také mile potěší. ()

M.i.k.e

Freddym nedotčen sem si dneska doplnil hororové vzdělání a moje očekávání vycházející z kultovního statusu této série zůstala nenaplněna.čekal sem dusnou atmosféru a doufal,že bych se u hororu snad konečně mohl i bát,nebo alespoň občas leknout,ale nestalo se.V době vzniku,před 25 lety,bych se na Freddyho díval asi jinak a dost možná bych si do kina vzal plíny,ovšem v dnešní době je spousta scén spíše usměvných.Tak jako tak nelituju a dám šanci i dalším dílům... edit : zpětně v návaznosti na další díly musím uznat,že Freddyho série má svoje kouzlo a první díl je zatím jasně nejlepší,tudíž si ty čtyři hvězdy zaslouží...75% ()

Gee.Rocks

80. léta, tehdy to musel být trhák a lidi to určitě děsilo... dneska už je všechno úplně jinde, ale jako klasiku tento film rozhodně uznávám. Johnny Depp v krátkém tričku musel ale dát filmu komický nádech v každé době. ()

rakovnik

Poté, co jsem viděl tento horror, jsem se mnoho nocí opravdu bál...pravda, ještě mi zbývalo dost let do dospělosti, nicméně i tak si stojím za tím, že je to opravdu hnusný (rozuměj vynikající) horror... ()

peto12

Horory ako sú: Freddy, Otčim III, Critters či Piatok trinásteho patria medzi moje najoblúbenejšie horory koncom 90. rokov. Freddy - 1, 2. Freddy Krueger s dlhými prstami si vyberá obete a potom ich zabíja. ()

kaposlav

Skoro som sa od strachu pokakal:). Film môžete natočiť tak, aby po dvaciatich, alebo triciatich rokoch bol stále dobrý, alebo tak, aby bol dobrý a po onom zmienenom čase patril na smetlisko. Toto je skôr ten druhy prípad. Máloktorý horor po tak dlhej dobe ostane dobrý. To je jediná poľahčujúca okolnosť. Teraz je to hodné 2*, ale v osemdesiatých rokoch by to bolo asi za 4*. ()

Martin741

Genialny horor s kultovym strasidelnym Freddy Kruegerom. Reziroval to Wes Craven, ktory sa ukazal v plnej nadhere a dokazal, ze horory s poriadnou davkou temnoty mu idu. A ma na ne talent. Herec John Saxon predviedol skvely vykon, strasidelna atmosfera sa da priam krajat. Par scen /Rozmixovane telo toho chlapca, dievca na strope/ voslo do dejin a su kultove doteraz. 100 % ()

SallyZen

Na poněkud starší horor má film parádní atmosféru s výbornou kamerou, která dělá napětí a samozřejmě hudbou dodávájící ještě něco navíc. Zajímavý děj a vhodný obsazenstvo dělá z filmu celkem dobrou podívanou. Určitě každý hororový fanoušek povinně. 75% ()

honajz2

Tak jsem splnil svůj asi největší hororový rest, vybral si pro něj vhodné datum a překvapivě jsem dost spokojený. Své chyby to sice má (občasné nelogičností, klasický klišovitý závěr), ale jinak nemám co vyčítat. Když pominu Specialitu šéfkuchaře, tak jsem takhle dobrý horor už dlouho neviděl. Mělo to napětí, atmosféru, skvělou hudbu, funkční hororové scény, sympatické postavy, dobře se mi na to koukalo, nebylo to blbé, nápad to má taky skvělý... Prostě to v sobě má skoro všechno, co bych od dobrého hororu očekával, dokonce jsem se tady i trochu bál, což se mi (opět když pominu Specialitu šéfkuchaře) u hororu nestalo už pěkně dlouho. Ani bych neřekl, že to nějak výrazně zestárlo, podle mě to je slušně udělané i na dnešní poměry (a hlavně to funguje mnohem líp, než drtivá většina současných hororů...). A Freddy je možná nejcharizmatičtější hororová postava, jakou jsem kdy viděl, takže aspoň už mám bratrovi co odpovědět na otázku, jaká je moje oblíbená hororová postava (vždycky jsem mu řekl Smrt z Nezvratného osudu, ale tu mi nebral, tak jsem pak řekl Vetřelce a dal mi pokoj). Určitě kouknu i na další díly, ale pochybuji, že z nich budu tak nadšený jak z tohohle. Vím, že už se opakuju a musí to být otravné, ale po všech těch podprůměrných a průměrných hororech jsem se konečně zase dočkal něčeho pořádného - a z toho mám pochopitelně radost, protože horor je jeden z mých nejoblíbenějších žánrů. 4* ()

Jino

Klasika, jenž nejde v hororovém žánru přehlédnout. Originální scénář, skvěle hláškující Freddy, pěkné vraždy. Co bych měl říkat prostě kultovní záležitost a pro fanouška hororu nutnost. ()

Petoss1

Kultové možno, strašné vôbec. Freddy Krueger je týpek, ale čo na tom keď príbeh je blud bez poriadnej atmosféry či dobrých scén. Niesom celkom sklamaný, svetlé momenty sa nájdu, no báť sa potom to zaspať?! Nebudte smiešni. 60% ()

MrPierc

Hlavně neusni, jinak tě Freddy rozerve na kusy. Zkus jen na chvíli uvěřit a bude si tě servírovat jako porcované vepřové. Bude se smát, bude tě mučit a bude oddalovat smrt. Chce tě vystrašit a vysát z tebe tvojí energii. Hmmm, jak rád cítí strach ze svých obětí. Kultovní horor, který má vše, ale strašně nízko ho sráží hlavní představitelka s brežněvovským obočím = Heather Langenkamp. Její kluk by jí chtěl, ale ona se mu nepodvolí. Chudák Johny Depp si prostě neužije, protože Heather je uvědomělá hodná holčička, která se maximálně líbá a to bez jazyku. Její husté obočí, drsný nos boxera a názory chodící babičky jsou horší než samotný Freddy. Film se měl asi jmenovat: Noční můra versus můra. ()

Mefistofelle

One, two, Freddy's comming for you... Wes Craven dal vznik nové legendární postavě, Freddymu Kruegerovi. Tentokrát zabiják nenahání teenagery po lesích ani po ulici, ale v jejich snech. A zdá se, že nikdo uniknout nemůže, protože spát přeci někdy musí každý... Tenhle horor nepochybně patří mezi to lepší, co bylo v osmdesátých letech natočeno. Má úžasnou atmosféru, velmi charismatického záporáka a dočkáme se i důmyslných brutalit. Heather Langenkamp v roli pronásledované dívky Nancy svou roli zvládá víc než obstojně a tak zbývá jenom říci, že Noční můra v Elm Street si oprávněně zaslouží svou pozici jakožto jednoho z nejlepších hororů. ()

Nach

Klasika hororového žánru, která ho vyvedla z tehdejší krize a dala mu novou krev do žil z níž tvůrci vlastně čerpají i dnes. Noční můra v Elm Street je taková jasná hvězda na hororovém nebi, dokazující, že i béčkové horory můžou být králové tohoto žánru. Wesu Cravenovi se to plně podařilo. A ač už dnes NMoES není tak šokujícím hororem jako dřív (přece jenom dnes už tvůrci zajdou v brutalitě i dál), stále zůstává tím ideálem kvalitní děsivé podívané. Bravo Wesi, bravo Roberte Englunde! A děkuji! 85% ()

Attta

Tohle je klasika a tento šílený nápad je velice dobře a apartně natočen. Pruhovaný svetr a ocelové pařáty jsou ikonou tohodle filmu a nezapomenu jak jsem se jako malý u toho mohl posrat strachy. Kdyby měly dnešní horory alespoň poloviční atmosféru jako tohle tak bych byl spokojen, ale v dnešní době je to uplně o nečem jiném. Jsem rád, že jsem se narodil v době, kdy to nebylo jen o milionových efektech a podobných serepetičkách! ()

Rodriguez

Vůbec první filmová hororová ikona se kterou jsem se setkal. Jako náctiletý teeneger jsem každý pátek usedával k televizní obrazovce a poctivě si jednotlivé díly nahrával na vhs-ky. V té době se mi mohlo o nějaké kolekci na dvd jenom zdát. Každopádně to pro mě znamenalo jediné: začala moje hororová éra vůbec. Pravdou je, že díky tomu jsem se později dostal i k dalším slavným postavám, viz. Halloween a Friday 13th. Proto mohu jenom poděkovat panu Wesu Cravenovi za parádní kousek a mistru Robertu Englundovi za vynikající ztvárnění Freddyho Kruegera! 100% ()

DruidKarel

5. hodnocený film: Tady začalá celá skvělá sága o ve snech vraždícím Freddy Kruegerovi, který děsil všechny svou tváří i odporným humorem. Miluju vše, co se tohoto filmu jen dotýká... 5* ()

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (více)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon