poster

První velká vlaková loupež

 • český

  Velká vlaková loupež

 • anglický

  First Great Train Robbery, The

 • slovenský

  Prvá veľká vlaková lúpež

 • anglický

  The Great Train Robbery

Dobrodružný / Krimi

Velká Británie, 1978, 110 min

 • GodComplex
  ****

  Super. Cely ten vykradaci plan a vlastne i uroven zabezpeceni jsou sice hodne naivni, ale to nevadi, je to zabavne, je tam Sean Connery a hlavne k tomu hraje Jerry Goldsmith. Bystrejsi si vsimnou, ze mu to v tom soundtracku v jednu chvili docela slusne Alieni a Star Trekuje, ale neni se cemu divit, vsechny 3 filmy jsou z roku 1979, takze to byla asi nejaka Jerryho momentalni uchylka a neni to na skodu, jen takova tresnicka pro gurmany. 7/10(6.6.2012)

 • Madison
  ****

  Vynikajúci film patriaci do kategórie prvotriednych podvodníckych klenotov. Connery je šarmom priam nasiaknutý a v značkovom cylindri dokonale maskovaný, takže kto by uveril jeho lúpežníckym sklonom? :) Dobovú atmosféru tiež doplňuje svižná hudba Jerryho Goldsmitha, skvelé herecké výkony či kráska Lesley - Anne Down.(18.8.2009)

 • Blofeld
  *****

  Klasika, kterou prostě nemůžete nemít rádi. Dějové schéma je pro lupičské filmy, které mám velice rád, naprosto typické, a nejdůležitější je na snímku jeho jemný, elegantní a leckdy kupodivu odvážný humor. A nejlepší hláška? "Chci mrtvou kočku."(15.10.2005)

 • anais
  *****

  Jeden z nejvydařenějších filmů pojednávající o nějaké loupeži! Crichtonovi se povedlo skloubit humor a mnoho opravdu napínavých sekvencí, kdy se čas krátí, hlídač se blíží a hrdina nestíhá... jinak to popsat nedokážu. Connery dokonale využívá svou gentlemanskou image a chemie se Sutherlandem funguje, jak má. Trochu jsem se rozhodoval mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, nakonec ale zvítězil dobrý pocit (nostalgie), který si po každém shlédnutí odnesu...takže nejlepší!(22.9.2004)

 • Pepinec
  ****

  Tenhle film musí být snem každé ženy, protože je v něm důležitější příprava s předehrou než samotný akt. Čtu tady něco o nudě, ale kde jako byla? Zrovna včera jsem byl v takové formě, že by mě uspala už pouhá znělka večerníčku, a přesto jsem k vlakové loupeži spotřeboval jen jedno kafe. Asi je to mými sympatiemi k podfukářům všeho druhu, protože na rozdíl od Tykwera a jeho Loly si myslím, že občas neuškodí někoho o něco obrat. Čili jsem jeden z davu, který na konci Edwardovi nadšeně tleská. (Challenge Tour 2015, film č.3)(6.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace