První velká vlaková loupež

Prvá veľká vlaková lúpež

The Great Train Robbery

Dobrodružný / Krimi

Velká Británie, 1978, 110 min

Poctivý podvodnický film se Seannem Connerym z doby, kdy ještě nešišlal. 70 %(11.4.2003)

Na počátku byla kniha, do češtiny překládaná jako Čtyři klíče. A Sean Connery.(9.11.2005)

Vynikající dobrodužný film a jedena z klasik lupičského filmu. Být tam víc napětí a divákovi nejistoty, je to plnej, ale takto jedeme mašinkou na jistotu, na jistou čtyřku. 80%(28.8.2015)

Po všech stranách precizně udělaný film, který stojí zato vidět. Prakticky okamžitě jsem se rád nechal vtáhnout do děje a kochal jsem se skvělými a propracovanými záběry. Snad jen připomínku k překladu: věta „O čem je ten tvůj byznys?“ se mi jako moc šťastná nejevila. U skvělého dabingu mně ze začátku trošku rušilo, že se některé české hlasy podle mě ne úplně hodily k dabovaným postavám, ale pak jsem si přivykl. Ještě něčeho jsem si všiml. Nevím, odkud má ČSFD název filmu „The First Great Train Robbery“. Já jsem na obrazovce jasně viděl „The Great Train Robbery“.(9.5.2009)

Film mě velmi zaujal už i detaily přípravy na loupež.Jak Connery a Sutherland číhali na peronu a měřili na stopkách jak dlouho to trvá hlídači když si někam odkočí, potom jak dělali otisky toho klíče to jsem docela koukal jak precizně i na film to udělali.A nebo scénka jak Sutherland se převlíkl za mrtvolu a aby to nabylo na realitě mu Connery dal do rakve mrtvou kočku.A konec je velmi dramatický.No dál už vám to nebudu vyprávět to musíte vidět sami, jedná se o skvělý film.(30.8.2009)