První velká vlaková loupež

The Great Train Robbery

Dobrodružný / Krimi

Velká Británie, 1978, 110 min

• MartinezZ

Unylý, nudný a na 110 minut příliš dlouhý pšouk, který nemá koule ani na to, aby zasmrádal. Tak zbytečný a mdlý ten film je, doslova jsem u něj usínal. A přitom Sean a Donald by mohli i sami rozehrát lupičský masterpiece při první loupeži jedoucího vlaku. Předloha, scénář i režie stejný člověk, to skoro nikdy nedělá dobrotu, sám k sobě prostě nemohl být dostatečně kritický, aby v tom tu nudu rozpoznal ještě včas.(21.11.2014)

Tenhle film je prostě klasika. Mě se celkem líbí. Sice nemám moc rád staré filmy ze staré doby, což tenhle film je zasazen do roku 1855. Přesto film zabaví, má dobrý netypický příběh, má dobré nápady, dobré herce. Sean Connery a Donald Sutherland potěší. I hudba je obstojná. Jedině konec se moc nepovedl - mohl být lepší. Ale nevadí. Celkově je to film na který se dá dívat vícekrát. Hodnotím ho na dobrých 79% = ****(19.11.2012)

Příjemný film s uvolňující atmosférou v mírně komediálním ražení. Žádné napětí, stres ale taková velká podvodnická a přitom dobrodružně laděná nenáročná podívaná. Dnes už asi tolik každého nenadchne, ale pořád to snese i přísnější měřítka. Sean Connery a Donald Sutherland jsou skvěle sehraní a jejich osobností tento film drží výš, než by asi jinak byl. Lesley-Anne Downová mi naopak přišla nevýrazná, prostoru měla hodně, ale nijak mě nezaujala. Celkově lze ale říci, že se mi to líbilo.(2.9.2011)

Vynikající dobrodužný film a jedena z klasik lupičského filmu. Být tam víc napětí a divákovi nejistoty, je to plnej, ale takto jedeme mašinkou na jistotu, na jistou čtyřku. 80%(28.8.2015)

Legendární heist movie ze staré poctivé filmové školy. ,,Proč jste spáchal tak ohavný zločin? --- Chtěl jsem ty peníze..."(9.11.2014)

• - Na skutečné loupeži se podíleli pouze čtyři kriminálníci: Pierce, Agar, železniční strážník Burgess a železniční účetní Tester. Všechny čtyři klíče byly drženy na železničních stanicích. Dva v Londýně, dva ve Folkestone. Všechny byly dočasně ukradeny Testerem a Piercem, aby je Agar mohl duplikovat. Služební vůz nebyl zamčen zvenčí. Pierce a Agar byli vpuštěni dovnitř Burgessem. (Kulmon)

• - Poslední film André Morella. (Kulmon)

• - V scénach, keď čistý Willy (Wayne Sleep) uteká z väzenia po strechách domov, sú rôzne zábery na mesto - všetky sú maľované ako kulisy, ide to dobre poznať. (Methodix)