Horká vlna zaplavila L.A., všichni se chystají na velkolepé oslavy 4. července a svět stojí na pokraji katastrofy.  Vlna veder zaplavila Los Angeles. Všichni se chystají na velkolepou oslavu 4. července 2008. Hlavní postavou je boxer Santaros, který trpí amnézií a jehož osudy se spojí s pornoherečkou Krystou, která rozjíždí vlastní televizní projekt. Svět stojí na pokraji společenské, ekonomické a ekologické katastrofy a policejní důstojník Ronald Taverner má důkazy o spiknutí obrovských rozměrů. (oficiální text distributora)

Nelishka91

Tak divný a zmatený film jsem dlouho neviděla. Člověk se musí dodívat až dokonce aby pochopil celkový film. Což mi dalo celkem dost práce, abych to v půlce nevypla. 2 hvězdičky za Dwayne, Sarah a Seanna. ()

fandadofilmu

Když se dívám na hodnocení kolem, tak jsem trochu znejistěl, ale tenhle film mě prostě uchvátil. A ne jednou, viděl jsem ho už nejmíň pětkrát a pořád nemůžu pochopit, proč je tady tak špatně hodnocen. Je to úžasné umělecké dílo. Jistě, je evidentně pro užší publikum, takže to bude nejspíš otázka nehodného výběru. Kdybych já měl koukat na nějaký film o superhrdinech, tak mu dám taky automaticky ODPAD! ()

_-0-_

Srovnávat Southland Tales s Lynchovými filmy (viz mnohé příspěvky) podle mě nejde, protože Lynchovy filmy umějí vnutit emoce a zanechají cosi jako komplexní dojem - vzpomínku. Tento film podle mě nezanechá nic. Je to "kokofonie záběrů", navlečených na stupidní příběhovou osu. Kdybych si hrál na intelektuála, tak bych jistě ve filmu viděl mnohé, ale se stejným úsilím by se mi to patrně podařilo u každého filmu. Srovnání s Brazil (Shadwell: "...je na mě, abych ji označil za nový Brazil") mi vyrazilo dech - je to jako srovnávat podařené literární dílo s paperbackovým brakem - jen proto, že oba autoři použili obtobnou tematiku a formu. Film bych označil za odpad, 2* dávám za to, že si tvůrci dali práci s obrovským množstvím narážek a asociací na americké filmy a reálie, za některé propracované scény, kterých si většina diváků nevšimne (např. stůl v "centru odposlechů", obsazený chondrodystrofiky) - nikoliv tedy za kvalitu filmu, který bych jinak hodnotil jako odpad s ambicemi. Ze čtyř z tanku a pes jako předlohy by se jistě dalo spatlat obdobně "hodnotné dílo". Škoda času, věnovanému sledování do konce (v bláhové naději, že po konečně přijde něco, co bylo avizováno v komentářích). Nepřijde. ()

Ayssan

Těžko hodnotitelné, těžko zařaditelné. Možná jsem viděl film, který mění budoucnost kinematografie, možná jsem viděl béčko, které skončí v levných DVD bazarech. Ale orginalitu Richardu Kellymu nikdo odepřít nemůže. Osobně jsem často ztrácel nit, dějová linie vlastně nebyla žádná, ale přesto nemůžu říct, že by mne film nezaujal. Vize monitorovaného světa, kde politické debaty vedou laciné pornohvězdy, nekončící boje mezi neo-marxisty a fašistickou vládou a filosofické téma, co se stane se světem když jedinec potká sebe sama mne dokázaly udržet v napjatém stavu, jak vlastně takový film může skončit. A momenty snažící se vtipnou formou bourat holywodské klišé (kdy Dwayne Johnson v "osudovém" řečnění o budoucnosti světa jen tak mimochodem zmíní, že Krysta Now nejlíp kouří ptáky) mne nutí k obdivu k R. Kellymu, který dokázal natočit film, který je zcela orginální a odpovídá představám režiséra. Nechápu producenta, který mu přispěl byť jediným dolarem, ale je dobře, že tak učinil. Originalitu cením na 4 hvězdy. ()

koudi

Takovýto film se horko těžko hodnotí. Uvažuju od jedné k pěti hvězdičkám. Zřejmě je nutnost vidět předfilmovou ságu. ()

Mr.Roman

Dať tomuto filmu * alebo *****? Pre mňa večná otázka a zatiaľ to riešim kompromisom nerozhodnosti ***, ktorý však rozhodne nevyjadruje moje hodnotenie filmu. ... Už som ho videl cca štyrikrát a čudným spôsobom ma vždy baví pozerať ho. Nieje práve to zmyslom filmu? Hoci sám o sebe zmysel nemá, dokáže vás zabaviť a možno pod jeho povrchom skúmať súvislosti a odkazy? Príliš veľa nezmyslov, nelogičnosti a nejednotnosti, no na druhú stranu všetko príliš dobre natočené, unikátnou hudbou podkreslené a vypointované. Hodnotenie sa zvyšuje. ()

Tales

Mám pocit, že Richard Kelly touhle věcí získal nesmrtelnost a zároveň zemřel. Jestli jde zajít ještě dál, chci to vidět! ()

Santek

Proboha.... Zlatý Donnie Darko! Tohle je film jen pro pár vyvolených, kteří musí splňovat následující kriteria: A) miloval Davida Lynche a jeho filmy B) číst komixy C) mít rád nudný vulgární humor ala Kevin Smith D) Vyznat se v součatné politice a stavu USA E) Být tak trochu cvok a mír rád ulítlé filmy // Já splňuju jen kriteria B)+E), takže bohužel. Už přelouskat ty komixy byla docela nuda. Ve filmu je dost směšných hlášek, nad které se nedá jen tak povznést. I zlaté hov*o je pořád hov*o. Kelly, Kelly, kam to sakra směřuješ :-( // Jako kritiku společnosti a jejího konce si raději pustím některý z těchto filmů: Planeta opic, They Live, Quiet Earth připadně Sexmise :-) Dá mi to mnohem víc..... ()

Gandalf.T odpad!

Donnie Darko - pro mě jeden z nejlepších filmů vubec. naproti tomu Southland Tales jako jeden z nejhorších, alespoň v kategorii Totální slátanina. Richard Kelly je prostě extrem. 10% ()

Saljack odpad!

Apokalypsu jsem nedokoukal. Po hodině jsem to vzdal, protože větší ztrátu času neznám. A délka 145 minut je hrozně moc. ()

Nowecki

Rádoby intelektuální slátanina pro tu vymaštěnou část amerického publika. Děkuji ne, pro ty, co to neviděli, doporučuji si předtím dát nějakou vědomí ovlivňující látku, třeba Vám to dá nějaký smysl. Dobrý komentář: Lima. ()

rolly

musím priznať, že som od dua Johnson - Scott očakával podobne dobrú jazdu ako to bolo v prípade The Rundown, žiaľ sa to k tomu ani nepriblížilo. Stále som očákaval ten bod, kedy sa film prehupne do zaujímavej časti, ale ono ten bod nie a nie prísť, dopozeral som to fakt asi len zo slušnosti a zvedavosti ako sa to celé ukončí ()

honzic

Podle mne slabý odvar filmu, který má neúnosně dlouhou stopáž, nekvalitní scénář, místy sice zajímavé dialogy nebo části, zbytek však kýčovitě prohašený klišém a slabými hereckými výkony. Je to docela škoda, neb při lepším ztvárnění a scénáři by to nemusel být vůbec špatný film. Takhle je to jen ne moc povedený pokus o amerikánské hrdinské dramakomediálněscifi laděné dílo, které postrádá z každé části něco a není pořádně ani jedním, trochu akce potěšilo, ale ne tak trapně natočené, kdy krev nemá správnou barvu a pády jsou naprosto nevěrohodné atd. Hodnocení: 35 % ()

3KAVKY odpad!

Režisérská masturbace. Nic víc to neni. Donnie Darko byl složitý, ale stále stravitelný i průměrně inteligentním divákem, jako jsem já. Zde to již ale pan Kelly přehnal. Pár lidí se zde zmínilo o tom, že filmu chybí hlava i pata. Stěží ovšem hledat, i to co leží mezi. Mnoho hodnotícíh ale i tak tomuto dílku dalo plný pytel hvězdiček. No... Nejspíš se na něj budu muset kouknout znovu z trochu jiného úhlu pohledu, jestli mi náhodou neuniklo nějaké to poselství, či záměr. Zkusím to třeba zavěšený hlavou dolů... ()

Blazis34

Film, který jsem prakticky nepochopil. Děj ani nevím o čem hlavně byl, myšlenka tohoto filmu taky ne. Na to, jaký měl Richard Kelly k dispozici skvělé známé herce, tak se u mě nepředvedl v dobrém světle. Mě tam scházela nějaká hlavní zajímavá myšlenka o které by se film točil, jak to tak bývá zvykem u většiny filmů. Apokalypsa je prostě úplně něco jiného než drtivá většina filmů, ale mě se tento druh bohužel nelíbíl. Dávám slabých 25%. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

25.12.2008

Horor od tvůrce Donnieho Darka

Horor od tvůrce Donnieho Darka

04.07.2007

Režisér jednoho z nejkultovnějších filmů nového tisíciletí (je neuvěřitelné, že si vynikající Donnie Darko doposud nenašel cestu na tuzemský DVD trh!) se stejně jako další originální tvůrci (třeba… (více)

Vůz plný zlata

Vůz plný zlata

01.06.2006

Zatímco čeští filmaři stahují své snímky z většiny festivalů na protest proti nepochopitelnému jednání naší vlády, která neodsouhlasila novelu zákona o české kinematografii, v Cannes se tuto neděli… (více)