Horká vlna zaplavila L.A., všichni se chystají na velkolepé oslavy 4. července a svět stojí na pokraji katastrofy.  Vlna veder zaplavila Los Angeles. Všichni se chystají na velkolepou oslavu 4. července 2008. Hlavní postavou je boxer Santaros, který trpí amnézií a jehož osudy se spojí s pornoherečkou Krystou, která rozjíždí vlastní televizní projekt. Svět stojí na pokraji společenské, ekonomické a ekologické katastrofy a policejní důstojník Ronald Taverner má důkazy o spiknutí obrovských rozměrů. (oficiální text distributora)

jjimmy

Jednoznačne jeden z najlepších filmov aké som v poslednej dobe videl. Spolu s 3 komiksami, ktoré tvoria prvé tri časti príbehu je toto unikátne dielo, ktoré nemá konkurencie. Toto dielo si zaslúži takú popularitu akú má TEN Donnie Darko. Toto je majsterská práca Richarda Kellyho. Takto končí svet. Nie s fňukaním, ale s treskom. Ale je tu nádej. Na konci si môžeme byť istý jedinou nepopierateľnou pravdou. Nikto to nedokáže s chujom tak dobre ako Krysta Now. A tým myslím nikto. Krásnu Apokalypsu. ()

fist0r

Po půl hodině jsem si řekl, že by to mohlo bejt dobrý, po hodině jsem se v ději ztratil, po druhé hodině jsem se totálně ztratil a na konci filmu jsem nevěděl, kde jsem... ()

Pangi

V průběhu sledování moje hodnocení kolísalo mezi 2 a 4.Takže finálně 3 i když tento film je všechno jen ne průměrný. ()

Domas88

Nemůžu jinak :) Dwayna mam rad a Sarah? Tu miluju :D Ale jo pobavilo mě to nenudil jsem se takže se za 4* nestydim :D ()

baclajean

Úprimne ľutujem diváka, ktorý by na toto šiel do kina a celý film musel zvládnuť takpovediac "na jeden hlt". Napriek pomerne slušnému hereckému obsadeniu je to veľký prepadák. ()

ElFifo

No fakt nevim...je to někde mezi odpadem a 5*. Tenhle film je tak neskutečně divnej, že by se mohl stát i kultem...ovšem asi jen pro zasvěcené fandy, jelikož všem ostatním prostě přijde "jen" neskutečně divnej. Asi si budu muset sehnat Prequel, abych to mohl objektivně zhodnotit...tedy jestli to vůbec jde. ()

LeonS.

nevím proč, ale tento film mě nudil už od samého začátku a asi po hodině sem se začal modlit ať už tyhle muka skončí. Tenhle film nepřinesl žádnou podívanou ve stylu akce, napětí a humoru jestli ano tak sem jej asi prospal. Jediné co si člověk z tohoto filmu odnese budou hemeroidy na prdeli. Dávám 1 hvězdičku jen za herecké obsazení. ()

david666

Po úvodních cca 15 minutách, které mě hodně zaujaly a navnadily, jsem čekal postapokalyptický sci-fi nářez, okořeněný navíc množstvím více či méně známých tváří (Rock, Gellar apod). Očekávaní bylo marné - po slibném začátku nastává dvouhodinová režisérova onanie, kde se nevyznáte v tom kdo, s kým, proč apod. Dodívat se na tento "velkofilm" stálo opravdu mnoho usilí. ()

Dr.Abe

Zajímavý film, rozhodně obtížněji pochopitelný, ale když si jej pouštíte na části a podruhé je to stravitelnější. Libil se mi víc než Donnie Darko, páč rozebírá jinej děj a jsou v něm i určité "historické" spoilery. Zpracování je rozhodně netradiční a dovoluji si říct, že tento film je svým druhem Nadčasový, protože v budoucnosti se filmy, které schromaždují několik dějů najednou jako když "přepínáte kanály" budou určitě vyskytovat častěji.... Film pro přepínače kanálů a sci-fi maniaky (ale ty dobrý jako jsem já) Mimochodem, po dalším shlednutí jsem si všimhl mnoha vtipných skrytých scén, které mě naprosto odrovnali, jestli je schválně najdete. ()

Patr1k

Strašne som sa premáhal, aby som nedal odpad, toto "veľkolepé umelecké dielo" by mal hodnotiť a okomentovať nejaký naslovovzatý kritik, lebo ja som nemal silu ani chuť nad tým rozmýšlať...hviezda za herecké obsadenie, výkony, vizuál ()

vlasto24

Po vynikajúcom donniem natočiť takúto nebetyčnú hovadinu to chce talent. Vytrápil som sa až do konca a keď som sa tu potom dozvedel že to je pokračovanie komiksu tak ma skoro roztrhlo. Kelly z nás asi chcel spraviť idiotov ale ostal ním on sám. Ale myslím že aj keby som to čítal tak to na tejto sračke nič nezmení. Musím však priznať že posledná scéna s mobyho hudbou je slasť pre oči aj (alebo hlavne) uši, za to tá jedna *. ()

halberdier

Donnie Darko byl geniální. S The Box už je to složitější, pořád je to zajímavý film, ale za Darkem zůstal hodně pozadu. Se Southland Tales je to ještě mnohem složitější. Obsahuje skvělé pasáže, ale celkově se jedná o jedno velké WTF, jedno z největších WTF, co jsem kdy viděl. Nevím co co tímhle filmem chtěl Kelly říct, ale já jsem ho nepochopil. ()

panWallace odpad!

Něco, tak zbytečnýho, co moje hlava nechápe.Peníze, co tenhle ,,film,, stál mohli tvůrci rovnou vyhodit do kanálu a vzniklo by z toho něco víc. Tohle opravdu NE.! ()

wray

Tento film je proste divny. Ale - tak "milo" divny. Cele je to nejake zlozite, komplexne, hodne postav, hodne motivov, nic z toho poriadne nie je vykreslene - jenoducho taky pravy komiks. Fajnsmekrom je vsetko jasne, lebo ti to precitali uplne do detailov, a citatel typu ja sa len cuduje, hodne mu toho nesedi, ale v podstate sa dobre bavi. Southland tales je tiez taky film. Hodne veci by som tam akosi potreboval vysvetlit, preco, kto, ako - ale na druhej strane to vobec nevadi - staci sa uvolnit a celych tych 145 minut si uzit, neriesit ze to cele nema zmysel. U mna dobre. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

25.12.2008

Horor od tvůrce Donnieho Darka

Horor od tvůrce Donnieho Darka

04.07.2007

Režisér jednoho z nejkultovnějších filmů nového tisíciletí (je neuvěřitelné, že si vynikající Donnie Darko doposud nenašel cestu na tuzemský DVD trh!) se stejně jako další originální tvůrci (třeba… (více)

Vůz plný zlata

Vůz plný zlata

01.06.2006

Zatímco čeští filmaři stahují své snímky z většiny festivalů na protest proti nepochopitelnému jednání naší vlády, která neodsouhlasila novelu zákona o české kinematografii, v Cannes se tuto neděli… (více)