Horká vlna zaplavila L.A., všichni se chystají na velkolepé oslavy 4. července a svět stojí na pokraji katastrofy.  Vlna veder zaplavila Los Angeles. Všichni se chystají na velkolepou oslavu 4. července 2008. Hlavní postavou je boxer Santaros, který trpí amnézií a jehož osudy se spojí s pornoherečkou Krystou, která rozjíždí vlastní televizní projekt. Svět stojí na pokraji společenské, ekonomické a ekologické katastrofy a policejní důstojník Ronald Taverner má důkazy o spiknutí obrovských rozměrů. (oficiální text distributora)

koci

Zhulenej megaloman. Aby Kelly jednoho dne nevystřílel nějaký studio... Sem tam jsem se zasmál, Smith potěšil. ()

BlackMolla

ohromné zklamání.. vůbec nechápu, že se do takového filmu skvělí herci Dwayne Johnson a Sean William Scott nechali uvrtat.. víc k tomu asi nemám co říct, prostě nebavilo.. ()

Raziel811

Přesná ukázka toho, že hvězdné obsazení nestačí. Snímek se snaží hrát si na něco, čím není a ve výsledku překračuje mezi několika žánry. Nebo film zle brát s nadsázkou jako celek a pak by to relativně šlo. ()

hrafnain

Bomba ::: zpočátku přímo atomová, k tomu pár komiksů ::: a naprostá fantaskní nálož ::: budoucnost je teď, a to znamená teď ::: páni ::: kvantová teleportace ::: parta suchoprdů ::: Dwayne ::: Jericho Cane ::: oceánografický katastrofy ala ::: San Andreas ::: a nejistej boxer :: tvrdá voda ::: cenzura internetu ::: sedm bílejch paruk ::: zjevení ::: krev a palivo ::: Fluid Karma ::: to je totiž non plus ultra postapo ::: A k tomu 69 otázek ::: "O čem je to vopravdu?" ::: "Huboké hrdlo dvě." ::: HESLO::: natočit vodu!!! Water and Power! ::: ! "budoucnost je mnohem futurističtější, než si vědci představovali" ::: a dost poznamenanej vypravěč ::: jsem neomarxista a dávám ***** ::: ()

Bragi66

ÚÚ (úplný úlet) už jen pro tu nesrozumitelnost. Otravné jsou hrátky na to, že se "něco točí" a prostřihy na jako TV zprávy. U sledování jsem si také připomněl film Brazil (1985), který patří mezi mé oblíbené. Přesto ale vidět se to dá a je možné se i zamyslet, co tím autoři sledovali, a proč to udělali zrovna takhle (to znamená tak, aby se to skoro nikomu nelíbilo). Už jen ty hlášky stojí za to - například: "Bylo by míň násilí, kdyby lidi jezdili víc na rotopedu", nebo: "Podle New York Times je ale Bůh již mrtvý" atd. ()

bielo

No tak tento film ma dostal. Je to proste niečo extra. Mám z toho zmiešané pocity a ako zisťujem ešte mi do tejto skladačky chýbajú komiksy o ktorých som doteraz pred prečítaním komentárov ani nevedel. Musím uznať, že to je geniálny kúsok rovnako ako Donnie Darko. ()

lumi1

Dve a pol hodiny úplne nudného filmu, mala som chuť vypnúť to už na začiatku, strašná trútovina ale nedalo mi to a pretrpela som to. Na konci som si ale povedala že aj keby som to vypla o nič by som neprišla. Film v ktorom sú celkom v pohode herci a popritom je to taká vtákovina. No aj to je umenie, naozaj je umenie vymyslieť niečo tak trápne. Aspoň hudba tam ušla:) ()

Ankroth

CO TO SAKRA MĚLO ZNAMENAT? Neskutečné dvou a půl hodinové utrpení s příběhem, který nemá hlavu ani patu. Jednu hvězdičku dávám za sexy Sarah Michelle Gellar, víc si film opravdu nezaslouží. ()

J.M.Kubik

Tam kde měl být film vážný, jsem se docela bavil (i když na hranici s hysterickým pláčem). A v místech, kde zřejmě vtipný být měl, tam jsem se musel chytat za hlavu... A už hrozně dlouho jsem se tak strašně nenudil. Viděl jsem spoustu horších filmů, ale ty mají alespoň tu funkci, že se na ty lepší o to víc těšim. Za to Southland Tales je něco, co radši nemělo být nikdy natočeno.. Tu jednu hvězdičku dávám za odvahu udělat něco nového a převratného. Bohužel co se mne týče, výsledek je s odpuštěním na zblití.. ()

rodl

Je-li v tomto filmu poselství, pak ukryté velmi dobře. Prostě jsem to nepochopil. Pořád jsem si říkal, že teď to přijde a já prozřu a docením celou tu ukecanou a chaotickou strukturu filmu a najednou byl konec a nedošlo mi vůbec nic. Ale třeba je chyba ve mně. Měl jsem pocit, že všichni tvůrci museli bejt pořádně sjetý. Ale Mobyho hudba, originální verze americké hymny a souložící auta se o pár procent postaraly. ()

f.AJimMy odpad!

Opravdu bych nečekal že tak dobří herci jako jsou S.W.Scott a Rock propůjči tvář takovému braku. Bohužel jsem film neviděl do konce jelikož se na to nedalo dívat. Příběh byl více než prapodivný a herecké výkony výše zmiňovaných herců byly katastrofální. Doporučuju se tomuto filmu vyhnout obloukem... ()

Astu.

Satiristická bible popkultury. Neuvěřitelně podvratná záležitost, která různými symboly a hlavně absurdním humorem a přestylizovanými postavičkami zachycuje naší blízkou budoucnost. A v tom vtipu a několika prolínajících se příbězích se právě skrývá ta strašná deprese z našeho mediálního věku. Je to taková Kellyho tragikomedie, ve které se s úšklebkem na rtech snaží zmapovat obraz současného světa. Southland tales má hrozně zvláštní atmosféru, je hodně těžko uchopitelný a prakticky nezařaditelný a to já rád. Tomuhle filmu se buď dává odpad, nebo pět hvězdiček. Jeden ze snímků, který bude doceněný až za pár let. ()

creTin

Když je něco strašně moc chytrýho, tak to zákonitě musí bejt i svým způsobem naprosto dementní. A přesně tak dopadl Kelly. Chtěl tam narvat všechno a vypadnul z toho nepoživatelnej guláš. A ani pár dobrých ingrediencí tomu šmrnc prostě nedá. ()

hajner odpad!

To bolo čo? DVE A POL HODINY o čom? Obsadenie výborné,dej a scenár strašný.Pokus o hlboké myšlienky bez myšlienky.Neviem,snáď som ten film len nepochopil,naozaj dúfam. ()

Ficbi odpad!

O tomhle filmu už nechci nikdy ani slyšet, ještě teď je mi z něj "šoufl" ....aneb jak v mých očích potopit moje oblíbené herce za 145 minut (i když většina z nich už byla potopena po 20 minutách). ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

25.12.2008

Horor od tvůrce Donnieho Darka

Horor od tvůrce Donnieho Darka

04.07.2007

Režisér jednoho z nejkultovnějších filmů nového tisíciletí (je neuvěřitelné, že si vynikající Donnie Darko doposud nenašel cestu na tuzemský DVD trh!) se stejně jako další originální tvůrci (třeba… (více)

Vůz plný zlata

Vůz plný zlata

01.06.2006

Zatímco čeští filmaři stahují své snímky z většiny festivalů na protest proti nepochopitelnému jednání naší vlády, která neodsouhlasila novelu zákona o české kinematografii, v Cannes se tuto neděli… (více)