Odvážná posádka lodi NSEA ochránce - velitel Peter Quincy Taggart (Tim Allen), poručík Tawny Madison (Sigourney Weaver) a Dr. Lazarus (Alan Rickman) - vyráží na čtyřletou napínavou a často nebezpečnou misi do vesmíru... a pak je natáčení jejich seriálu zrušeno! Nyní, o dvacet let později mimozemšťani bránící se útoku omylem považují vysílání Galaxy Questu za "historické dokumenty" a teleportují posádku bývalých herců, aby zachránili vesmír. Ti, aniž by měli scénář, režiséra a nebo ponětí, co si počít, musí podat výkony svých životů. (Paramount Network)

Wally

Prostě mne to nebavilo....jestli to měla být parodie, tak jsem se jako nefanoušek Star Treku nechytal, jestli to měla být komedie, tak sem se moc nezasmál...naopak některé rádoby vtipné situace mi přišly spíše až trapné.... ()

Han22

V roce 1999 vytvořili fandové film pro fandy a tak tu máme geniální komedii, u které se budete smát tím více, čím více jste viděli sérií Star Treku. Banda herců z kdysi populárního seriálu objíždí cony, otvírá obchody, ale jejich seriál považují někde ve vesmíru za historický dokument, a brzy je skupina herců na skutečné lodi a musí čelit brutálním mimozemšťanům. Tim Allen je Kirk, Alan Rickman je něco mezi Spockem a McCoyem, Weaverová opakuje co říká počítač a všichni jsou ve svých rolích geniální. A až uvidíte další narážky - červenokabátník, který se bojí o život, papunedklová planeta s příšerkou a hrdinou, co přijde o tričko, budete chtát smíchy. A nejlepší na tom je, že pod tím vším je skvělé sci-fi s perfektní gradací děje a vynikajícími efekty. Zkrátka bez přemýšlení 5* - líbilo se mi to stejně jako v osmnácti při premiéře. ()

iXtr3m3

Skvelá Allenovka, skvelá paródia na Star Trek a sci-fi všeobecne. Dokonca na pomery paródie vymakané audiovizuálne spracovanie a to nielen na dobu vzniku, ale aj teraz po takmer 20 rokoch. Stále pobaví, stále nadčasové, hviezdne herecké obsadenie, perfektné. Jedna z najlepších sci-fi paródii a komédii všetkých čias a neskutočná škoda, že nevznikla dvojka, zaslúžili si to všetci zúčastnení. Objektívne by som mal dať za štyri hviezdy, ale ja mám rád nielen Tima Allena ale aj tento konkrétny skvelý film. ()

borec999

Ukážka, ako by to cca vyzeralo ak by sa herci zo všetkých sci fi sérií typu Star Wars a Star Trek reálne dostali do situácií, ktoré na obrazovkách stvárňujú. Miestami trefné a vtipné (znudení herci otrávení svojimi až príliš zanietenými fanúšikmi či samotnými postavami, ktoré hrajú) poväčšinu času však pre mňa skôr nevýrazné a mdlé. Výsledný dojem vylepšujú a zachraňujú oddaní Mzáci + z hercov hlavne Sigourney a Alan Rickman. Možno je to tým, že podobné série a filmy nevyhľadávam a veľa narážok mi uniklo, alebo som možno na podobnú meta paródiu zrovna nemal náladu. Neviem... ale celkovo som od Galaxy Quest vzhľadom na recenzie a luxusný herecký casting (Sigourney, božský Alan Rickman,Tim Allen,Monk,Rockwell atď) čakal asi trošku viac. 50% ()

Callas

8/10 Velmi podařená parodie na Star Trek apod. Je vidět, že to fakt promysleli, je tam hromada zábavných scén, snesitelný příběh a hlavně plno detailů, které mě totalně dostaly. Některé výrazy pilota, když se řítí atmosférou v malém únikovém modulu nebo když vyjíždí z obrovskou mezigalaktickou lodí z hangáru a škrtne o bok... super. Každý kdo alespoň někdy zavadil o seriály odehrávající se mezi hvězdami, si tu určitě najde své. ()

cab

Sci-fi komedie o hercich byvaleho popularniho serialu, kteri poradne zestarli a zivi se tim, ze jezdi po setkanich se svymi skalnimi fanousky. Dramaticka zmena deni na obrazovce nastava v momente, kdy skutecni mimozemstane pozadaji zminene herce o pomoc, ktera se tyka zachrany jejich existence pred tyranskym utlacovatelem. Dobry napad a vice nez slusni herci v dobre napsanych rolich drzi snimek v snesitelnych vodach lepsiho prumeru. 60% ()

bila.tecka

Jako neortodoxní Trekkie jsem se u této výtečné parodie náramně bavil. Poetika sci-fi seriálů z papundeklového studia si o shození vyloženě říkala. Vyblýskané interiéry, dokonalá posádka vesmírné lodi řešící všemožné spory a problémy s nejvyšší možnou grácií... Je třeba gentlemany Kirka či Picarda odpočinout a poslat do boje šoumena Tima Allena, spolu s prsatou (!) Sigourney Weaver a zaslouženě otráveným Alanem Rickmanem. Při Grabtharově kladivu, je to nářez! ()

legatio

Mathesar, s úsměvem na tváři pronášejíc věty typu "musíme se oddělit nebo zemřeme" s hlasem jako po řádném nakopání do koulí, byl perfektní. :-) ()

VIPerson

Jedna z nejlepších sci-fi komedií (parodií),které kdy byly natočené.Je mi až záhadou,že mi film unikal tak dlouho,když tenhle žánr považuji pro mě jako za jeden z těch stěžejních.Do tohodle pytle házím Krotitelé duchů,Návrat do budoucnosti,Muži v černém 1,2 ale i Evoluci apod.A absolutně vůbec nezaostává ba naopak,některé jmenované snímky i hravě strčí do kapsy.Naprosto mne zde odzbrojili Alan Rickman,Sam Rockwell a pro mě neznámý Enrico Colantoni v roli groteskně dojemného mimozemšťana.I Sigourney Weaver překvapila svou rolí kdy hrála téměř naprostý opak své nejslavnější role ve Vetřelcích.Hudba naprosto sedící a parodující ty epická témata jaká známe ze Star Treku a jemu podobným.Efekty odpovídající době kde animatronika a masky Stana Winstona vítězí nad CGI animací.Pro mě příjemné překvapení a v podstatě se to u mě už teď Galaxy Quest stal klasikou. ()

Paity

Kdo to bere jen jako jednoduchou oddychovku u které fakt nehodlá přemýšlet obstojí to. Tedy pokud je venku naprostý slejvák, pět stupňů, vy máte zlomenou nohu a nemůžete se hnout z pohovky, manžel/ka vytřel/a podlahu a vy nesmíte chodit po podlaze, než to uschne. ()

Guzmicz

Tenhle film řadím mezi nejdokonalejší parodie, co se v devadesátých letech natočily. V dnešní době se za parodii počítá paskvil, který kloubí dohromady vše nově natočené. Nejen že to do sebe vůbec nezapadá, ale neustále vám tam začnou cpát víc a víc nesmyslů, fekálního humoru, spousty postav s pěti vteřinovými výstupy a jiné sra*ky. Tohle však není případ Galaxy Quest. Velmi doporučuji. ()

Litvicek

První film Sigourney Weaver, ve kterém bych ji strčil péro mezi kozy. Až tak se mi film, ehm, ona, ehm, její kozy, líbily. ()

Petr.Kocfeld

Tim Allen se mi zde libil.Tento scifi film neni spatny.Galaxy Quest je svizna scifi/komedie.Allen zde dokazuje,ze hrat umi...Tento film je komicky a ma sve dobre momenty.Proto dam 4 hvezdy. ()

Bafo

Perfektni parodie na StarTrekove a jine scify serialy... Neskutecne vtipne gagy ktere mozna nejsou pro kazdeho ale ja se smal jako jiz dlouho ne... Proste ztrestena komedie ktera rozhodne neni ztratou casu... Vrele doporucuji... ()

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci