Série(3) / Epizody(14)

Quijote

absolutně nejsmutnější komediální seriál jaký jsem kdy viděl. poprvé to bylo zcela náhodou v televizi. působilo to jako zjevení. dokonalost. ()

figliar

Na jeden raz si pozrieť všetky diely nejakého seriálu sa mi snáď ešte nepodarilo. Ale tu to jednoducho inak nešlo. Originálny nápad natáčania dokumentárneho filmu o firme na kancelárske potreby? Koho už len toto mohlo napadnúť. Ricky je proste Ricky. Americký remake som videl už pár rokov späť, ale s istotou viem, že na britskú predlohu sa ani z ďaleka nechytá. Ale bohužiaľ viac než 5 hviezd dať nejde. Seriál nieje zbytočne naťahovaný do desiatich sérií a je tak perfektne ukončený, že ďalšie pokračovanie by určite ubralo na jeho kvalite. Ani sa nedá povedať, ktorá epizóda bola najlepšia. Proste, jeden z MUST SEE seriálov. ()

sgt.paper

Kancl je jedinečná komedie s jeho typicky trpkym a nepříjemným humorem. Ta trapnost která visí ve vzduchu po každý větě :D 89% ()

char_t

The Office je jako pívo. Na první ochutnání nesedí prakticky nikomu, ale pokud vydržíte, bude to stát za to. U prvního dílu bych se s hodnocením vešel do tří písmen (konkrétně W, T a F), ale už někde mezi druhým a třetím jsem se chytl a sjel zbytek na jeden zátah. Zápletky jsou tak krásně absurdní a zároveň realistické, že máte skoro pocit, že koukáte oknem do skutečného kanclu a ne na seriál, kde někdo dostal zaplaceno za scénář. A Gervais jako šéf je krásně úchylnej, zákeřnej, skrytě rasistickej, jeho humor je silně mimo a ostatní většinou prostě jen nevědomky arogantně uráží... trochu mi připomíná mě, prostě sympaťák :-) ()

GOREGASM

1. série - ***** (100%) - Fenomenální seriál a jedna z nejoriginálnějších humorných kreací od dob Monty Pythonova Létajícího Cirkusu. Bezezbytku to stojí na intergalakticky vtipném Rickym Gervais, jehož postava Davida Brenta je herecky vymazlené hovádko, které ve své bohorovnosti, zároveň jako blahé nevědomosti předvádí bránicový koncert. Geniální Rickyho timing, mimika, gesta mě drtí víc a víc, respektive s každým dalším shlédnutím si jedinečnost britského The Office užívám více a více. Ale pozor není to one man show, jakkoliv k tomu vše svádí a o což se taky David Brent/Ricky Gervais snaží. Výborně obsazené a zahrané jsou i všechny ostatní postavy, kterým samozřejmě dominují Martin Freeman a Mackenzie Crook a velkou práci si scenáristické duo Gervais/Merchant dalo i s drobnými minipříběhy, které postupně tvarují jednotlivé postavy v očích diváka. Jedním slovem úchvatné a jdeme na druhou sérii. 2. série - ***** (100%) Stačí úvodní scéna a jsem v tom zase až po uši. Geniální komediální souznění všech na place je jedinečné, a přestože Davidu Brentovi teče více a více do bot, z jeho bohorovné pozice ho to nesesadí, na druhou stranu dramatická linka je plnotučná, jak byste asi v sitcomu nečekali a scenáristické dvojce Gervais/Merchant k tomu stačí precizní cit pro detail, se kterým jednotlivé scény vykreslují a následně dotahují. Vánoční speciál - ***** (100%) Pro dokonalost celkového výsledku jsou Christmas Special velmi zásadní. Nejenže vytáhne všechny mimo kancl, ale zároveň dotahuje většinu postav do tvaru, na který nelze zapomenout. Výjimečné vyvrcholení love story mezi Timem a Dawn položí svým jemnocitem na lopatky a nenucené pochopení a respekt si svým závěrečným „Fuck off, Finchy!“ získá i David Brent. Ricky Gervais a Stephen Merchant stvořili kult, kterým se nenechali semlít a skončili doslova v tom nejlepším. ()

lemonova

Skutočne svojský počin, ťažko porovnateľný s čímkoľvek iným. Nevypínajte to po odstrašujúcich prvých 20 minútach a uvidíte, či to dáte alebo nie. Osobne vravím, že sa to oplatí risknúť :)) ()

MrGregor

The Office... Jak já to jen okomentuji... Jak já jen vysvětlím, co je na tomto seriálu úžasného... Pro britské seriály mám slabost, velmi se mi libí styl a různorodost anglického humoru, člověk nikdy neví, co ti ostrovani zase vymyslí :). Kancl opět ukazuje, že v Británii se televizi a humoru rozhodně meze nekladou. Čím "divnější" a originálnější nápad, tím větší prostor tvůrci dostanou a to je velmi dobře. A právě tvůrci jsou ti, kteří seriál táhnou - Ricky Gervais pro mě rozhodně není nová tvář (na rozdíl od Stephena Merchanta), znám ho velmi dobře jako svérázného stand-up komika, který se nebojí říkat své názory a to v podstatě komukoli (viz 67., 68. a 69. předávání Zlatých glóbů, jeho Stand Up vystoupení či v podstatě jakýkoli rozhovor s ním) - jinak řečeno, je to můj veliký oblíbenec, nejen pro urážlivý styl humoru, ale také pro přímočarost a většinu názorů. Od Kanclu jsem tedy čekal všechno možné, ale Ricky mě opět mile překvapil. I když to tak nevypadá, každý díl je skutečně nabitý směsicí nejrůzněji vtipných scén, které jsou daleko za hranicí trapnosti a mnohdy i vkusu. Na seriálu je krásně vidět, jak se tvůrci baví naprostou všedností a obyčejností postav a za chvíli je nechají pořádně vykoupat v nějakém tom trapasu. Vím, že je můj komentář zmatečný, ale když se snažíte alespoň trochu vystihnout něco tak netradičního jako je právě The Office, skončíte po chvilce snažení stejně blábolící jako já právě teď. Takže shrnutí: Kancl je originální seriál s atypickým stylem humoru, nejspíš nesedne každému (jak je vidět na některých hodnoceních), ale pokud vám "sedne", budete se královsky bavit. ()

sonoluca

První sezóna - 90%. Druhá sezóna - 100%. Tenhle seriál musíte buď absolutně milovat nebo nenávidět, jiná alternativa dle mého soudu není. David Brent do každýho kanclu... a Ricky Gervais je bůh! Christmas Special - 100%. Grandiózní finále! ()

druhaveta

Brilantní cvičení v sociální invaliditě a neprůstřelnosti vlastních iluzí, které svou komplexností přesahuje hranice pouhé karikatury. ()

marusaj

Absurdní dramata odehrávající se v reálném koncelářském openspaceu. Bizarní a trapný a naprosto britský humor. Sympaťáci M. Freeman a L. Davis vs. absolutní idioti R. Gervais a M. Crook. Je to hodně jiné a je to skvělé. 4 hvězdy, ale jen proto, že to není tak úplně můj šálek irské kávy. ()

Jablek

Největší předností i slabinou zároveň je tady David Brent. Předností proto, že se pro svojí roli snad musel narodit. Ale slabinou proto, že některý situace jsou až tak přehnaně trapný (což bylo samozřejmě záměrem), že i přesto, že si říkáte, že je to "jen jako" :) tak vám to rve koule a a i přes veškerou snahu se prostě nemůžete zasmát, jak to působí reálně... ()

Americký Kancl dostane reboot s novým obsazením

Americký Kancl dostane reboot s novým obsazením