Série(3) / Epizody(14)

Brinkley

Velice zdařilý zaměstnancův průvodce po pracovišti. Patřím do té skupiny nadšenců, která se k původní britské verzi nachomítla zcela náhodou brzy po jejím uvedení a o onu americkou odnož již nějak ztratila zájem. Víc než sitcomové gagy mě na Kanclu bavila právě ta reálná trapnost situací, vyvolaných převážně Brentovou ubohostí. Navíc jsem ocenila i malý počet epizod a v závěrečném dílu u Davida i nečekaně sympatický záchvěv sebereflexe (byť nepatrné), jež změnila celkové vyznění jeho charakteru. Už nešlo o přehnanou kreaturu z dílny Gervais-Merchant, složenou ze všech lidských hovad světa, ale o reálného člověka, třebaže sebestředného trotla. ()

kraval

Kancl je televizní revoluce. Humor založený na vrcholné trapnosti špatného baviče lomeno ředitele firmy obchodující s papírem, dokumentární forma a velmi citlivě napsané postavy, které se jednoduše nudí v práci a nejde jim na rozum, jak může být jejich šéf takový kretén. ()

kukkik

Taková série nemastných neslaných gagů, typicky se zhruba 0-1 úspěšnými vtipy na epizodu ve stylu házení věcí na stěnu, ona se snad jedna udrží. Jinak jsem byl, navnazen recenzemi a obsazením, ze sitcomu silně zklamán a po první sérii jsem čekání na zlepšení vzdal. 2/5 ()

LakiyL

Skvelý seriál, ktorý sleduje príbehy zamestnancov kancelárie. Hlavnou postavou je šéf David Brent, večne sa snažiaci vytvoriť pre zamestnancov pozitívnu náladu. Tí ho v podstate neznášajú a nasilu sa smejú jeho vtipom. Po špeciálnej vianočnej dvojčasti sa dokonca vyrieši vzťah medzi recepčnou Dawn a zamestnancom Timom. Veľmi vtipná je aj postava Garetha, ktorý si myslí, že je vojak. ()

astraal

Neuvěřitelně vtipný seriál....svým způsobem...Díky jeho originalitě si na něj člověk musí trochu víc zvykat, ale o to hůř mu bude až dokouká všechny díly (ale co pustí si je podruhé, potřetí...). Jeho genialita (ať už seriálu samotného nebo jeho tvůrce a hlavní postavy v jednom - Tickyho Gervaise) spočívá v obrovském množství detailů. Nenápadné pohledy do kamery nebo gesta, kterých si člověk při prvním shlédnutí nevšimne posouvají The Office ve vtipnosti daleko před US verzi. Navíc ta odvaha udělat sitcom oslavující trapnost....všechna čest Rickymu a Stephenovi za vytvoření tohohle skvostu. ()

hazdrova

Rozumiem, o čo v tomto seriáli ide, rozumiem aj pointu vtipov. Ale čo má byť toto dopekla zač? Som veľmi veľký fanúšik Rickyho a jeho suchého britského humoru. Napriek tomu nerozumiem, ako toto môže byť hit. Bola som schopná nasilu dopozerať prvú sériu. Toto je prvý seriál, ktorý jednoducho nedopozerám, pretože ma neskutočne nudil. Ledva 3* (a k tým trom hviezdam neprispel Ricky, ale Martin Freeman) ()

departed

David Brent je strašnej tragéd, typ člověka, který by mi lezl po chvíli na nervy a tohle se vlastně Rickymu povedlo vyobrazit dostatečně. Egocentrický, namyšlený, asociální a nuceně se snažící o (ne)humor. Ricky a Stephen přišli se zajímavým nápadem zobrazujícím stereotypní kancelářský život obyčejných lidí a jejich obyčejných životů, ve kterém hraje hlavní roli především trapné ticho, neboť nic z toho, co se v tomhle 'dokumentárním' seriálu děje není vtipné (i přestože pár dobrých hlášek padne), nýbrž hořké a částečně i depresivní, kór v posledních dílech. Takový malý unikát, ze kterého si pak tvůrci po celém světě vzali inspiraci a udělali si vlastní verzi. Z nějakého důvodu to ten kultovní status má. Já ho tam ale jaksi nevidím, což nevadí, o nic nejde. Hodnoceno: 2 série. ()

wef

Po několika epizodách je jasné, že scénář vymýšlí někdo na WC. Absolutně nesmyslné, nudné. Některé díly jsou dokonalé, ale většina z nich je pouhá hrouda mazlavého hovna. Z vtipně trapných scén zůstaly scény jen trapné. Úroveň tohoto seriálu klesá každým dílem rychleji než průjem padající do záchodové mísy. Ano, tento komentář je absolutně odporný, stejně jako Kancl. Ze 4 hvězdiček padám na 2. ()

Toustovač

Já vám nevím. Šel bych s hodnocením i níž, jenže mám pocit, že mi tady něco uniká a nebo můj smysl pro humor nekoresponduje s tím tvůrčím. Extrémně nesympatický šéf, který se chová s prominutím jak hovado (a ještě pěkně tupé) a jeho poskok, který "podědil" podobné charakteristiky. Onen polodokumentární přístup je zajímavý asi prvních pět minut a považuji jej za hlavní zápor, který je katalyzátorem dalších. Díky němu totiž celý seriál vážně působí jen jako dokument z pracoviště plného nikterak zajímavých postav (blbé neznamená zajímavé). Ovšem při setrvání v tomto úhlu pohledu musím přiznat, že herci jsou úžasní. ()

JohnnyBoy

Jsou dva lidé, kteří ve filmu umějí a nebo uměli zachytit trapnost v její samé podstatě. Miloš Forman a Ricky Gervais. ()

Americký Kancl dostane reboot s novým obsazením

Americký Kancl dostane reboot s novým obsazením