Jak na věc

• Velká Británie About a Boy (více)

Osmatřicetiletý Will (Hugh Grant) je typický londýnský playboy. Je bohatý, svobodný, bezdětný a bezstarostný. Ale jen do chvíle, než mu jedna z bezpočtu přítelkyň, které až dosud střídal ve svižném tempu, dá "kopačky". A víte proč? Kvůli svému dítěti. Právě tato nová a zcela nepochopitelná zkušenost přivede Willa do nedotčeného "loviště", a tím je Sdružení osamělých rodičů, kde jsou téměř výhradně svobodné či rozvedené ženy. Právě díky Susie (Victoria Smurfit), té nejatraktivnější, se Will jedné neděle seznámí s Marcusem (Nicholas Hoult). Je to divný kluk a ještě podivnější je jeho matka Fiona (Toni Collette). Právě ten víkend, kdy poslala syna se sousedkou, se pokusí o sebevraždu, a tak se Will proti své vůli ocitne v roli záchranáře a vzápětí i pěstouna. Ten "spratek" se na něj překvapivě upnul, i když mu bylo od začátku jasné, že Fiona u Willa nemá nejmenší šanci. Dospělému chlapci zprvu není po chuti, že Marcus se stal jeho každodenním hostem. Ruší to jeho nicnedělání. Jenže pak se karta obrátí a Will toho malého nutně potřebuje, aby postupně začal chápat, že Marcus už navždy vstoupil do jeho života. (oficiální text distributora)

Maica

Nezvyklá romantická komedie, která překvapí spíš nečekanými malými momentkami než nezvyklou dějovou linkou. Bavila jsem se, ale nějak jsem se bohužel nedokázala přenést přes to, že mi byli všichni tak trochu nesympatičtí. Ať už herci, nebo jejich postavy. ()

Tominni

Hlavním hrdinou je Will, který je bohatý a bez závazků, který je svým ostrovem (Ibizou) a nechce se vázat. Jednoho dne zjistí, že existuje atraktivní skupina žen k seznámení - svobodné či rozvedené ženy s dítětem a tak se přihlásí na jejich kurz........Romantická komedie s vynikajícím Hughem Grantem. ()

yaqwsx

Tato komedie přináší onen "divný britský humor" v zajímavém světla. Překvapivě milá komedie, která si sice občas neodpustí nějaké to klišé, ale jako celek neuvěřitelně trefná a zábavná. ()

Hoomig

Překrásný příběh o neobvyklém přátelství mezi 38tiletým starým mládencem, kterému zdánlivě nic nechybí, jeho život je však prázdný a trochu divným 12tiletým klukem, který má problémy nejen ve škole, kde ho trochu šikanují a nemá kamarády, ale taky doma se svou psychicky narušenou matkou. Náruživé fanynky Lásky nebeské, Nothing Hill či nedej bože Bridget Jonesové asi nebudou souhlasit, podle mě je to však jednoznačně nejlepší herecký počin v kariéře Hugh Granta! 90% ()

PlayEasy

Hugh Grant jako vždy naprosto exceluje tentokrát jako londýnský pohodář, který kvůli balení jedné číči dostane na krk otravného Willa s kterým se spřátelí, jo tohle je ten film, který nám včera večer navodil tak úžasnou atmosféru!!!! Prostě něco úžasného je tu i sranda i hloubka a tato kombinace=Jedna z nejlepších britských komedii!!!! Bratři Weitzové jsou fakticky dobří režiséři a tímto filmem nám to dokazují úplně!!! Skvělá atmosféra skvělý film a skvělé všechno!!!! Nejvíc se nám líbila hádka na luxusní večeři, ale nebudem spoilerovat!!! Mimochodem určitě si jednou přečtem i knihu, protože jestli je kniha výborná stejně jako film tak to se na ní fakt velmi těšíme!!!! Výkon Hugha byl podle nás určitě na nominaci na zlatého panáčka!!! MASTERPEICE!!!! 90% ()

subic

Po včerejším shlédnutí po letech dávám frčku dolů - a proč? Asi takhle: Notting Hill (1999) **** , Deník Bridget Jonesové (2001) **** , Láska nebeská (2003) ***** . Tento kousek se těmto fakt nevyrovná. Takže tak to je. ()

Petule3

Hrozně divnej film. Úžasný (jako vždy) Hugh Grant se začne starat o ošklivého a na pěst chlapečka, který sice ano, má střelnou maminku a je to tak trochu chudák, ale jinak na něm opravdu nic moc zajímavého není. Krásná Rachel Weisz je zde fakt jen na ozdobu a... a to je všechno. Čekala jsem teda daleko víc. ()

george82

Tak tohle mě absolutně minulo. Docela jsem se na to těšil podle hodnocení, ale je to nudný, dlouhý a bez naprosto chytlavého příběhu. Doslova jsem to protrpěl. ()

JosefTomas

Další film s Grantem na mém seznamu mých oblíbených, romantických oddechových komedií, které si s chutí opět pustím někdy znovu. Krom toho je scénář plný vtipných momentů a minimálně začátek střílí hlášky v kulometném tempu. Ke konci už to začne trošku překračovat žánr, ale naštěstí s citem, takže nemám jak rejpat. Ti Britové to fakt umí a smekám před nimi. ()

PAVLIS

70% Docela obyčejný a lehce zapomenutelný film, kterému moc ze začátku nepomáhají otravné postavy Granta a toho klučiny. Ale dokáže pobavit a nakonec si mě svou upřímností získal. ()

PlysovyMacko

Priatelstvo jedneho povrchneho debi*a a sikanovaneho chlapca s depresivnou matkou, ktore ich vzajomne obohacuje a pomaha. Hugh ma mozno vacsie srdce ako sa zda. ()

hrumsrt

Bráchové Paul a Chris Weitzovi umí a především když jsou do tvorby namočení oba dohromady, výsledek mě pravděpodobně potěší.. I když jejich prvotinu - první díl American Pie - nic nepřekoná, navždy budou tihle týpci z New Yorku podepsání pod nejlepší teen filmovou sérii, co vznikla. Jak na věc je jejich celkově třetí kousek a taky poslední na němž ještě pracují jako tvůrci dohromady, potom už si každý šel svou vlastní profesní cestou, která ale prozatím ani pro jednoho pořád není rovna jejich společným projektům..  Tady jde o trošku rodinnější komedii, která je pro Hugh Granta mostem mezi jeho dvěma nejikoničtějšími filmovými rolemi.. A dodávám, že Hugh Grant je tady naprosto boží! Tyhle životem ušlapaný chlápky, který na první pohled nemají na stěžování žádné právo a jejich pohodlné životy by jim každý jen záviděl, Hugh zkrátka umí nejlépe a tady tomu není výjimkou.. Když jde o chemii plynoucí z generačního střetu má příběh parádní spád, ale v momentě kdy se naopak pokouší o serióznější témata a střídá mezi depresí a humorem je to malinko ubíjející.. Není to sice nějak hravé ale Hugh to tady parádně táhne a jeho sarkastický humor, sukničkářské vystupování je takřka neokoukatelné.. Dobrá podívaná, která sice té romantiky v sobě skrývá trošku méně, ale to si právě dostatečně kompenzuje v dramatičtější notě.. A to finální hudební číslo? To byla fantastická tečka na závěr! 70% ()

Jimb021

Sice filmy podobnýho žánru moc nemusím, ale tohle bylo výborný a ani jsem se u toho nenudil. Nebylo to tak přeslazený a Hugh Grant zahrál nečekaně dobře. Nevím co víc bych v rámci tohodle žánru chtěl, tak dávám plný počet ()

Perda

Typická anglická komedie které nic nechybí a v které exceluje Hugh Grant a a Nicholas Hoult. Smál jsem se od začátku do konce, protože to co nám režiséři a scénáristi nabídli bylo perfektní a nestyděl bych se dát pět, ale to by film nesměl mít ten typický konec. ()

CrazmydRed odpad!

Trápne a bezduché. Hugh, zostaň pri romantických komédiách, v ktorých hráš lámača ženských sŕdc a nezapodievaj sa takýmito fekálnymi záležitosťami. ()

ali-n

Will má svoj svet na voľnej a vysokej nohe, čas rozdelený na polhodinové jednotky a vďaka dobre vyvinutej schopnosti klamať i priazeň žien, ktoré pravdaže netlačí do trvalejšieho vzťahu. Marcus je citlivý teenager, ktorého depresie vlastnej matky, ktorú má veľmi rád, mierne privádzajú do šialenstva a pre svoju utiahnutosť je ideálnym terčom pre spolužiakov. Ich stretnutie v Deň mŕtvej kačice bolo presne tým, čo obaja potrebovali. Tento nový vzťah nepôsobí nútene ani presladene, dialógy nás nikam netlačia ani nadmerne nemoralizujú. Oddychové, zábavné, s výslednou (ne)rovnicou: aj 1+1 je niekedy málo. MOJE NAJ - Priznajme si, Hugh Grant sa zrazu omnoho viac hodí do role egoistického hajzlíka ... „Bylo to strašné, strašné! Ale jet rychle za sanitkou bylo fantastické!" ()

Seuata

Kvalitní romantická komedie, která není přeslazená, má vtip. Ráda se kouknu znovu. 5 hvězdiček (cca 90%). ()

AdrianaLarman

Nejlepší role Hugha Granta ve filmu, který mě vážně pobavil a také jediný film bratrů Weitzových,který se mi upřímně od srdce líbil. :)....Pět hvězdiček, nemůžu prostě jinak :) ()

Singerův obrobijce a jeho protivníci

Singerův obrobijce a jeho protivníci

15.02.2011

Už v březnu má padnout první klapka fantasy Jack the Giant Killer, která má být dospělejší a dobrodružnější verzí známé pohádky o Jackovi a fazoli. Scénář oscarového Chrise McQuarrieho (Obvyklí… (více)