Příběh černé vánoční komedie Doblba! se odehrává v rozvětvené rodině Mukových. Hlavním hrdinou je Karel Muk, jednoduchý chlapík s jednoduchými sny, žijící poněkud stereotypním manželským životem s Terezou, nevlastní matkou Karlovy dcery Valinky. Řečeno slovy scénáře: Karel pracoval dlouhá léta jako správce hřbitova a s oblibou říkal : Jistá je jen smrt, ale nikdy si nepřipustil, že by se ho mohla nějak dotknout. Nebylo toho moc, za co by se ho dalo pochválit. Bratr Robert Muk je naopak sebevědomý a praktický podnikatel a nejmladší Pavel jakoby se stále nemohl rozhodnout, zda najít smysl života v ochraně šumavských hvozdů nebo v erotických hrátkách se sekretářkami. Jednoho dne, krátce před Vánocemi spadne rodině Mukových do klína nečekané dědictví. Náhlá možnost zbohatnutí je jakýmsi spouštěcím momentem pro řadu osudových událostí, které jednotlivé členy rodiny trochu svedou z nastoupených cest, některé nasměrují na cesty úplně jiné a cesty těch dalších se dostanou téměř ke svému konci. Nic už nebude jako dřív. A náhody neexistují.Všichni musí přehodnotit své žebříčky životních priorit. A přitom platí pravidlo: jakékoliv vaše činy se vám jednou v dobrém či ve zlém zúročí. (oficiální text distributora)

ChrisChilly

Své fanoušky si tato komedie najde především v řadách příznivců černého humoru, ironie, bláznivých vtipů a sarkasmu. Je to příjemné odpočinkové dílko, které po divákovi nevyžaduje filozofické přemýšlení nad dějem. Ale umožňuje ho a to především v závěru filmu. Herec Petr Čtvrtníček je tou nejlepší volbou pro takový druh filmu. Úžasně mu sekunduje Jaroslav Dušek. On byl pro mě donedávna samozřejmým komediálním hercem. Ale například v roce 2016, kdy exceloval v seriálu Pustina, mě přesvědčil o tom, že dokáže zahrát jakoukoliv roli. ()

Jirkacek

Snímek Doblba! jsme si doma vybrali z nabídky společnosti NETFLIX tak nějak ze zoufalství, jelikož jsme chtěli nechat odpočinout naše mozky, lehce je vypláchnout a nad ničím moc nepřemýšlet, což se povedlo pouze částečně. Zároveň jsme se chtěli zasmát a pobavit se u nějakého českého filmu a to se nám bohužel nepodařilo z této komedie vůbec vytáhnout. Přiznám se, že jsem se předem vůbec nedíval na hodnocení tohoto filmového počinu ze života a teprve při psaní komentáře jsem vlastně zjistil, jak nevalné zde na ČSFD vlastně je. Bohužel musím s většinou hodnotících diváků souhlasit, neboť film nesplnil vůbec svůj účel, navíc komedie Petra Vachlera zrovna moc nemusím. Tato černá komedie se odehrávala o vánocích v rozvětvené rodině Mukových a začala představením této podivné famílie. Hlavním hrdinou byl Karel Muk (Jaroslav Dušek), obyčejný chlapík s jednoduchými sny, žijící poněkud stereotypním manželským životem s Terezou (Lenka Krobotová), nevlastní matkou Karlovy dcery Valinky (Valerie Vachlerová). Karel pracoval dlouhá léta jako správce hřbitova a s oblibou říkal : Jistá je jen smrt, ale nikdy si nepřipustil, že by se ho mohla nějak dotknout. Nebylo toho moc, za co by se ho dalo pochválit. Bratr Robert Muk (Petr Čtvrtníček) byl naopak sebevědomý a praktický podnikatel a jeho manželkou je peníze nade vše milující Věra (Nela Boudová). Nejmladší Pavel (Marek Daniel) tíhl k východním filozofiím a jakoby se stále nemohl rozhodnout, zda najít smysl života v ochraně šumavských hvozdů nebo v erotických hrátkách se sekretářkami. Jednoho dne, krátce před Vánocemi spadla rodině Mukových do klína nečekané dědictví. Babička (Olga Schmidtová), matka Karlova otce Josefa (Vlasta Dušek), dostala totiž jednoho dne dopis z Vídně, v němž jí jakýsi šlechtic odkázal hrobku v Čechách. Jelikož nikdo nevěděl, kdo byl otcem jejího jediného syna Josefa, Karel s Robertem usoudili, že by to mohl být právě zmíněný šlechtic. Zároveň je ale napadlo, že by babičce nemuseli nic říkat a hrobku tiše zpeněžit. Dokonce vymysleli fintu, aby babička podepsala listinu o jejím prodeji, když údajně podepsala přihlášku na zájezd k pyramidám do Egypta. Když Karel s Robertem řekli svým manželkám o podfuku s hrobkou, Tereza i Věra byly ostře proti a nakonec odmítly jet na Vánoce k rodičům svých manželů a rozhodly se Štědrý den oslavit jen s Valinkou. K rodičům odjel Karel a Pavel, Robert měl přijet později. Nepřítomnost žen omluvili bratři Valinčinou nemocí. Rodina se ale začala hádat, hlavně když Pavel vybalil dárek pro babičku, kterým byl náhrobní kámen, který si vždy přála. Otec Josef, který měl slabé srdce, začal pořádně ze vzteku popíjet tvrdý alkohol a nakonec s láhví vyrazil do tmavé noci. Poté co spatřil Ježíše ho na rohu ulice postihl infarkt a zemřel. Karel se ho vypravil hledat a našel ho mrtvého ležet na sněhu. Nemohl tomu věřit a na místě se motal tak dlouho, až do něj málem narazilo auto, kterým přijížděl Robert. To sice narazilo jen do zdi, ale Karel se lekl tak, že upadl a vypadal jako mrtvý. Zděšený Robert se okamžitě vrátil do Prahy a manželce namluvil, že nikam kvůli náledí nejel. V novinách se pak psalo o dvojnásobné smrti v rodině Muků a Robert se snažil tvářit, že se ho neštěstí hluboce dotklo. Přiměl dobráckého Pavla, aby mu natlučené auto dovezl do servisu a ten měl po cestě oplétačky s policií. Otec Josef a syn Karel zatím vedle sebe leželi v mrazicím boxu krematoria, kde se Karel nečekaně probudil. Polozmrzlý se dostal ven, bloudil městem a nakonec se rozhodl jet domů. Tam ale oknem spatřil Roberta a brzy pochopí, že jeho žena je mu s bratrem už dlouhou dobu nevěrná. Tato pro něj šokující skutečnost mu konečně otevřela oči a pochopil, co má v životě skutečně smysl a hodnotu. Následně odjel Robert se svou milenkou Terezou na jakýsi večírek v luxusní restauraci, kde se zúčastnili sezení s vědmou a v té chvíli začala Tereza partnera podezírat, že měl v nehodě prsty. Pohádali se a z restaurace odjeli jeho druhým autem, přičemž měli cestou nehodu. Tereza ji odnesla jen zhmožděninami a škrábanci, které ji ošetřil její známý doktor Čepek (Tomáš Matonoha), zato Robert zůstal upoutaný na invalidní vozík a všechny jeho peníze mu byly k ničemu. Tímto způsobem tak i on poznal skutečné důležité hodnoty života. Karel se po pohřbu svého otce ujal výchovy své dcery Valinky novým způsobem a tak vlastně jen Josef neměl šanci zlepšit své puntičkářské chování, kterým otravoval život své matce a také manželce Anně (Věra Křesadlová). z dalších rolí vynikali zejména dva pohřebáci (Cyril Drozda a Josef Polášek), kteří byli naprosto excelentní. Jinak se mi film líbil jen tak napůl, rozhodně nebylo moc se čemu smát, spíše to bylo celé takové smutné a některých postav mi bylo opravdu líto, takže jsme se moc nezasmáli. Nicméně já jsem si vzal významné ponaučení, že jsou v životě důležité věci a pak je všechno ostatní. Celkově se mi líbil film až o smrti tatínka Josefa, do té doby to bylo smutné a zdlouhavé. Až poté dostal děj náležitý spád a na scénu se dostali i zmínění dva pohřebáci. Ti byli super, jinak nic moc. Suma sumárum, černá česká komedie Doblba! ode mne získala dvě zblbnuté hvězdy **. () (méně) (více)

Booxtronic

Tak tenhle počin jsem dokázal dokoukat jen do poloviny, dál už jsem neměl sílu. Své publikum si to mezi lidmi jistě našlo, ale já se mezi ně tedy rozhodně neřadím. Černý humor mi většinou není cizí, tady je ale vyhnaný do takového extrému, až to pěkné není. Místy se sice nějaký ten moment vyvedl a donutil mne prudčeji vydechnout vzduch z nozder, více než jednu hvězdu tomuto dílu ale nedám. ()

akni76

Ale veď toto bolo celkom dobré! A s pribúdajúcim časom film neklesal na kvalite, ako to pri tých "našich" s rokom zrodu 2000 plus býva, ale sa zlepšoval. Nebyť pár naozaj trápnych vtipov a-la Kameňák na začiatku a zjavnej reklame na Renault a Mattoni, dám možno aj päť hviezdičiek... ()

IGATY

Fakt nevím, co si o tom mám myslet. Možná ze 3 promilema by měl člověk konstalaci na to ten film skousnout a ve vtipech ten vtip i najít, jinak to pro mě byla opravdu trapná kravina o ničem. ()