Příběh černé vánoční komedie Doblba! se odehrává v rozvětvené rodině Mukových. Hlavním hrdinou je Karel Muk, jednoduchý chlapík s jednoduchými sny, žijící poněkud stereotypním manželským životem s Terezou, nevlastní matkou Karlovy dcery Valinky. Řečeno slovy scénáře: Karel pracoval dlouhá léta jako správce hřbitova a s oblibou říkal : Jistá je jen smrt, ale nikdy si nepřipustil, že by se ho mohla nějak dotknout. Nebylo toho moc, za co by se ho dalo pochválit. Bratr Robert Muk je naopak sebevědomý a praktický podnikatel a nejmladší Pavel jakoby se stále nemohl rozhodnout, zda najít smysl života v ochraně šumavských hvozdů nebo v erotických hrátkách se sekretářkami. Jednoho dne, krátce před Vánocemi spadne rodině Mukových do klína nečekané dědictví. Náhlá možnost zbohatnutí je jakýmsi spouštěcím momentem pro řadu osudových událostí, které jednotlivé členy rodiny trochu svedou z nastoupených cest, některé nasměrují na cesty úplně jiné a cesty těch dalších se dostanou téměř ke svému konci. Nic už nebude jako dřív. A náhody neexistují.Všichni musí přehodnotit své žebříčky životních priorit. A přitom platí pravidlo: jakékoliv vaše činy se vám jednou v dobrém či ve zlém zúročí. (oficiální text distributora)

robzombie

Vzhledem k tomu, že jsem se velmi dobře bavil, neuvádím žádné, možná pravdivé, přitroublé připomínky jako: nejednotná dějová linie, nevyrovnané herecké výkony ... atd. Doporučuji jako dobrou českou crazy komedii. ()

Dejv23

Pro mě snad nejlepší česká černá komedie, válel sem se smíchy od začátku až do konce. "Nechápu, jak někdo moh ujet..." "To je lumpárna, viď? Ale voni ho čapnou, neboj se..." ()

Cenobita

Perfertní komedie s hřbitovním humorem. Nezapomenutelná je černá postel s lampičkama, které vypadá jako z hrobka. Nekrofilní zřízenec s hřebínkem a lá Spalovač mrtvol - Kopfrkingl. Scéna s "plazmou" pro babičku. Usmrcení králíka. Číslování králíků tátou :-) samé gagy + Čtvrtníček. Nutno vidět. Těžko to nazvat černou komedií. Spíš crazy komedií s prvky hřbitova. ()

Mykolovna

Ha:D Já jenom zírám, jak moc jsou ty komentáře negativní. Na někoho je to možná moc, ale můj smysl pro humor bývá ještě černější =D Výstupy jsou dost teatrální, ale řekla bych, že to byl záměr. V hlavních rolích dva profesionální slizouni Čtvrtníček a Dušek...jsou k popukání..a k tomu koktavej krišňák - prostě síla :-D ()

Edge_666 odpad!

Ten film není blbý, ten je megablbý. Špatný scénář, špatní herci a dokonale špatná režie. Nenašel jsem nic, co by stálo byť jen za jednu hvězdičku. Ztracený čas. ()

bratr_jezek

Tak zase jedna ukázka, jak promrhat peníze a čas diváka. Hlavní hrdina Karel Muk je opravdu "jednoduchý". Tvůrci si asi mysleli, že konfrontovat s životem tohoto muže vlastního světa pracujícího na hřbitově nabídne spoustu komedie, ale vše vyšumí do prázdna. Motiv náhlé možnosti zbohatnutí už dost provařil Bolek se svým Gutentagem. Sázka na Čvrtníčka s Duškem by taky asi lépe fungovala v jednom z dílů České sody. Nudil jsem se a nechápavě zíral potajmu na hodinky. ()

kreyson13

Film je výborně obsazenej, má úžasnou vánoční a přitom černou atmosféru. Jak děda chodí kontrolovat stav plynu, nebo jak je vyřízenej, že dát jméno králíkovi, kterýho pak sežerou, je kanibalismus...Prostě se povedl. ()

ilcibo

Mno ...viděl jsem už když film přišel do kina. Nějak jsem nikdy nepřišel na chuť titulkům a v nabídce ten den po našinecku mluvil jen tenhle snímek, plus nějaká americká animovaná... Anžto mám černej humor v oblibě, vyhrál českej film, leč bylo to Pyrrhovo vítězství. Opravdu jsem se zasmál jen při jedný Duškovo scéně, jinak mi bylo spíš trapně. Teď po létech, jsem filmíku dal znovu šanci (v TV). Říkal jsem si, že jsem byl tehdá špatně naložen (neb "i muži mají své dny"), ale ne. První dojem je asi opravdu NEJLEPŠÍ. Za snahu hvězdu dám ...ale hlavně spíše za pokus o tu "černou. ()

nihiliste

Tato komediální propletenina je tak praštěná, až se mi líbila :-D Dušek, Čtvrtníček, Polášek a spol. skvěle zapadli a okořenila to trefná muzika. 65% ()

PORTER44

Určitě se dá filmu hodně vyčíst,ale některé scény byli super vtipný,příhoda s králíkem super,na druhou stranu se našli scény které byli spíš než vtipny tak přehrávaný až trapný nebo nechutný,ale to k černému humoru taky patří takže Český komediální průměr. ()

vasosak

Trailer je super, po pár fragmentech filmu zhlédnutých na YouTube mě však nějak přešla chuť to vidět, proto nehodnotím. Ale ten trailer chválím :D ()

PRASÁK

Tak tohle je hodně povedená a vtipná česká komedie s prvky černýho humoru. Budete se smát vod začátku až do konce! V hlavních rolích se zde představí: Jaroslav Dušek, Petr Čtvrtníček, Marek Daniel, Lenka Krobotová, Věra Křesadlová, Nela Boudová nebo i skutečnej táta Jaroslava Duška, Vlasta Dušek. Snímek natočil rodák ze Strakonic, režisér Petr Vachler jako svůj celovečerní debut, když se předtím věnoval výhradně televizní tvorbě. Koukněte na tenhle film a večer se vám ponese v neskutečný pohodě! ()