Příběh černé vánoční komedie Doblba! se odehrává v rozvětvené rodině Mukových. Hlavním hrdinou je Karel Muk, jednoduchý chlapík s jednoduchými sny, žijící poněkud stereotypním manželským životem s Terezou, nevlastní matkou Karlovy dcery Valinky. Řečeno slovy scénáře: Karel pracoval dlouhá léta jako správce hřbitova a s oblibou říkal : Jistá je jen smrt, ale nikdy si nepřipustil, že by se ho mohla nějak dotknout. Nebylo toho moc, za co by se ho dalo pochválit. Bratr Robert Muk je naopak sebevědomý a praktický podnikatel a nejmladší Pavel jakoby se stále nemohl rozhodnout, zda najít smysl života v ochraně šumavských hvozdů nebo v erotických hrátkách se sekretářkami. Jednoho dne, krátce před Vánocemi spadne rodině Mukových do klína nečekané dědictví. Náhlá možnost zbohatnutí je jakýmsi spouštěcím momentem pro řadu osudových událostí, které jednotlivé členy rodiny trochu svedou z nastoupených cest, některé nasměrují na cesty úplně jiné a cesty těch dalších se dostanou téměř ke svému konci. Nic už nebude jako dřív. A náhody neexistují.Všichni musí přehodnotit své žebříčky životních priorit. A přitom platí pravidlo: jakékoliv vaše činy se vám jednou v dobrém či ve zlém zúročí. (oficiální text distributora)

cariada

Tohle je docela síla. Najde se tam několik vtipných momentů ,ale jinak je to hodně drsná černá komedie spíš docela morbidní. Dalo by se to nazvat i moralitou (částečně). J.Dušek a P.Čtvrtníček tu hodně vynikají. ()

bourec

Film,koupenej v půjčovně, ve výprodeji.Dnes viděno teprve podruhý, a je to další případ zmrvenýho scénáře, a nenaplněných ambic.Jen prvních třicet minut má jakýsi šmrnc, občas vtip, a herci snad i hrajou.Pak ovšem příjde sešup dolů, až do blbosti.Pak už je to trapas.40%. ()

Crawler-D

Vůbec to není tak blbé, ajk jsem očekával. Melancholicky mě udeřila trefně zachycená atmosféra Vánoc, jež není trapně zironizována, ale je ldisky úsměvná (i mrazivá) Oceňuji i na české poměry technicky precizní zvládnutí. ()

C0r0ner

Tragikomedie je od Pelíšků nejvěrnějším tématem českých režisérů. V podstatě všech. Předbíhají se jenom v tom, kdo napíše lepší scénář. A Vachler to není. Doblba! je prostě jenom prázdný příběh bez jakéhokoli zvratu, překvapení a humoru. Prostě takové skoro dvouhodinové nic. 50% ()

messiah

Vlastně jsem od toho vůbec nic nečekal...šlo to mimo mě. Ale teď, když se to objevilo v AHA nebo kde, přecejen jsem po tom sáhl jakožto po filmu jehož název mi něco říkal a měl jsem ho spojen se skvělým J.Duškem. No překvapení bylo víc než příjemné...jasně, je to pitomost, ale v tu chvíli mi to sedlo a skvěle jsem se bavil. Prostě nálada na jednoduchej humor pro odreagování. Že bych to ale musel ještě někdy vidět? ()

otík

Komedie určená pro fanoušky Duška a Čtvrtníčka. Pro ostatní je to nesmírná blbost a nuda. Já patřím mezi ty, kteří Čtvrtníčka mají rádi, přesto mi tato černá komedie o tom, co může způsobit neustálé lhaní a podvádění, přišla místy hodně prázdná a nudná. Je pravda, že úvodní třetina a závěrečných 10 minut se velmi povedlo, ale vše mezi tím je jen mlácení prázdné slámy. Vznikla, tedy alespoň pro mně, sice zajímavá černá komedie, ale její celkové vyznění je hodně slabé a i tak trochu hořké. ()

dr.fish

Po letech viděno znovu, ze tří jsem zvýšil na čtyři. Řada vtipů je dost povedených, herci výteční, jen to holt trochu nedrží pohromadě. Pro pár naprosto parádních vtipů ale rozhodně stojí za to vidět. 70% ()

Radiq

Nasadit Duška byl dobrej tah, ale třeba takovej Čtvrtníček mi odjakživa sedí spíš do nějakejch štěků, než do skutečnejch rolí. Ten příběh docela černohumornej, ale je vidět, že to je pořád ta naše česká kotlina. Z humoru se místama vyklube vážno a ty mysteriózní prvky mě tam děsily, protože se tam vůbec nehodily. Co bylo ale vůbec nejhorší, tak to varieté nebo jakejsi ten bordel s tlustejma tanečnicema a starejma rašplema. Ono to má sice na jednu stranu dobrej potenciál a nápad, ten se ale většinou stočí tam, kam by nemusel a mohl by jinam a líp. Ale jako úplně zatracovat to nebudu. Myslím, že Vachler (i když tam protekčně procpal dcerunku) sehnal solidní sestavu herců a možná kdyby tento film měl úspěch (což neměl), mohl stvořit i něco lepšího... mám k němu prostě respekt... ale ani nevím proč. Asi spíš kvůli zásluhám na poli českého filmu, než kvůli jeho kreativním projektům. ()

fantoci

Tato "černá" komedie žádným velkým zázrakem není. Rozhodně neskončí jako skvost v dějinách naší kinematografie. Zajisté se v ní najde několik míst u kterých se zasmějete. Celkově je film špatný a málo zábavný. Herecké výkony slabé. Místy se děj v jakési kontinuitě přetrhává a vypadá spíše chaoticky. ()

Doudis19

Na komedii málo vtipné a na drama moc velká "snaha" o vtip. Bohužel squadra nejlepších, českých komiků Dušek, Čtvrtníček, Polášek tentokrát šlápla hodně vedle a i přes pár úsměvných momentů, se jedná převážně o křeč, osobně za to přisuzuju největší vinu Vachlerovi společně se scénáristy, kteří místo možného kultu natočili rozvleklou snůžku hovadin. ()

Honzíno

Dosti podivuhodná záležitost, která je schopná místy provádět drsnou sondu do mezilidských vztahů a na druhé straně zase zabřednout do velké banální zhovadilosti. Na celém flimu je znát, že je to Vachlerova prvotina, že sice něco odkoukal za ta léta, jenže ještě nemá svou pevnou režijní tvář. Často můžeme ocenit Duškovo a Čtvrtníčkovo herecké 'umění' (mému vkusu blízké, když se povede), stejně tak ho můžeme i občas zatratit. Takže bohužel. Ve snímku se nachází pár zajímavých scén, které se však hned utopí v celkové nevýraznosti a sklonu k debilitě (což je rozdíl jestli to je hnus nebo černá komedie). Neuvěřitelně nevyrovnaný počin. Viděl jsem ho v kině, čt ho teď dalo v tv, ale já na to neměl odvahu a ani jsem neměl chuť vidět Doblba! znovu. Na obhajobu filmu: Myslím, že se u nás točí i horší věci... cca 50% ()

Mrkvič

pustil jsem si tenhle film po vytržení osmičky, kdy jsem měl sešitou díru po zubu, a byla to chyba, nemohl jsem se totiž smál a tohle je vážně sranda, takřka každá postava dokáže diváka rozesmát ()

Jazzzz

Jo tak s touhle komedií sem spokojen. Není zas tak extra výjmečná a místy mě příjde, že se snaží těžit z rychle nabyté slávy českých filmů, leč se trochu ukvapuje. Přesto všas je dostačujicí pro pobavení a to je snad jediné co můžu od komedie očekávat. Černý humor mi taky nikdy moc nevadil, takže proč ne? ()

Endyis

To bylo ale úplně blbé, že něco tak blbýho jsem dlouho neviděl. Úplně zbytečný blbý film. Vachler!! Začni jíst maso ty vole... ! ()

Beky

Pokud neuvidíte, neuvěříte!!! V konečném součtu bodů, kladů, mínusů a já nevim jakých možných kriteriích, se Doblba vyhoupne do výše nadprůměrného filmu s pointou, která má smysl...ale tu si ve filmu najde každý sám!! Nějak to nechápu....nudíte se 90% času filmu.....ale chcete to dokoukat!!!! Film má minimum vtipných scén oslovujících průměrného diváka....a já se těm kravinám smál!!! Kdybych vypustil střední pasáž, která se odehrává v nejmenované vesnici, v jednom blbím baráku s neskutečně trapnýma dialogama o hovně (..trapný dialogy nejsou jenom v této scéně...), tak bych snad hodnotil ještě víc a film by se možná stal znovu koukatelným....nějak jsem rád, že to mám za sebou...takový z mrtvých vstání prožívám.....prostě jsem získal přesčas:)))))))!!!..zajímavých 60%!! Jednou větou: V tomto filmu je spousta zajímavých nápadů, pár dobrých scén, pár zajímavých triků=na české poměry...jeden pozoruhodný herecký výkon ( Dušek ) a spousta ztracenýho času, přeberte si to! ()

Master19

Čekal jsem mnohem větší hloupost. Jsem rád za každý film, který není jednou velkou reklamou na nápoje, nebo vyhledávače. Stejně tak jsem vděčný za každou komedii, která netlačí na pilu a i za cenu delší stopáže si v klidu vypráví, co chce. Doblba! není žádný zázrak, ale mnoho hlášek je opravdu výborných a docela se mi líbila i kamera, včetně těch trochu kýčovitých nájezdů na kostel. ()