Fimfárum 2

Čtyři zbrusu nové pohádky pro chytré děti a chytré dospělé z oblíbené knihy Jana Wericha. Klasik animovaného filmu Břetislav Pojar natočil slavný příběh maličkého Palečka, plný zvratů a dobrodružství o jeho cestě do světa a zase domů. Pod vedením Aurela Klimta ožijí tři navzájem si podobní hrbatí bratři. Hrbáči z Damašku přinášejí atmosféru exotického Blízkého východu s pestrostí orientálního vypravěčstvím, ale přitom o věcech nám všech dobře známých. Vlasta Pospíšilová ve Třech sestrách a prstenu vypráví vesnický dekameronský návod o tom, jak pro sázku o prstýnek zblbnout tři milující chotě. A Jan Balej dovolí bratrům Markovi a Koubovi prožít prastarý pohádkový příběh o kouzelném mlýnku, závisti, čertech s originálním vysvětlením jednoho přírodního úkazu v pohádce Moře, strýčku, proč je slané? (oficiální text distributora)

Belsazar

Paleček, Tři sestry a jeden prsten a Moře, strýčku, proč je slané? jsou tři pohádky, které nejsou zajímavé. Nemyslím si, že by byly vysloveně špatné, jen mi zkrátka vůbec neoslovily. Ale Hrbáči z Damašku, to je extra třída. To je to nejlepší, co Werich kdy vymyslel. Klobouk dolů. ()

Scraffy

O niečo slabšie, ako prvý diel. Tu mi hlavne vadilo, že sa takmer vytratila tá stará - známa atmosféra Jána Wericha. Niektoré príbehy majú niečo do seba a niektoré sú zasa až zbytočne moc chaotické a predvídateľné. Ale tie 4 hviezdy predsa len dám. ()

Marvin*

Českou animovanou školu tu já můžu, navíc každý příběh je zde jiný a to nejen výtvarně. A velké plátno mu sluší, je tu krásně vidět ta živá, hrubá materiálnost oproti stále chladné digitální dokonalosti. Pro tuzemsko je i typický shovívavý pohled na nadměrnou konzumaci alkoholu (z toho si děti příklad neberte :-) ()

Jaromír

Už jsem nebyl tak okouzlen, jako u jedničky (není tu žádná gradace, vše je ve stejném stylu, jako jednička). Stejně je ale Fimfárum 2 milé. Je to pěkná podívaná a například příběh o třech hrbáčích se mi velmi líbil :) (se na něj jdu podívat ještě jednou :), jo alkohol a zbraně :) ). Opět dobrá práce ()

nooly

Velmi pěkné, vkusné, propracované. Hudba mi v některých momentech přišla trochu tematicky mimo. Jinak je vidět, že tvůrci pracovali s láskou a se smyslem pro detail... ()

Stejšn

Strašně slabé, oproti prvnímu dílu hrozná nuda. Nechápu i výběr pohádek - proč tu třeba není O rybáři a jeho ženě a místo toho je tu zdlouhavý Paleček? Ne, viděl jsem to jednou v kině, podruhé (už jen části) v TV a potřetí to vidět už nepotřebuju. První film jsem viděl nejméně čtyřicetkrát, to je prostě úplně někde jinde. ()

SirGawain

Moc pěkné. Je to pohádka, která určitě není jenom pro děti a to už jenom kvůli hromadě mrtvol :-). Výtvarně zvládlé perfektně. Obzvláště se mi líbil Palček, kvůli míchání animátorských technik. ()

jamoje

tak ako minuly rok aj tento rok je najlepsie co priniesol Bazant Kinematograf rozpravocka - filmovy prepis Werichovych rozpravociek. minuly rok mi vsak Fimfarum Jana Wericha uslo, z coho som po zhliadnuti Fimfara Dva velmi nestastny. bol som uplne nadseny rozpravockami pana Wericha a krasnym animovanym spracovanim. 95% velka spokojnost :)) ()

Weissik

Díky bohu za obnovení české loutko-filmové tradice. Loutkové filmy mi k srdci přirostly tolik, že se právě o jeden pokouším. ()

SB

Pro mě s Fimfárem 1 asi to nejlepší, co se tu od plyšáku udělalo, natož v animovaném filmu, kde dnes konkurence není. Jednotlivé příběhy jsou tak nacpané dobrými nápady, že by vystačily samostatně jako krátkometrážní, takže jako celek je film skoro nestravitelný, ale nepovažuju to za chybu, spíš za důkaz síly jednotlivých částí. ()

cigicigi

V jednotke som sa nemohol odtrhnut od deja a skvelych hlasok, prirovnani a pod. V dvojke som nic take dobre uz nepostrehol a miestami som zaspaval :( ()

wocicko

Podle mě výrazně slabší než jednička. Co se mi opravdu líbilo byla postavička Palečka, děsně roztomilý chlapeček, ale to je tak všechno. Pohádka o Třech sestrách je pěkně nevýchovná a až hnusná - ty zuby - a Tři hrbáči zase pomíjí fakt, že Muslimové jsou abstinenti.... ()

keyzar

Fimfárum 2 se opravdu vyrovná jedničce. Vzhled postaviček je opět unikátní a nejlepší byl Kouba a jeho maskované děti. ()

ZHODNOTITEL

Mnohem zdařilejší než první díl. Každá vyprávěná pohádka má své kouzlo, kterým svůj příběh odvypráví. Za ryze českou pohádku potom považuji Palečka, který mi v mnohém evokuje klasické české pohádky. ()