Fimfárum 2

Čtyři zbrusu nové pohádky pro chytré děti a chytré dospělé z oblíbené knihy Jana Wericha. Klasik animovaného filmu Břetislav Pojar natočil slavný příběh maličkého Palečka, plný zvratů a dobrodružství o jeho cestě do světa a zase domů. Pod vedením Aurela Klimta ožijí tři navzájem si podobní hrbatí bratři. Hrbáči z Damašku přinášejí atmosféru exotického Blízkého východu s pestrostí orientálního vypravěčstvím, ale přitom o věcech nám všech dobře známých. Vlasta Pospíšilová ve Třech sestrách a prstenu vypráví vesnický dekameronský návod o tom, jak pro sázku o prstýnek zblbnout tři milující chotě. A Jan Balej dovolí bratrům Markovi a Koubovi prožít prastarý pohádkový příběh o kouzelném mlýnku, závisti, čertech s originálním vysvětlením jednoho přírodního úkazu v pohádce Moře, strýčku, proč je slané? (oficiální text distributora)

NALBERTik

Opravdu velice pjekne strávený čas... všecky příhody fajné, nejlepší ta o Palečkovi... tu přílbu co nafasoval od krále bych chtěl taky a jezdil bych s ní na kole :) ()

BMAJTZ

V porovnání s prvním dílem poměrně méně zábavný výběr povídek a povídka o Palečkovi mi přišla jako taková navíc. Pořád skvělá zábava, ale jednička byla prostě lepší. ()

Melios

V súčasnosti je fakt ťažké nájsť aspoň jeden dobrý tuzemský film. A to nehovorím o vzácnom prípade ,keď aj pokračovanie je podarené. No a dnes tento moment opäť naskytol. To ,že sa filmárom opätovne podarí trafiť do čierneho u Werichovho poetizmu som ani nedúfal. A este menej som cakal ,že myšlienky oboch strán si výjdu v ústrety a vytvoria opätovný malý bábkový zazrak. O samotnom filme tu ani nebudem moc dlho kecať ,pretože ak ste si zamilovali prvé Fimfárum ,u druhého budete rovnako šťastní. Ale jedna z noviniek oproti prvému dielu je ,že sú rozprávky omnoho modernejšie ( už to nie je doba dávnoveká a nepoznaná ,ale doba veľkej vojny ). Poviedky tiež nezaostali ,pispôsobili sa dobe. Najviac potešili typické čertoviny ako Moře, strýčku ,proč je modré? Nezaostáva ani odbočka na blízky východ. Po všetkých stránkach podarené pokračovanie. Werich by bol hrdý....alebo nie, to už nezistíme... ()

killjezor

Jednička byla trošku zajímavější, tady mi to přišlo poněkud jednolité. Hudba na mne místy působila jako Youngův Mrvý muž, nicméně to pro mne stále znamená, že české loutkářství stále žije a je na vysoké úrovni. U DVD potěší množství bonusů, film o filmu se povedl. Prostě dobře udělaný film a hodně povedené DVD. (+ si dejte hvězdičku za Velíška v bonusech) ()

Wally

Kolikrát mi i horrory typu Halloween, Pátek třináctého apod. připadají jen jako slabý odvar toho, co se děje ve Fimfáru :-)) ()

Zagros

O druhém Fimfáru platí doslova to, co jsem napsal u prvního dílu. Krásný přednes Jana Wericha, zábavné kratší pohádky s fajn pointou a občas strašidelná animace, která není vhodná pro nejmenší. Hodnocení se může lišit možná dle toho, jak vám sednou jednotlivé pohádky. Za mě rozdíl nebyl a zůstávám tak u čtyř hvězd. ()

MareT.

Pro mě naprostá bomba, která má jediný problém v tom, že jednotlivé příběhy nejsou vyvážené (oproti Moře, strýčku, proč je slané? nemáji Hrbáči z Damašku šanci). Některé se prostě povedly lépe některé méně. ()

cab

Ctyri loutkove animove pribehy z ceske knihy Jana Wericha jsou dosti nevyrovnane a nektere jsem nechapal jako pekne vypravena a zajimave vizualne lazena s nazvem Hrbaci z Damasku nebo klasika o Palecku, ktera je natahovana ale celkove pekna. Zbyle dve pohadky pro starsi a premyslive se mi nelibili at uz kvuli nelakevemu deji nebo divnemu vyusteni udalosti. Ve vysledku vychazi uchazejici prumer. 55% ()

Paity

U Fimfára vyloženě záleží, zda se vám líbí ta "grafika" neboli jestli vám nepřijdou postavičky nechutné, jak už jsem od pár lidí slyšel. A do jisté míry tomu rozumím. ()

Alf

oproti jedničce značné zklamání, první příběh na mě působil značně plytce, těžko jsem se mohl bavit u Tří sester a prstenu, když mi jejich humor připadal často až zlý, Hrbáči mě znudili naštěstí ne k smrti, takže na konec zachránil čest a kontinuitu s předchozím dílem Paleček s typicky pojarovským pojetím... ()

bohemia_regent

Ne že by se tu nenašly žádné mouchy (např. hudební motiv tanga působí v orientální pohádce Hrbáči z Damašku jako pěst na oko), ale jinak se podařilo vysoko nastavenou laťku prvního Fimfára (2002) udržet. ()

zdenur

Někdy se říká "Jednou a dost!". To by mohlo platit tady. Fimfárum 2 vůbec není špatné, ale oproti jedničce mu chybí nějaké kouzlo. Ii tak je to pěkná podívaná na deštivé sobotní odpoledne. ()

Horak

Přestože se opět jedná o výbornou práci, tak musím říct, že mě dvojka bavila o trochu míň než jednička. ()

RadimFišer

Hodnotím jako lepší a zajímavější jedničky. zejména paleček se sněžným žroutem mě dostal. Obzvláště, když si na konec pohádky vyšlapal sedmimílové boty. Tohle je jeden z mála příběhů, kdy se mi líbí moderní úpravy. Ale říkám si, že by to chtělo vymyslet nějakou novou sférouvou pohádku pro děti, aby na nás mohli vzpomínat. Udělali jsme Pottera, ale co bratři Grymmové? Nebyl by tady někdo, kdo má v hlavě novodobou pohádku? Přispěji ti obdivuhodný autore... Líbilo se mi zpracování, ale neviděl jsem všechny pohádky. Snad příště... ()

TomasKotlant

Už to do sebe nezapadá tak dobře jako v prvním Fimfáru, velmi citelně chybí nějaká zakončovací pohádka. Jednotlivým částem chybí větší poutavost a některé by si zasloužily lepší pointu nebo alespoň kratší stopáž. Hráči z Damašku se mezi zbylé příliš vizuálně nehodí, ačkoliv jí nelze upřít jistou inovativnost. Nejzajímavější je Paleček, který mě i přes značnou profláklost námětu dokázal několikrát příjemně překvapit. A poetická myšlenka pohádky Moře, strýčku, proč je slané také rozhodně stojí za zhlédnutí. Bohužel dohromady pohádky působí trochu rozporuplně a výtvarné ztvárnění velmi podobné prvnímu dílu ubírá na výtvarné zajímavosti, díky čemuž bude dvojka pro znalce jedničky trochu stereotypní. *** Ve zkratce: Příjemné nové pohádky ve starém kabátě. ()

zdeny99

Po mistrovsky odvedené jedničce přichází pokračování ve formě druhého dílu, který se skládá ze čtyř dalších povídek (Moře, strýčku, proč je slané?, Tři sestry a kouzelný prsten, Tři Hrbáči z Damašku, Paleček). Přičemž při sledování první povídky jsem měl pocit, že to bude stejně tak vynikající počin jako minule. Jenže bohužel zbývající tři povídky jsou již slabší, přičemž Tři Hrbáči z Damašku jsou opravdu slabí. Líbilo se mi pouze jejich vyobrazení, včetně všech dalších učinkujících v pohádce. Tři Hrbáči z Damašku jsou takové loutkové obludárium, loutky jsou doslova nádherná monstra, jenže ten příběh z Orientu mi vůbec nesedl. Podobné je to i s Palečkem, který mi přišel takový natahovaný a nejlepší z něj byli Sněžní obři. Za to Tři sestry a jeden prsten je veselejší povídka, ve které mě nejvíc pobavilo, když odvážely nebožtíka na hřbitov a on jim sám slezl ze žebřiňáku. Nad těmito třemi povídkami jednoznačně vyniká hned ta první o mlýnku, který stále mele a mele sůl a bude ji mlít na mořském dně až na věčné časy. Povídkami je to tedy o hodně slabší než v prvním Fimfáru, jenže ty tvůrčí schopnosti a mistrovská animace společně s přednesem Jana Wericha a Oty Jiráka dělají i z této pohádky opět originální filmový zážitek. [7772. hodnocení, 165. komentář, 78%] ()