Fimfárum 2

Čtyři zbrusu nové pohádky pro chytré děti a chytré dospělé z oblíbené knihy Jana Wericha. Klasik animovaného filmu Břetislav Pojar natočil slavný příběh maličkého Palečka, plný zvratů a dobrodružství o jeho cestě do světa a zase domů. Pod vedením Aurela Klimta ožijí tři navzájem si podobní hrbatí bratři. Hrbáči z Damašku přinášejí atmosféru exotického Blízkého východu s pestrostí orientálního vypravěčstvím, ale přitom o věcech nám všech dobře známých. Vlasta Pospíšilová ve Třech sestrách a prstenu vypráví vesnický dekameronský návod o tom, jak pro sázku o prstýnek zblbnout tři milující chotě. A Jan Balej dovolí bratrům Markovi a Koubovi prožít prastarý pohádkový příběh o kouzelném mlýnku, závisti, čertech s originálním vysvětlením jednoho přírodního úkazu v pohádce Moře, strýčku, proč je slané? (oficiální text distributora)

lenny71

Nádherně zpracované příběhy Jana Wericha a naprosto úžasná výprava... Podle mě je to jeden z nejlepších animovaných filmů, které jsem viděla. ()

Dodge-I

Dvojky bývají slabší, tady je to jen o maličko, ale pořád se jedná o podívanou, která se nese v duchu mistra J.W., Asi nejpůsobivějšá je příběh o Hrbáčích, ale i ty tři sestry se pěkně vyvedly :-) ()

corax8

No nejvíc mi asi uvíznou hrbáči. To bylo asi nejlíp zpracované. Jinak je to důstojné pokračování jedničky. ()

marketcsfd

Opět výborné zpracování, ovšem já upřednostňuji Fimfárum 1. Příběhy mě víc vzali za srdce. Zde se mi nelíbil příběh tří bratří z Damašku. Nezajímavé dlouhé a nudné. Paleček se mi zdál poněkud natáhlý. ()

T5D6L odpad!

Nikdy jsem nebyl z pohádky tolik znechucen , ještě horší než 1. díl . Nemám jiné vysvětlení než hrůza a děs , na to se nedá dívat . Jsem sice milovník thrillerů , ale i tak poznám rozdíl mezi absolutním odpadem a dobrým filmem . Tohle je pro mne bohužel odpad . ()

cooler

Po výtvarné stránce opět vynikající,ale bohužel už méně vydařené.Moře,strýčku,proč je slané ? -70%,Tři setry a jeden prsten - 60%,Hrbáči z Damašku - 50%,Paleček - 60%. ()

Dunpeal

Fimfárum 2 se nedá srovnávat s jedničkou. Příběhy zde nejsou vůbec tak hezké a zajimavé jako v prvním díle. Bohužel jsem to ani nezvládl celé dokoukat, prostě jsem to musel vypnout. ()

Aleshgang

Kam se hrabe dnešní Cocomelon nebo Bing. Toto je skutečná kvalita. Osobně tento díl mám nejradši ze všech tří Fimfárem. I když je to takový smíšený pocit některé pohádky se mi líbily v jedničce. Jiné tady a jiné zase ve třetím. Tady se ale nachází moje nejoblíbenější pohádka: moře strýčku proč je slané. A k tomu ještě hlas Jana Wericha čistá dokonalost. ()