Jeskyně

Uprostřed hlubokého lesa v Rumunsku narazí tým vědců na ruiny opatství z 13. století. Po bližším průzkumu zjistí překvapivou věc - opatství stojí na vchodu do obrovského systému podzemních chodeb. Místní biologové věří, že v jeskyni by mohl existovat dosud neobjevený ekosystém, proto najmou skupinu amerických jeskynních potápěčů, aby jim pomohli její hlubiny prozkoumat. Jack (Cole Hauser) a jeho bratr Tyler (Eddie Cibrian) jsou profesionálními průzkumníky, kteří vedou tým nejlepších světových jeskynních potápěčů a neustále vyhledávají nová a nová dobrodružství. Do Rumunska dorazí s nejmodernější výbavou včetně nové kyslíkové bomby, díky jejíž velké kapacitě může zůstat potápěč pod vodou až 24 hodin. Elitní skupina, k níž patří také Charlie (Piper Perabo) a Buchanan (Morris Chestnut), ihned začne s průzkumem. To, co najdou uvnitř jeskyně, však není pouze nový ekosystém, ale úplně nový živočišný druh... (oficiální text distributora)

Junys

Skupina vědců jde prozkoumat v Rumunsku jeskyni která nebyla nikdy prozkoumaná. Najme tým potápěčů aby pomohli jeskyni prozkoumat, jelikož velká část je zatopená. Když se ponoří hluboko najdou místo kde není voda. Jenže zjišťují že v jeskyních nejsou jenom oni. - Jako vždy začnu, prostředí super! Čekal jsem že to bude totální ichtilárna ale nebylo to zase tak hrozný ale jak skákala z té skály na druhou tak to tam opravdu nemuselo být, nejsme ve SCI-FI... Občas to vypadalo hloupě viz. jak se rozdělili... Jinak monstra se mi aji líbily. ()

mala_kea

No, co si budeme povídat. Je to céčkovitá pohádka jako prase. Do té doby, než se začaly zjevovat přerostlí parazité, nechalo se na to ještě docela v klidu dívat. Jenže jak to bývá zvykem u takovýchto "sraček", nestvůra vyletí, zabije všechny lidi,až na pár akčních hrdinů, kteří samozřejmě přežijí vše. A ten konec, jak jinak, než ze se parazit dostal v lidské podobě na povrch zemský. S tím už ale nikdo nic neudělá. Bruci, styď se! ()

alambert

Musím říct, že napoprvé mě film vůbec nijak nezaujal. Napodruhé sem si ani nebyl jistý, jestli na to budu koukat znova. Ale pak přišlo překvapení. Napodruhé mě film totiž bavil mnohem víc, než prvně. Samozřejmě přiznávám, že je to dost nereálné, ale prostě mi to nevadí. Povedená atmosféra a slušné efekty mi to vynahrazují. Ze skupiny filmů na toto téma je to podle mě určitě ten nejlepší. Ano, podle mě lepší i než Pád do tmy. Klidně vám řeknu proč. Tenhle film vám aspoň tvrdí, že se jedná o profesionály, kteří mají tušení co dělají. Naopak Pád do tmy, kde se partička kamarádek vydá do jeskyních chodeb, ze kterých se nemusí dostat, mi přišel naprosto směšný. ()

DHDV

Vůbec by sem netvrdil, že je to televizní tvorba nebo film na DVD. Možná působí levným dojmem ale scénář je dobrý a herecké výkony také. Další věcí je, že film je napínavý až do konce a samotný konec je taková třešnička na dortu. Naprosto s klidným srdcem dávám 5 hvězd, za dobrý originální film. A zase to přehaně nízké hodnocení - že by lačnost po kritice od ne/znalců????!!! ()

MickeyStuma

Námět tohoto filmu není nijak originální, ale nezatracoval bych ho. Spousta nelogičností a problémy s velikostí jeskyně vůči létajícím potvorám snad nemůže překvapit. To však rozhodně filmový zážitek nijak nezkazí. Natočeno je to zručně a žánrově adekvátně. A že je tu otevřený konec? To už prostě patří k mnohaleté tradici amerických filmových studií. Ono, co kdyby. ()

Ombak▼Penari

Tak podle komentářů a hodnocení jsem to čekal ještě mnohem horší. Nakonec z toho vylezlo jen obyčejné nudné béčko, které klidně mohlo být děsivým filmem v atraktivním prostředí. Celé to shořelo na faktu, že scénárista neumí psát a pan režisér točit horory, protože jeho cit pro atmosféru strachu skončil někde u prošlého salátu s majonézou. Nedá se u toho bát, děs na mě padal jen při dialozích, které skutečně nepocházejí z tohoto světa. Koukat se na to dalo, ale proč to vlastně dělat. Vracím se k Pádu do tmy... ()

towstit

Prvý film pri ktorom som mal pocit, ze sám nevedel ako dalej. Proste len hádzal scény, ktoré logickosťou vôbec nespadali do scény pred tým. Herci stáli za prd, triky tiež, a atmosféra vôbec žiadna. Škoda, pretože na takýto typ filmov mám slabosť. Asi to ho zachránilo pred odpadom. ()

dalziel

Dlho som odkladal pozretie tohoto filmu.Stále ma,ale niečo hlodalo aby som si to pozrel.Asi obsadenie.Podľa hodnotenia mi bolo jasné,že to žiadny zázrak nebude.A ani nebol,ale vydržal som do konca čo považujem za svoj osobný úspech.Dvakrát do tej istej rieky prípadne jaskyne už isto nevstúpim. ()

ninho

Ach jo,další z řady neskutečně zábavných amerických hororů, které v Hollywoodu vznikají s neuvěřitelnou rychlostí. Za všechny např: Anaconda 2,Venom, Texaský masakr počátek a mnoho dalších...To je vám potom jedno co tam potenciální oběti řeší za problémy a vy v duchu chcete,aby je to už dostalo a byli jste zase o kousíček blíž konci. Další samostatnou kapitolou jsou "nestvůry"- zde nějací inteligentní kříženci vetřelce s potvorou z Jeepers Creepers,jak originální..A díky otevřenému konci,jak už to tak u hororů bývá,to má náběh na 2ku a to potom teprve bude shit s velkým S,tipnul bych to do tří let, s ještě příšernějšími herci a rovnou na Dvd. Na horory se vždy rád podívám,ale čeho je moc,toho je příliš. Že mě nikdy neodratí ty negativní recenze..Ach jo..:) ()

waska

Monstrózně nevýrazné béčko, na kterém není snad nic k pokoukání kromě dvou hereček Leny Headey a Piper Perabo. Film plný nehorázných nelogičností nemá pranic společného s hororem. Nebo se snad někdo bál? Navíc za to finále bych všechny zúčastnělé šoupnul aspoň na dva dny pod led, aby se probrali. ()

zberatel

Tlieskam velmi dobrej fantazii Patricka Tatopoulosa a jeho priserkam, ktore sa mu naozaj podarili a vysluzili si jednu hviezdu, druha za obsadenie a tretia za vizual. Oddychovka ktora pobavi, staci vam misa pukancov a kola :). ()

liberator

Vizuálne celkom pekne nakrútená stupidita - tri hviezdičky len kvôli mojej slabosti pre "jaskyniarske" filmy (nedá sa pozerať inak ako v tme, v HD s kvalitným zvukom). ()

mira.l

No to byl zase napínááák:). Jedna jediná hvězdička za Lenu Headey. Nechápu, proč se k něčemu takovému propůjčila, má mnohem zajímavější role a má na mnohem zajímavější role. Chtěl jsem přidat ještě jednu hvězdičku za Piper Perabo, ale ta do konce nevydržela:) a až tolik zase k vidění nebyla, teda ono v té tmě toho po věšinu času tak nějak celkově nic moc vidět nebylo. Až budu zase někdy tyhle dvě kočky chtít vidět spolu, pustím si Svatbu ve třech, stopáž přibližně stejná, kouká se tam na ně mnohem líp a navíc je to i sranda. Tohle je jen sračka. ()

Grogan

Průměrný béčko, jakejch je hafo. Akční scény místy povedený, jindy průměrný, charaktery nejsou nijak propracovány, což se v těhle filmech snad ani nečeká, vcelku charismatický hlavní hrdina (Hausera mám docela rád) a dvě sexy kočky, kterým to sekne (k čertu s tím, že v jeskyních je chladno, hlavně že Piper vypadá v krátkejch šortkách a tílku zatraceně sexy, ne?), zbytek je jen nevýrazné křoví. Vzhled monster taky není nijak originální, nějaká faktická přesnost ohledně jeskyní nebo vědních oborů je předem vyloučena, nelogičností se najde hodně. Ten konec je jasný oslí můstek pro budoucí pokračování, i když mě osobně se zamlouval. ()