Jeskyně

Uprostřed hlubokého lesa v Rumunsku narazí tým vědců na ruiny opatství z 13. století. Po bližším průzkumu zjistí překvapivou věc - opatství stojí na vchodu do obrovského systému podzemních chodeb. Místní biologové věří, že v jeskyni by mohl existovat dosud neobjevený ekosystém, proto najmou skupinu amerických jeskynních potápěčů, aby jim pomohli její hlubiny prozkoumat. Jack (Cole Hauser) a jeho bratr Tyler (Eddie Cibrian) jsou profesionálními průzkumníky, kteří vedou tým nejlepších světových jeskynních potápěčů a neustále vyhledávají nová a nová dobrodružství. Do Rumunska dorazí s nejmodernější výbavou včetně nové kyslíkové bomby, díky jejíž velké kapacitě může zůstat potápěč pod vodou až 24 hodin. Elitní skupina, k níž patří také Charlie (Piper Perabo) a Buchanan (Morris Chestnut), ihned začne s průzkumem. To, co najdou uvnitř jeskyně, však není pouze nový ekosystém, ale úplně nový živočišný druh... (oficiální text distributora)

Mangano

Asi do slabých tří čtvrtin je "The Cave" celkem ucházející mysteriózní thriller, kterému ale těsně před koncem, vlivem neschopné režie, nepřehledné kamery a špatných efektů, dojde dech. Konec filmu tak zůstane pouhou céčkovou nezáživnou absurditou, plnou klišé. ()

LordMalak

Šíleně klišoidní - výprava do neznáma, kterou mohou provést pouze mladí a velmi sympatičtí potápěči z US and A. Zrovna mají volno, tak proč se nevydat do Rumunska, že. V jeskyni je to taky celkem nuda - někdo zemře, někdo si hraje na hrdiny ... Takže: Není to úplná ptákovina, ale blíží se tomu. ()

haasha

Vůbec jsem netušil, co mám od tohoto filmu čekat a tak mne spíš potěšil. Nevyskytuje se zde žádný neohrožený hrdina, který všechny vyvvede z jeskyně pouze s několika škrábanci. Jeskynní potvory také nezabíjí všechny a všechno každých 5 minut nějakým efektním a brutálním způsobem. Takže z mého pohledu je to v daném žánru dobrý průměr. ()

pavont

To ze reziser netocil nic ineho snad hovori za vsetko. Rozhodne to take strasne nieje. Efekty su slusne a ako akcne becko s prichutou hororu funguje obstojne. Scenar a dej by potreboval dopilovat a hlavne kamera ma fakt srala. S tolkych strihov som dostaval zachvat a tiez tempo je hodne kolisave. Kto vsak necaka nic extra, moze byt trochu spokojny. ()

zurivymlok odpad!

Stačilo pár záběrů a věděl jsem, že to bude typická odpadová sračka. Typické bombastické uzavření, z kterého je patrný nedostatečný rozpočet. No a ta poslední scéna - no comment. Jediné plus jsou Nightwish v závěrečných titulcích. ()

Naby

Čekal jsem od toho víc. Na druhou stranu Dojem kazilo i to ze jsem musel hodinu koukat i na reklamy :-(. Nápad byl celkem zajimavy, ale zpracování horší a efekty průměrne. Konec nebyl nějak extra vymyšlené, ale příšerně kycovitej. Více než 2* si to nezaslouží. ()

Shallya

Některé části jsou opravu povedené - hlavně konec...chce to ovšem více nápadů a rozhodně více napětí ! ( víc než na 1* to nemá ) ()

brezi

Máme tu průměrný, nicméně celkem zajímavý film o honičce mezi speleology a ozubenými monstry v neprozkoumaném jeskynním komplexu hluboko pod zemí. Nejedná se o žádný megafilm, jde o béčko, povedené béčko. Film mě docela mile překvapil, má napínavá místa, nicméně i slabiny. Do jisté míry sice kopíruje podobně zaměřené filmy s příšerami, tudíž zde o originalitě nelze až tak hovořit, přesto kladně hodnotím několik originálních nápadů a fakt, že film udržuje diváka v napětí. Rozhodně nelze označit film nálepkou propadáku. ()

Pythonator

Ale tak... zase tak hrozné to nebylo. Dvě nádherné herečky, co se spolu lesbily ve filmu Svatba ve třech. Stísněné temné prostory a strach z neznáma. Zajímavý námět. Na druhou stranu nezajímavé mužské obsazení. Režie, která nevyužila potenciál námětu a jeskynních prostor. A hlavně celkově biologicky nesmyslné příšerky. Ale tak... zase tak hrozné to nebylo. ()

uprchlice

Jaky je rozdíl mezi horory "Pád do tmy", "Peklo v podzemí" a "Jeskyně"? Všichni tři nám ukazují , jak se dá natočit téměř stejný děj,  ale s jiným štábem. Rozdíl v kvalitě? Pád do tmy stoji za shlédnutí.  Má něco do sebe . Peklo v podzemí je nudna blbůstka s obsazením netalentovanych herců. "Jeskyně" se téměř v ničím neliší a právě u této "jemné" slátaniny zůstanu. Skupina vědců se vydává do jeskyně na průzkum,  s tím , že tam objevi cosi fascinujícího. Děj se bohužel držel více "Pádu do tmy", což filmu vůbec neprospělo. Celý děj je jen o hledání něčeho,  co v jeskyni žije. Ovšem scénář je v jedné chvíli i dobře napsán a obsahuje zajímavá fakta. Jelikož dej byl předem prohraný a scénárista přidal trochu "příchuti " ze známého "Vetřelce", dala jsem na herce. Kvalitně nejsou nic moc, ba naopak bych řekla , že zaostávají a ve většině případech slouží spíše jako "hezké tvářičky", aby se neřeklo,  že film je úplně zbytečný. Nicméně právě proto film stojí aspoň za tyto "exponáty". Když už s dějem klesl štáb na bod mrazu, tak alespoň za herce Morrise Chestnuta dávám 50%. "Jeskyně lze shlédnout až do konce, ale divák musí počítat s tím, že je to opravdu dvojník "Pádu do tmy". ()

zeromen

Slušně natočený horor, s velice podařenou napínavou atmosférou. Skvělý děj, skvělé efekty ale už míň kvalitní obsazení. ()

Jansuper

No no no neměl sem nikdy větší problém se  rozhodnout kolik hvězdiček tomu dát, dejme tomu že bych dal tak 3 a půl hvězdičky že ty 4 které sem tomu dal sou takové jako mezi 3 a 4 hvězdou. Jako ten začátek takový moc jednoduchý a pak najednou sme v současnosti a nevíme jak a kdy ale prostě se někde najde nějaká jeskyně a vyšlou tým to tam prozkoumat začátek docela tajemný a ste takový v rozpacích jak to ve skutečnosti bylo a co v té jeskyni na naše hrdiny bude čekat. Ale ty postavy jako sou takové těžko zapamatovatelne no prostě nebyly to až tak dobří herci ale obrovský problém byla ta kamera, ta byla tak blbá vůbec sem se nemohl vyznat jak kde naši hrdinové sou jak který kde je jak se tam dostal co dělaj kde sou jak se tam na místo někam dostali atd. Té akce sem čekal více ale jako byla tu byly tu dobré scény interiér jeskyně nevypadá vůbec špatně je to rozmanité kde všude se tam naší hrdinové pohybují v té jeskyni a napětí tu bylo jen občas někdy ale toho strachu tam moc nebylo, jako jo občas si říkáte kde co tam bude, co se týče lekaček já se lekl asi 2 krát což není moc ale i tak sem byl zvědav jak to dopadne, pár věcí co pochválit tu rozhodně je zápletka filmu je zajímavá, dej taky není nejhorší, ten pocit že se neví co se stalo s těmi vojáky na začátku a co tam viděli je taky zajímavý a mutanti taky nebyly špatný i když tam nebyly až tak dobře vidět, i když ten střed byl trochu nudnější ale začátek byl dobrej a pak to ke konci jak se snažili se tam z té jeskyně snažili dostat byl taky parádní, i když mě taky hodně sralo jak naši hrdinové se vůbec nebáli měli furt takový poker faces, něco se stalo skoro to neřešili a jen řekli co se stalo a zkusili nějaké vzorky prozkoumat. Ale i tak to snáší se mi zdá docela moc kritiky, na jedno zkouknutí to bylo dobré, nelituji hodinu a půl sveho času, docela mě to bavilo ()