Na cestě z Berlína do New Yorku potká Kyle Pratt (Jodie Foster) ta nejhorší noční můra každé matky - v rozlehlých prostorách moderního Boeingu 474 se beze stopy ztratí její šestiletá dcera Julia. Kyle, která je citově zničená z nedávné ztráty manžela, se zoufale snaží nevěřící posádce letadla, cestujícím a později i sama sobě dokázat, že není šílená. Přestože se kapitán Rich (Sean Bean) i letecký strážník Gene Carson (Peter Sarsgaard) snaží o tvrzeních zoufalé vdovy nepochybovat, směřují všechny důkazy ke skutečnosti, že její dcera nikdy na palubě letadla nebyla, což ještě více podněcuje paranoiu a pochyby ostatních cestujících a zbytku posádky. Kyle, která se najednou ocitá úplně sama, zbývá jediné - spolehnout se při pokusu o vyřešení celého tajemství a záchranu dcery pouze na svůj vlastní rozum. (oficiální text distributora)

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 37%, Audience Score - 48% | FDb.cz - 72.2% | No, určitě dost zajímavý Mystery Thriller s velmi dobrou (i když jako téměř vždy ne moc sympatickou) Jodie Foster v hlavní roli. Bohužel to v první "paranoidní" polovině občas ztrácí tempo a až po nějakém (až moc dlouhém) čase se začíná budovat atmosféra, pak je to sice klišovitá naháněčka 1v1, ale my jsme byli slušně napjatí, a i když byl záporák poměrně očekávaný - zklamáni rozhodně nejsme. 65% ()

PlysovyMacko

Paci sa mi ako sa v prvej polovici film hra s divákom, je hlavná hrdinka blazniva alebo jej uniesli dcéru a schovali na palube lietadla? Rozuzlenie nie je dokonalé  ale neurazí. A ako to ze si dievčatko nikto nevšimol? ()

lmc

Tento film mě zpočátku naprosto strhl. Nejen výtečný výkon Jodie Foster, ale hlavně oni pochyby o tom, kdo je cvok a kdo ne:) Kazdopadne kdyz je odhalena pravda, z filmu se stane béčkový akčňák a jde to z kopce. Myslim si, že film má po odhalení špatné finále jako třeba Hide and Seek, kde to dopadlo stejně tragicky. Přitom se Tajemný let mohl po tak skvělé myšlence vyklubat třeba v solidní horor nebo psychologické drama. Bohužel, scénárista i režisér ujeli vedle. ()

Bilky

Zavádzanie diváka je dvojsečná zbraň. Stáva sa výhodou ak je to len ďalšia z alternatív a v konečnom dôsledku sa logicky vysvetlí a stáva sa trápne, keď je vyslovene učelové len na zmätenie divákov. Potom sa pri zaverečných titulkoch spýtate "To si zo mňa rejžo len tak robí prdel?" Temný thriller ktorý nám tvorcovia sľubovali sa s postupujúcim dejom rozomieľa a v polovici filmu sa už pristihnete ako už len sledujete čoraz viac nepravdepodobnejšie a vykonštruované časti skladačky z ktorej mal byť rodinný barák a vám vyšla latrína. Tak prekombinovanú zápletku a spôsob ako prísť k peniazom si mohol vymyslieť len totálny masochista, ale scénar je len časť neúspechu. Ak by sme rozoberali detaily /kto si film chce pozrieť nech nasledujúce riadky nečíta/ ako napr. že teplota v nákladovom či elektrorozvodnom priestore lietadla je zrejme najvhodnejšia pre zdravý spánok (odporúčajú štyria z 5tich teroristov) alebo že kódovací zámok treba najprv obeti ponúknuť využiť a potom ju rafinovaným spôsobom donútiť, aby ho počas letu išla do nákladneho priestoru otvoriť - tak by sme potrebovali formát A4 alebo mám minimálne 6 podnetov pre http://www.moviemistakes.com/. FOSTER je moja obľúbená herečka, a aj keď v niektorých záberoch vyzerala ako Michael Jackson (sorry Judie) tak jej akcie u mňa určite klesli. Nabudúce treba venovať viac pozornosti scénaru, prepustiť agenta alebo ryžovať na reklame, nie na vlastých fanúšikoch! Ešte jeden takýto film a pošlem na teba Hannibala! PS: ked som v bonuse videl koľko prachov pretieklo len na postavenie interiéru fiktívnej 474ky, som sa zaprisahal že aj 2* sú veľa... Ale zas keď to porovnám s inými trhákmi tak je to proste štandard. Bohužiaľ aj tento film... U mňa len za 51% ()

n562

Po dlouhé době opět povedený thriller. Po Úkrytu jsem od Jodie čekala hodně a ona mě nezklamala. Natočila napínavý film chvílemi se pohybující mezi sněním a realitou, nechávající diváka dlouho v nevědomosti. Pouze škoda slabšího konce. Díky Jodie!!! ()

MiD

Jak tady už někdo napsal, první půle filmu s paranoidní hrdinkou je vskutku dobrá, musím hlavně pochválit kameru, ale postupem času se film mění v "sračkoidní něco"... Sic výkon J. Fosterové skvělý, nicméně víc než 3 * si nezaslouží. ()

kolacky

Klasika hollywoodská. Jodie dělá, co může, ale... No, čekala jsem víc. Nezachránil to ani můj oblíbený Sean Bean. ()

hwnd

Dost dlouho mě to docela bavilo, ale pak se to zvrhlo na tak strašnou krávovinu, že jsem váhal nad odpadem. Tak alespoň jednu hvězdu za Fosterovou, bez který by to asi bylo v kopru totálně. ()

megajalec

Veľmi dobrý mysteriózny thriller (alebo dráma?) odohrávajúci sa takmer výlučne v lietadle. Veľmi sa mi páčila tá neistota, ktorú mi tvorcovia navodili (vymýšľa si alebo ju klamú?). Dobre vybudovaná atmosféra, páčil sa mi aj ten twist a plán (aj keď mal samozrejme diery), ale podstatné je, že som sa bavil a tŕpol do konca, ako to dopadne. Výborná Foster mi pripomenula aj herectvom, aj námetom filmu Úkryt. ()

Don Maty

Spočiatku to malo grády. Myslel som si, že to bude napínavé až do poslednej sekundy kedy sa dozviem či je bláznivá alebo nie. Nie prišlo vysvetlenie v polovici filmu a vy ste si uvedomili aké strašne klišovité to vlastne je. Chválim režiséra za to, že ma do polovice filmu dokázal super oblbovať a držať v polohe, že je to dobrý film. No nebol...2* PS: Herecké výkony boli dobrí. Jodie aj Sean potešili ()

BenchPress

Oběma letům roku 2005 dám tři hvězdy, ale mírním vítězem je pro mě asi Flightplan s Jodie Fosterovou. Film si totiž udržuje stejné tempo po celou dobu. Není to nic převratného, ale udržuje. Pointa je sice předvídatelná, ale.... dá se. 3/5. ()

tsatsiki

Dobrý nápad a dobře natočený. Herecké výkony velmi dobré ,zpracování místy televizní,ale jinak kvalitní film pro nenáročného diváka.65%. ()

eMeMko

Průměrný thriller, který však měl na víc. První půlka super, divák absolutně netuší, co se děje, v druhé půlce už to mírně pokulhává. Herecky není co vytknout, Jodie Foster jede jak za mlada a ostatní ji skvěle sekundují. Konec byl sice mírně klišoidní, ale viděl jsem horší. Plusem je taktéž fakt, že Sean Bean kupodivu nezemře a už jen proto stojí za to tento film vidět. ()

Vito_LePour

Slušné drama/thriller, kde dlouho není jasné, jaká je vlastně pravda. I když v zásadě, pokud je divák aspoň trochu pozorný, jedna scéna velmi napoví, jestli je Jodie Foster cáklá nebo ne. Na můj vkus zásadní zvrat v ději, ač byl nutný, nebyl úplně perfektně zvládnutý. Nebýt toho, je to za 5*. ()

Cid

Jodie Foster hraje výborně, ale i tak nedokáže zachránit tenhle hodně děravý scénář.Hlavně druhá půlka je uvěřitelná asi jako Teleshoping! ()

cici24

Ale proč ne...zajímavý film o zatajení a mlžení jedné události, vlastně událostí, které spolu souvisejí a do nich je zatažena žena, které vzali dítě nebo to dítě neměla na palubě letadla?...kdo ví, odpověď je v tomto filmu:-)) ()

Setkáme se včera, lásko!

Setkáme se včera, lásko!

25.04.2007

Určitě si vzpomenete, jak si to Eric Bana a Brad Pitt coby Hektor a Achilles rozdali před branami Tróje na meče a kopí. Bylo to tak přesvědčivé, až se nechce věřit, že v soukromí jsou ti dva kámoši.… (více)