Deset let po událostech prvního dílu se chudá Kalifornie chystá vstoupit do Unie. Pistolník McGivens se sice pokusí se svou bandou zmařit výsledky referenda, zasáhne však Zorro a jejich záměr překazí. Potom se vrátí na svou haciendu, kde žije coby don Alejandro de la Vega s milovanou manželkou Elenou a synkem Joaquinem, který obdivuje Zorra a otci vyčítá, že není statečný jako on. Ani Elena není spokojená. Vyčítá manželovi, že bojem za svobodu a spravedlnost zanedbává rodinu. Jejich spor dojde tak daleko, že Elena požádá o rozvod a začne se objevovat ve společnosti po boku Francouze Armanda. Mezi zastánci vstupu do Unie a jeho odpůrci, kteří se obávají, že narušená rovnováha sil povede k občanské válce, roste napětí. Zatímco Alejandro na jedné straně utápí manželskou krizi v alkoholu a na druhé dál bojuje za spravedlnost, Elena je nucena spolupracovat se dvěma agenty, kteří znají Zorrovu totožnost a za své mlčení požadují informace o Armandovi. Také Alejandra vedou stopy k Armandovi. Zjistí, že pro něj pracuje i McGivens a že jejich cílem je překazit připojení Kalifornie k Unii. Manželé se při pátrání několikrát střetnou a odhalí Armandovy záměry s novou, extrémně silnou výbušninou. Zorro chce vyhodit do vzduchu vlak, který ji převáží, všimne si však, že uvnitř je jeho rodina. Je odhodlán ženu a syna zachránit a jednou provždy zúčtovat se zrádným Armandem a jeho muži. (TV Nova)

sek

Chvíli svižný dobrodružný film, chvilku obludná parodie. Hlavně to zbytečné psychologizování, kdyby odpárali. Slabších 60 %. ()

SonG

Nic moc....horší než predchozí díl,....sem tam nějaký povedený vtip, sem tam nějaká dobrá akce,ale moc toho není....Jo a nevím, proč Campbell udělal ze Zorra Spidermana,to co tam predváděl bylo možná až moc... ()

ilemas

Nebylo ta zas tak špatné, já se docela bavil, ikdyž filmy tohodle druhu nemusím. Catherine Zeta-Jones mě opět nezklamala. Jednička byla ale lepší. ()

Martin741

Rezia Martina Campbella je teda dost rozlietana, od kultoveho Zlateho Oka po nevyrazny a matny Vertical Limit. A bohuzial do nevyraznych a matnych Campbellovych filmov mozeme radit aj tuto Legenu o Zorrovi. Spojenie mladych hercov /Zeta Jones, Banderas ...../ so starymi skusenymi bardmi /Hopkins/ uz nie je taka oslniva ako vo filme z roku 1998. A stym trpi aj kvalita filmu. A moment prekvapenia a akcne vsuvky filmu uz netesia tak ako v jednotke. 54 % ()

marcek

Pro mě hodně, ale hodně velké zklamání. Jednička stála za to (nebylo to snad Hopkinsem - nebo jo?). V tomhle pokračování nebylo nic zajímavého, možná jenom ten jeho syn, to bylo fakt číslo. Zeta-Jones je sice pěkná, ale jenom kvůli ní bych se na to znovu nedíval ()

bourec

Jedničku jsem si ještě nepřipoměl, ale dvojka je veskrze průměrná. Režisér Campbell je machr, ale Zorro je trochu komedie, trochu to poletuje kolem parodie. Stejně jako některý jiný filmy by to chtělo taky nějakou navážno verzi. Krev, emoce , násilí. Trochu marastu. Jako nedávno Tři mušketýři. 50%. ()

starbrejkr

Tak nakonec to vůbec nebyl propadák, jak jsem očekával. Myslel jsem, že téma Zorra bylo zábavným a svižným prvním dílem vyčerpáno a dvojka už bude jen nesnesitelné nastavování kaše. Naštěstí se tak neděje, zábavných scének je stále dost a hlavní záporáci se povedli - hlavně až bondovský plešoun se svým sekáčkem. Nenáročná zábava, která není žádný zázrak, ale neurazí ()

carly

toto bolo zo srandy. lebo to dúfam nemohli myslieť vážne. a bol tam Rufus Sewell a Antonio rozrpával španielsky. takže za 3 :) ()

lilina133

Jednotka bola vynikajúca, či už po stránke príbehu, alebo samotných hercov, preto po pozretí pokračovania prichádza sklamanie...Akčné scény, bitky a triky sú síce výborné, ale sú na úkor príbehu...Ústredná téma toho, aby sa California pričlenila k Amerike je asi taká zaujímavá a pre osobu ako Zorro taká príťažlivá, ako keby niektorý z ďalších maskovaných hrdinov napr. Batman (toho mám rada, takže zo to mi poslúži ako príklad:-)) sa pustil zachraňovať prezidenta USA, alebo niečo podobné...Zorro a jemu podobní maskovaní hrdinovia majú predsa pomáhať ľuďom, riešiť ich problémy a nie takéto voloviny...Darmo, že tvorcovia chceli poukázať na to aká je Amerika dôležitá a ľudia ju ako zbožňujú.Občas mi to už začína liezť na nervy, lebo sa to objavuje, čím ďalej tým vo viacerých filmoch - možno je to pre Američanov zaujímavé, ale zbytok sveta ich patriotizmus nejako obzvlášť nezaujíma...No takže toľko k ústrednej téme...A teraz k postavám Antonio Banderas sa k Zorrovi hodí na 100% (alebo naopak:-)), avšak tu neviem prečo sa tvorcovia z nejakých príčin snažia jeho charizmu okresať tak, aby bola úplne minimálna (kto už je zvedavý na opitého Antonia a veci podobné...), našťastie sa im to nedarí celý film, avšak šarmantné a charizmatické stvárnenie z jednotky už nedosahuje, čo je na škodu (lebo ja som sa na to tešila najviac:-))No a ďalším problémom, určite nie však posledným, je iskrenie medzi Antoniom & Catherine (tiež odkazujúc na jednotku, kde bolo obrovské...) - keďže sa spolu v jednom zábere vyskytujú asi dokopy 10 sekúnd, nie je sa čo čudovať, že po iskrení nie je ani stopy...Podtrženo sečteno - Zorro má veľa chýb, avšak aj pár svetlých momentov, možno by som mu dala vyššie hodnotenie, ale po tak vynikajúcej jednotke je toto tak slabý odvar, akokeby ste ho robili zo stokrát vymočeného sáčku čaju, pritom téma Zorra s takým charizmatickým predstaviteľom ako je Antonio Banderas mala taký potenciál... ()

pakobylka

Nejsympatičtější herecké výkony podali koně, kteří představovali Zorrova hřebce zvaného Tornádo. Ne že by ostaní hráli špatně - naopak, snažili se, seč jim síly stačily, leč příběh za moc nestál - zápletka byla vážně DOST děsivá a její zpracování celkovému dojmu moc nepomohlo. Komediální prvky nebyly špatné, možná by byl výsledek daleko lepší, kdyby tvůrci film natočili jako parodii. ()

Juto

Premena filmu „Zorro“ na rodinný film s domácimi hádkami mi vôbec nepáčil. Pre mňa veľké sklamanie. 3/10 ()

emo

Bohužiaľ Legnda o Zorrovi nedosahuje kvalít Masky.To vôbec neznamená, že to je až taká katastrofa ako by sa podľa okolitých hodnotení mohlo zdať. Je to proste typicky hollywoodsky narýchlo zlátaný produkt, snažiaci sa priživiť na úspešnom predchodcovi. Je to pohodová oddychovka, ktorú si užijú najmä malí chlapci... Campbell proste po dvoch špicovkách(GoldenEye a Mask of Zorro) vyprodukoval tri nemastné-neslané filmy : rutinérske béčko Vertical Limit, ambiciózne Beyond Borders a najnovšie odfláknutú Legndu o Zorrovi. Uvidíme, či dostane ďalšiu šancu napraviť si renomé... ()

WolfR

Zbytečný sequel a pouze slabý odvar dobré jedničky. Druhý Zorro se snažil být nářezovější, větší a lepší, ale byl akorát hloupější a nudnější, než originál. Ale alespoň že ti dva filmoví manželé Banderas a Catherine Zeta-Jones se snažili, 2 hvězdy. ()

KajusaK

"Křepelka? Ne, holub. " :D) .. Film plný hlášek, děj podstatně zábavnější než v prvním díle..4* super :)) ()

otík

Druhý díl o statečném a bájném Zorrovi je klasickou nastavovanou dvojkou s horším příběhem a bohužel i triky. Zorro a jeho žena mají tradiční manželské problémy po deseti letech vzájemného vztahu. Díky jedné důležité skutečnosti dokonce Ellen požádá o rozvod a dá se dohromady s nově přistěhovalým boháčem. Jenže ne vše bude tak, jak by se na první pohled zdálo a Zorro s pomocí Ellen i jejich desetiletého nezbedného synka budou muset zase jednou bojovat jak o svůj holý život, tak i o budoucnost rodiny. Příběh je celkem ucházející, Banderas i Zeta-Jones jsou šikovný pár, jejich synek je skutečně půvabný rošťák (asi nejlépe zahraná postava filmu), záporák je skutečně slizák, vtípky i vzájemné narážky hlavních hrdinů jsou skutečně vtipné, soubojů i výbuchů je dostatek, bohužel to celé působí docela těžkopádně a nevěřitelně. A skok Zorra se svým milovaným „Šemíkem“ – no to si mohl tak zkušený režisér odpustit. Zarazí také hodně slabá úroveň triků. Především scény z jedoucího vlaku jsou hodně slabé, výbuchy a ohně umělé a některé záběry jasně odhalují, že jde o miniatury a špatné triky. Ale v celkovém hodnocení jde o slušné pokračování a o slušnou zábavu. ()

zorro

i ta akce nestála za moc a nejvíc mě štvalo když ty souboje byli zrychlený a bylo to vidět. prostě slabota ()

Šílený Zorro

Šílený Zorro

30.04.2011

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Bay sa pohrá s robotmi

Bay sa pohrá s robotmi

14.07.2005

Bayova dovolenka na Ostrove sa pomaly končí a režisér už všetok svoj pracovný čas venuje príprave akčného (a primerane drahého) sci-fi plného pestrofarebných robotov s názvom TRANSFORMERS. Jedným z… (více)