Stejně jako každé jiné dítě má i Santiago Munez (Kuno Becker) svůj velký sen. Na rozdíl od většiny ostatních však dostane ojedinělou příležitost si jej splnit - pokud dokáže překonat strach, odcestovat tisíce mil od domova a vyrovnat se nejlepším z nejlepších. Jak se brzy ukáže, Santiaga přijde jeho rozhodnutí hodně draho - jsou ale oběti tak velké, aby zabránily talentovanému a odhodlanému mladému sportovci vstřelit jeho vítězný gól?

Když se Santiago ve svých 10 letech odstěhoval s rodiči do Ameriky, měl s sebou pouze dvě věci: svůj fotbal a potrhaný obrázek Světového poháru. Během dospívání se živil podřadnými pracemi, avšak fotbal zůstal i nadále jeho velkou vášní. Přesvědčit otce, že by se mohl stát mezinárodní sportovní hvězdou, však bylo takřka nemožné: "Na světě existují dva druhy lidí," konstatoval jeho otec. "Lidé, kteří bydlí ve velkých vilách, a lidé jako my, kteří jim sekají trávníky a myjí auta."

Vše se ale změní v okamžiku, kdy se na jednom z místních zápasů ukáže bývalý britský fotbalista a příležitostný lovec talentů Glen Foy (Stephen Dillane) a všimne si mezi amatérskými hráči hbitého, rychlého a odvážného mladého sportovce - přesně takového, jakého by potřeboval slavný anglický tým Newcastle United.

Santiago, který se náhle ocitá v neznámém prostředí, kde je fotbal náboženstvím a stadión St. James' Park svatostánkem, musí nyní dokázat, že má dostatek kuráže na to, aby se stal hráčem jednoho z nejprestižnějších fotbalových klubů na světě. Zablácená hřiště, studený vítr a podpásovky od spoluhráčů jsou jen některými z překážek, které bude muset překonat na své cestě k vítězství v opojném a vzrušujícím světě mezinárodního fotbalu. (oficiální text distributora)

Poland

Klasický "England dream". Mladý chlapec se chce stát profesionálním fotbalistou a kde jinde než v kolébce fotbalu. Po srdceryvném dramatu se mu to samozřejmě povede a happyend na který každy divák 117 minut čeká je na světě. Velmi převidatelný děj, ale přesto velmi emotivní. Herecké výkony jsou velmi dobré, Kuno Becker ukazuje, že kromě toho že je dobrý herec je i dobrým fotbalistou.Anna Friel je roztomilá a Alessandro Nivola skvěle zahrál fotbalovou hvězdu, která si myslí, že se všechno točí kolen něj. Gool je rozhodně mým nejoblíbenějším sportovním filmem a jako správný fotbalový fanda musím dát pět hvězdiček.92% ()

montel

Santiago Munez hraje fotbal jako amatér na předměstí L.A., kde se dostal už jako malý a žije zde nelegálně. Santiago dostane mimořádnou možnost, absolvovat testy v anglickém týmu Newcastle United. Zprvu se zdá, že na tvrdou anglickou hru nemá, ale čím víc šancí dostavá, tím víc objevují trenéři a šéfové týmu, jeho vyjímečný fotbalový talent. Nastává okamžik, kdy se Santi dostává do A-týmu Newcastlu... Hezká pohádka o splnění velkého snu,kterou umí natočit opravdu jen američané. Ale dobře se na to dívá a fotbalové momenty jsou natočeny výborně. Navíc se tu i mihnout opravdové fotbalové hvězdy a pokud jste zarytý fanoušek fotbalu,možná byste i jednu hvězdu přidali. Já zůstávám o čtyřech,krásných 75% ()

james11

Celkem přijatelný film až na nějaký nedostatky, které zmínil ve svých zajímavostech don corleon. A opravdu některé byly celkem vidět. Pak až na fakt, že je opravdová blbost, aby se takhle rychle propracoval do Ačka, musím uznat, že je to dobrý film na odpoledne. ()

shinlove

Vynikající film...aneb splnit si svůj sen může každý, jen tomu musí něco obětovat a jít si za ním...Skvělé, krásné, pohádkové. 4* (tu jednu hvězdičku musím strhnout za to, že celou dobu kope do míče pravou nohou a rozhodující kop zahrává levačkou :D) ()

Spike86

Film, který poukazuje na to, jakou je po celém světě pro některé chudé kluky mnohdy jedinou možností pro lepší život a dostání se jinam fotbal, který se hraje jen tak venku na pláckách všude možně s ledasčím. Trochu klišoidní předvídatelný příběh typu "z nuly na hvězdu", ale jedná se o poměrně dobrý a zábavný snímek i s reálnými postavami fotbalové Premier League. 79% ()

P@\/EL

Velice povedené drama o talentovaném fotbalistovi, který se snaží prosadit v anglické Premier League. Osobně mě tahle tématika hodně zajímá, jelikož jsem fotbal nějaký ten rok provozoval. Musím pochválit fotbalové scény, jež jsou výborně natočeny, takže se rozhodně nudit nebudete. Působivý příběh, kdy se z nadějného neznámého fotbalisty stane stabilní hráč áčka Newcastelu United, zaujme a potěší. ()

SONYAGENT

Sen každého mladého fotbalisty ztvárněný na stříbrném plátně! Povedené zapojení reálného hráčského kádru atmosféru úspěchu podtrhlo a mně film nadchl.. ()

lucassino

Výborná športová dráma s ktorým môže byť každý futbalový či bežný fanúšik absolútne spokojný. Krásny príbeh malého Satiaga, ktorý pre svoj sen urobí všetko. Taktiež som bol spokojný s prevedením futbalových zápasov v ktorých sa ukázal po boku najväčších hviezd. Síce predvídatelný koniec ale predsa tento film sľubuje skvelý zážitok. ()

Legi36

Zbožnuju fottbal a tenhle film beru jako dárek od tvurcu!!!Děkuji!!!!Tomuhle filmu nic nechybí a sportovní fanda jako ja si smlsne!!! ()

Andrej_

Tak Góóól!,počul som o tomto filem od kamarátov už dávno a pozrel som si ho napokon až v roku 2011,bol som hlupák,keď som tomuto filmu neprikladal nádeje,a pozrite sa,je to môj najobľúbenejší film aký som kedy vo svojom živote videl,neviem možno to je aj tým,že som futbalista.Ale každopádne Dráma+Šport(futbal)=moja srdcovka. 5* + najobľúbenejší film. ()

Mr.Hackels

Filmů o fotbale nemůže být nikdy dost. Je to moje slabost a proto odpouštím některé malé a pár velkých chyb. Všechny tu vyjmenoval don corleone. Samozřejmě se nedá přehlédnout i naivita, která se táhne celou délkou filmu. Ale co, beru to jako takovou fotbalovou pohádku o tom, jak chudý Santi ke štěstí přišel. Normálně bych asi musel hodnotit za tři, ale díky tomu kulatýmu nesmyslu dávám za čtyři. ()

f.e.a.r

Akurát som dopozeral 1 a 2 hned za sebou dal som si taký zápasik :)...Musím povedať čakal som menej a dostalo sa mi tak akurát na to aby som to bez problémov dopozeral do konca bez nejakej ujmy na zdraví :)...Síce predvídatelné ale celkom zábavné... Jednotka a dvojka obom 3*...a trojku? tu vynechvám už len kvôli tomu účesu Kuno Beckera :D ()

ricky4

Je to pěkný a hlavně příjemný film z fotbalového protředí. Příběh je silný, trochu nereálný, ale možná díky tomu je krásný. Fotbalové záběry jsou vcelku věrohodné, líbí se mi, že se režisérovi podařilo dosadit do filmu fotbaalové extratřídy... To je velké plus. Ukázalo to, co znamená v Anglii fotbal a jaký život může mít úspěšný hráč. Jednoznačně nejpovedenější film z trilogie. 75% ()

Tomik9

Pěkný a docela i reálný příběh o tom jak se stát profesionálním fotbalistou, především bych ocenil parádní záběry z trávníku. Santiago je velmi příjemný a sympatický hráč. Newcastle mám rád je to skvělý klub se skvělými fanoušky a stadionem. Také bych ještě chtěl pochválit skvělou hudbu u tohoto filmu. ()