Stejně jako každé jiné dítě má i Santiago Munez (Kuno Becker) svůj velký sen. Na rozdíl od většiny ostatních však dostane ojedinělou příležitost si jej splnit - pokud dokáže překonat strach, odcestovat tisíce mil od domova a vyrovnat se nejlepším z nejlepších. Jak se brzy ukáže, Santiaga přijde jeho rozhodnutí hodně draho - jsou ale oběti tak velké, aby zabránily talentovanému a odhodlanému mladému sportovci vstřelit jeho vítězný gól?

Když se Santiago ve svých 10 letech odstěhoval s rodiči do Ameriky, měl s sebou pouze dvě věci: svůj fotbal a potrhaný obrázek Světového poháru. Během dospívání se živil podřadnými pracemi, avšak fotbal zůstal i nadále jeho velkou vášní. Přesvědčit otce, že by se mohl stát mezinárodní sportovní hvězdou, však bylo takřka nemožné: "Na světě existují dva druhy lidí," konstatoval jeho otec. "Lidé, kteří bydlí ve velkých vilách, a lidé jako my, kteří jim sekají trávníky a myjí auta."

Vše se ale změní v okamžiku, kdy se na jednom z místních zápasů ukáže bývalý britský fotbalista a příležitostný lovec talentů Glen Foy (Stephen Dillane) a všimne si mezi amatérskými hráči hbitého, rychlého a odvážného mladého sportovce - přesně takového, jakého by potřeboval slavný anglický tým Newcastle United.

Santiago, který se náhle ocitá v neznámém prostředí, kde je fotbal náboženstvím a stadión St. James' Park svatostánkem, musí nyní dokázat, že má dostatek kuráže na to, aby se stal hráčem jednoho z nejprestižnějších fotbalových klubů na světě. Zablácená hřiště, studený vítr a podpásovky od spoluhráčů jsou jen některými z překážek, které bude muset překonat na své cestě k vítězství v opojném a vzrušujícím světě mezinárodního fotbalu. (oficiální text distributora)

Dexter666

Klasický príbeh štýlu from talented zero to hero through some obstacles... Postava Santiaga prežíva všetky problémy, ktoré sú potrebné, aby naplnili športový príbeh ako z rozprávky. Film je výnimočný len slávnymi osobnosťami futbalu, ktorými sa to tam len tak hemží. Ja na ňom však nič výnimočné nenachádzam - patetizmus spojený s otcovou smrťou bol na mňa príliš. Pozrieť a ísť ďalej. ()

AdamK.

Kdo má rád fotbal, musí mít rád i tento film. A kdo má rád Premiere league, ten ho musí milovat. Parádní drama právě z tohoto prostředí nabízí napětí nejen na hřišti, ale i v osobním životě. Je to sice taková pohádka, u které víte jak dopadne, ale rozhodně neurazí ani ty nejnáročnější. ()

mseet

Chytil jsem jen druhou půlku, ale atmosféra filmu mě celkem rychle pohltila... Sice trochu pohádka, ale pokud jde o fotbal, klidně přimhouřím obě oči. Kuno Becker se na postavu Santiaga hodil, připomínal mi Theo Walcotta. No a navíc Beckham, Raúl, Zidanne, Shearer, dokonce i Baroš... :) 65% ()

janda1986

K fotbalu a ke všemu, co s fotbalem souvisí, mám již od dětství spíše negativní vztah. Velká část mé rodiny je fotbalem zcela posedlá, mě však tento sport nikdy neokouzlil. I přesto, že se film Mexická vlna odehrává ve fotbalovém prostředí, s radostí jsem celý snímek dokoukal až do konce. Stejně jako Santiago i ostatní z nás by se měli pokusit splnit si svůj sen, jen tak můžeme umírat s pocitem, že jsem život žili, nikoliv jen prožili... ()

Lister21

Krom některých chyb, které se mi nezamlouvají jako např. skórování v posledních vteřinách celkem solidní film :) ()

laurence

Ano, toto je přesně pro mě. A vůbec nevadí, že je to od první minuty jasné jako facka nebo že to vypadá jako dlouhá reklama na Adidas. Dokonce prominu i všechny ty faktické chyby a přehmaty ve scénáři. Protože tenhle film je i o mém dětském snu... ()

tomino28

Film, který potěší každého fotbalového fanouška, a to nemusíte fandit zrovna Newcastlu. Příběh je tak trochu klišé ale tady to celkem funguje a dá se uvěřit tomu, že tak nějak by to mohlo ve skutečnosti vypadat u hrstky těch šťastnějších, co se nakonec prosadí do prvoligového týmu anglické Premier League. Potěší i mihnutí se několika skutečných fotbalových velikánů jako Beckhama, Zidaneho, Raúla, Gerrarda nebo Milana Baroše, který ve filmu dokonce vstřelí gól, což je u něj v poslední době věc téměř nevídaná. V rámci sportovních filmů patří k těm povedenějším...75%. ()

lukas11the

Velmi příjemný film. Je zde hezky vidět, že když člověk něco chce a po něčem touží. Tak se mu to splní, pokud pro to dělá maximum. Takových filmů není nikdy dost. A pro to 5 hvězdiček. A taky mám rád fotbal a líbí se mi propojení herců a skutečných fotbalistů. ()

Miko55555

Dobrý futbalový film, pekne opisuje začínajúcu kariéru mladého latino-američana, ktorý ide skúsiť profesionálne sa uchytiť v anglicku. Film je trošku naivný a k hlavnej postave zhovievavý, inak veľmi dobre opisuje začiatky mladého futbalistu. Dobre je vykreslený futbalový život v Anglicku - od pekných scenérií prostredia na začiatkoch po atmosféru v šatniach a na ihrisku. ()

moriero

Všem fanouškům "sokru", fakt sorry, ale ta vaše hra mě nebere. Oproti hokeji, kdy jsou blbé dvě minuty moře času a může se stát milion věcí, než u kopané někdo dočutá míč z jedné strany hřiště na tu druhou, mám povysávaný celý byt. Ale po shlédnutí tohoto snímku mám stejný pocit, jako když jsem po filmu Copak je to za vojáka... chtěl vstoupit k paragánům. Naprosto mě to strhlo. A vůbec mi nevadilo, že 117 minut čumím na plnění něčího téměř nereálného amerického snu. Režisér Danny Cannon to prostě uměl prodat. Možná trochu forma zvítězila nad obsahem. Nádherné nájezdy kamery, excelentní střih, dokonalý soundtrack, sympatický casting. Cpát tam skutečného Backhama ani nemuseli, protože Nivola byl dokonalým prototypem tolik módních sebestředných fotbalových metrosexuálů víc než originál Backham. A když po svém mejdanovém průšvihu žertem Santiho lákal na další party, aby vzápětí prohlásil: "No tak dobrá, videopůjčovna a pizza," měl jsem stejný pocit, jako vy baby, když si v duchu myslíte, že se vám podařilo zkrotit darebáka. ()

zigy

Pohádka o chudém, ale talentovaném Santiagovi. Kdo má rád sportovní filmy, přijde si na své, tenhle je jako vystřižený podle šablony. A velmi zručně, až vzorově. Chybí jakékoli překvapení, ale několik opravdu chytlavých momentů tam je (např. jak zjistit, že míč je rychlejší než hráči). Docela reálné vykreslení prostředí fotbalového klubu. ()

Mic-hal

V podstate je to novodoba pohadka o popelce ze obycejneho kluka se stane obdivovany fotbalista. Nektere fotbalove sceny jsou sice dost prehnane ale i presto je film prijemnym spestrenim ()

dbt

Skutečně bych nečekal, že zrovna k tomuhle filmu budu psát komentář, ale asi bych měl odůvodnit, proč jsem ho ohodnotil "tak" kladně. Totiž, hlavní problémy - patetičnost, nereálnost ve prospěch "pohádky" a neuvěřitelná fotbalová agitka - sice možná místy působé otravně ši směšně, ale jako film to celkem funguje a i přes nečekaně dlouhou stopáž nemá vyloženě hluchá místa. A řekl jsem si, propaguje se tu jen sport a ne nacismus, tak vlastně proč ne? ()

Mr.Dark

Mám taky hodně rád fotbal,a tak jsem čekal trochu velkolepější podívanou.Celý film jsem si řikal:"Doufám,že na konci nebude hrát v Áčku a nedá rozhodující gól" a taky že jo....Filmů kde někomu to nejde,potom něco udělá a pak je nejlepší,je nejvíc ze všech....ale i tak se na to dobře kouká.Ale nedám víc než tři*... takový fotbalový Rocky I ()

picháček

kdybych měl 28 pokusů jako hlavní hrdina, tak se do áčka newcastlu probojuju taky. narozdíl od něj bych ale nečuměl při vedení míče do země jako on, takže bych byl schopný i docela dobře přihrát. ()

ludiiiii

Film o tom, jak se z mladého muže stává fotbalová hvězda. Jako asi většina mladých chlapců mel i hlavní hrdina sen stát se hvězdou. Jemu se to přes všechny ty problémy nakonec povedlo. I přes pár chyb ve střihu a několik nepřesností mě film velmi bavil, popis fotbalového světa byl zajímavý a příběh taktéž. Z celé trilogie byl tento díl podle mě nejlepší a stojí za zhlédnutí. ()