Stejně jako každé jiné dítě má i Santiago Munez (Kuno Becker) svůj velký sen. Na rozdíl od většiny ostatních však dostane ojedinělou příležitost si jej splnit - pokud dokáže překonat strach, odcestovat tisíce mil od domova a vyrovnat se nejlepším z nejlepších. Jak se brzy ukáže, Santiaga přijde jeho rozhodnutí hodně draho - jsou ale oběti tak velké, aby zabránily talentovanému a odhodlanému mladému sportovci vstřelit jeho vítězný gól?

Když se Santiago ve svých 10 letech odstěhoval s rodiči do Ameriky, měl s sebou pouze dvě věci: svůj fotbal a potrhaný obrázek Světového poháru. Během dospívání se živil podřadnými pracemi, avšak fotbal zůstal i nadále jeho velkou vášní. Přesvědčit otce, že by se mohl stát mezinárodní sportovní hvězdou, však bylo takřka nemožné: "Na světě existují dva druhy lidí," konstatoval jeho otec. "Lidé, kteří bydlí ve velkých vilách, a lidé jako my, kteří jim sekají trávníky a myjí auta."

Vše se ale změní v okamžiku, kdy se na jednom z místních zápasů ukáže bývalý britský fotbalista a příležitostný lovec talentů Glen Foy (Stephen Dillane) a všimne si mezi amatérskými hráči hbitého, rychlého a odvážného mladého sportovce - přesně takového, jakého by potřeboval slavný anglický tým Newcastle United.

Santiago, který se náhle ocitá v neznámém prostředí, kde je fotbal náboženstvím a stadión St. James' Park svatostánkem, musí nyní dokázat, že má dostatek kuráže na to, aby se stal hráčem jednoho z nejprestižnějších fotbalových klubů na světě. Zablácená hřiště, studený vítr a podpásovky od spoluhráčů jsou jen některými z překážek, které bude muset překonat na své cestě k vítězství v opojném a vzrušujícím světě mezinárodního fotbalu. (oficiální text distributora)

jujask

Takto nejak si predstavujem film o futbale. Nie je tam toho futbalu uplne že veľa a predsa je to o ňom. Super bavil som sa. ()

Beliel

Pohádka, pohádka a zase pohádka. Ano, takových a jiných příběhů hráčů z chudých poměrů, kteří od mládí viděli jen míč a snili o velkém klubu je dost a nic proti tomu nemám, sám jsem měl ten sen. Jenže to zpracování celého filmu je pro mě dost neobhajitelné. Bývalý hráč klubu, který v průběhu sezony přivede někoho na testy a manažer kývne...první mistake. Když už chci točit film o fotbale, tak by měl hlavní postavu hrát někdo, kdo aspoň trochu vypadá jako fotbalista, ať už pohybem nebo kopy do míče. Hlavní herec tohle prostě neměl. Jeho kopy na branku...strašidelné! Nejvíce mě však pobavilo jak v zápase, kdy poprvé nastoupí od základu prochází skrz protivníky jako nůž máslem a dělá jednu fintu za druhou jako by se nechumelilo. V životě jsem neviděl nikoho udělat "zidanovku" dvakrát nebo třikrát po sobě, k tomu přidat různé přešlapovačky a stahovačky...Zkrátka, ano, tyhle sny jsou v reálném životě na denním pořádku v tomto sportu, ale když je chci zpracovat, pak to musí nějak vypadat. ()

Rathe

Film jede od začátku poměrně ve svižném tempu a poukazuje na splněný sen jednoho chlapce. Příběh mi přišel hodně zajímavý a párkrát i nečekaný (třeba smrt otce), takže po dějové stránce jsem byl spokojený. I záběry z hřiště a z tréningu se mi líbili. Byl jsem příjemně překvapený. ()

ragnar1

Nic moc extra. Okoukaný příběh, který nic moc ničím nepřekvapí. Ve filmů se objevují snad všechny klišé, které by člověk od takovéhle propagandy fotbalu čekal. Největším plusem bylo sledovat na archivních záběrech zápas Newcastle : Liverpool, a to konkrétně dva bývalé české reprezentanty Milana Baroše (dokonce skoruje) a Vladimíra Šmicra. Úplný propadák to nebyl, ale z námětu se dalo vyždímat víc. ()

Lonelybiker

Tolik klišovitých vět v jednom filmu jsem asi ještě neviděl. S reálným vrcholovým fotbalem má tohle dílo taky pramálo společného, ale přesto se na to dá koukat do konce. ()

Honza.Hlavac

Za mě nejlepší film s fotbalovou tematikou. Skvěle zvládnuté drama s prvky komedie . Sem tam nějaké napětí pěkná zápletka pro fotbalového fanouška co hledá . Za mě na úrovni holigans . 89% ()

Hidoshito

Sportovní příběhy mám rád (a fotbal miluji!), ale tohle bylo dějově tak slabé a občas i stupidní, že dávám 2* akorát za ty reálné fotbalové hvězdy, co se tam mihnou. Fakt nechápu, že u toho natáčení není nějaký normálně smýšlející fanoušek (popř. bývalý fotbalista) jako konzultant, který by jim ta kvanta blbostí korigoval a nejlépe úplně vymluvil. Největší záchvat smíchu jsem dostal, když si hlavní hrdina jakože přidával na tréninku - střílel do prázdné branky asi z pěti metrů.:))) Za to a podobné scény jsem měl chuť dát okamžitě odpad. ()

Houmr_9

Film mě bavil, ačkoliv je to takové "hollywoodské". Někdy tam jsou nesmyslné momenty, nicméně celkově to vyznívá dobře a fotbalového prostřihy ujdou. Celkově dávám 4 z 5 hvězd. ()